LOGIN Players | Coaches
American Junior Golf Association American Junior Golf Association
TaylorMade-adidas Golf, National Sponsor of the AJGA adidas Golf TaylorMade Golf

Preseason Junior at Ocala hosted by Ocala-Marion Sports Commission
 April 16 - 18
Round 2 Pairings

Golden Hills Golf & Turf Club
Time
Tee
Name Hometown
8:00 AM
1
John Jonas Jacksonville, Fla.
Jeffrey Meltzer (Mexico) Bradenton, Fla.
Will Davenport Palm City, Fla.
Simon Proverbs Howey in the Hills, Fla.
B
Harley Abrams Boca Raton, Fla.
B
Byoung Jun Chung (South Korea) Rosario, Argentina
B
Chandler Vilcheck Bluffton, S.C.
B
Jeffrey Pearce Jacksonville, Fla.
8:00 AM
2
Ethan Wagner Port Orange, Fla.
Jimmy Pitenis Daytona Beach, Fla.
Bryan Odaiyar Ocala, Fla.
Gary Buffington,III Tampa, Fla.
B
Alex Slaton Gainesville, Fla.
B
Tolver Dozier Dothan, Ala.
B
Collin Engelhardt Orlando, Fla.
B
Kentaro Toyota Tampa, Fla.
8:00 AM
3
Maxime Blandin (Martinique (French)) Howey-in-the-Hills, Fla.
Jimmy Stanger Tampa, Fla.
Keith Greene DeBary, Fla.
Cory Howard Ponte Vedra Beach, Fla.
8:00 AM
4
Charlie Bull Orlando, Fla.
Russell Rigg Maysville, Ky.
Connor Lynch Bradenton, Fla.
David Gonsoulin Pensacola, Fla.
8:00 AM
5
Michael Manceri Boca Raton, Fla.
Osten Waite Ocala, Fla.
Matt DeGiorgio Mansfield, Mass.
Michael Visacki Sarasota, Fla.
B
Erick Alonso Haworth, N.J.
B
Danny Walker Bradenton, Fla.
B
Davis Hall Windermere, Fla.
B
Edward McQuiston Amherst, Mass.
8:00 AM
6
Billy Toupin Jupiter, Fla.
Evan Byrd Ocala, Fla.
John Coughlin Hunting Valley, Ohio
Ryan Benevides Hamilton, Bermuda
8:00 AM
7
Thomas McLaughlin Fargo, N.D.
Oliver Vaidis (Czech Republic) Bradenton, Fla.
Nick Quintessenza St. Petersburg, Fla.
Gustavo Chuang (Brazil) Bradenton, Fla.
8:00 AM
8
Jeffrey Heinicka Pinellas Park, Fla.
Patrick Harris Birmingham, Ala.
Matthew Taylor Naples, Fla.
Chris Thurman Altamonte Springs, Fla.
8:00 AM
9
Anthony Phipps II Winter Garden, Fla.
Christian Tepley Palm City, Fla.
Parker Jones Gainesville, Fla.
Hayden Jones Orlando, Fla.
B
Bradley Andersen Weston, Fla.
B
Alex Purdom London, Canada
B
Michael Boss Lewiston, N.Y.
B
Ian Shapiro Milton, Ga.
8:00 AM
10
Mary Fran Hillow Orlando, Fla.
Lucy Robson (United Kingdom) Stuart, Fla.
Viktoria Lager Longboat Key, Fla.
B
Kristine Odaiyar Ocala, Fla.
B
Kristin Swindell Bradenton, Fla.
B
Shannon Pak Kenner, La.
8:00 AM
11
Gemma Dryburgh (United Kingdom) Bradenton, Fla.
Clara Teixeira Bradenton, Fla.
Madison Lellyo Windermere, Fla.
8:00 AM
12
Anna Newell Tampa, Fla.
Alexandria Ramirez Naples, Fla.
Yvonne Zheng (China) Bradenton, Fla.
Mariana Nule Galofre Bradenton, Fla.
8:00 AM
13
Lisa Combs Amissville, Va.
Ann Buersmeyer Naples, Fla.
Samantha Krage St. Augustine, Fla.
8:00 AM
14
Spencer Ciesla Naples, Fla.
Halley Lewis Tallahassee, Fla.
Tyler Calderone Longwood, Fla.
Baldonick Fernandez Jr. Pembroke Pines, Fla.
8:00 AM
15
Skylar Estes Tampa, Fla.
Kelly Sun Bradenton, Fla.
Leonardo Kitahara Rio De Janeiro, Brazil
Anthony Quintessenza Saint Petersburg, Fla.
8:00 AM
16
Connor Burfeind Falmouth, Maine
Anibal Kim (Paraguay) Bradenton, Fla.
Ryan Lamer Stuart, Fla.
Harrison Winger Orlando, Fla.
8:00 AM
17
Clayton Spilman Belleair, Fla.
Page Smith Satellite Beach, Fla.
Samuel Murphy Fort Myers, Fla.
Johann Gabler Jacksonville, Fla.
8:00 AM
18
Austin Collins Winter Garden, Fla.
John Edwards Paducah, Ky.
William Reitan Chagrin Falls , Ohio
Charles Sun Bradenton, Fla.
B
Victor Jewell Hazard, Ky.
B
John Bacic Tecumseh, Ontario
B
Joe Duncan Vero Beach, Fla.
B
Walter Kerr Ponte Vedra Beach, Fla.