LOGIN Players | Coaches
American Junior Golf Association American Junior Golf Association
TaylorMade-adidas Golf, National Sponsor of the AJGA adidas Golf TaylorMade Golf

Under ArmourĀ® / Vicky Hurst Championship
 April 29 - May 1
Round 1 Pairings

PGA Golf Club - The Ryder Course
Time
Tee
Name Hometown
7:30 AM
1
Zach Botts Jonesborough, Tenn.
Tyler Gentilella Parkland, Fla.
Miguel Solorzano Amaya Tuxtla Gutierrez, Chiap., Mexico
7:40 AM
1
Colin Proctor Anderson, Ind.
Sam Chun (South Korea) Howey in the Hills, Fla.
Tommaso Vielmo Castello di Godego, Italy
7:50 AM
1
Zachary Toste Pembroke Pines, Fla.
Tommy Schofield Mundelein, Ill.
Will Davenport Palm City, Fla.
8:00 AM
1
Jack Maguire St Petersburg, Fla.
Owen Curry Longwood, Fla.
Chase Koepka Lake Worth, Fla.
8:10 AM
1
Rohan Ramnath Weston, Fla.
Sawyer Shaw West Palm Beach, Fla.
Tae Wan Lee (South Korea) Orlando, Fla.
8:20 AM
1
Caroline Araskog N. Palm Beach, Fla.
Isabel Southard Sharon, Mass.
Simin Feng (China) Windermere, Fla.
8:30 AM
1
Kristine Odaiyar Ocala, Fla.
Daniela Lendl Vero Beach, Fla.
Nicole Quinn Windermere, Fla.
8:40 AM
1
Pei-Chun Chen (Taiwan) Lakewood Ranch, Fla.
Tatiana Pineda Bogota, Colombia
A.J. Newell Tampa, Fla.
8:50 AM
1
Samantha Marks Maitland, Fla.
Maria Torres San Juan, P.R.
Yu Liu Beijing, China
9:00 AM
1
Anna Newell Tampa, Fla.
Nadia Luttner Pittsburgh, Pa.
So Young Hwang (South Korea) Bradenton, Fla.
9:10 AM
1
Ashley Holder Orlando, Fla.
Taelor Rubin Raleigh, N.C.
Yvonne Zheng (China) Bradenton, Fla.
9:20 AM
1
Robbi Howard Bradenton, Fla.
Gabriella DiMarco West Chester, Pa.
Mary Fran Hillow Orlando, Fla.
9:30 AM
1
Mika Liu Beverly Hills, Calif.
Marissa Kay Delray Beach, Fla.
Jamie Oleksiew (Canada) Bradenton, Fla.
7:30 AM
10
Scott Sessions Pleasantville, N.Y.
Ben Cooley Rydal, Pa.
Maxime Blandin (Martinique (French)) Howey-in-the-Hills, Fla.
7:40 AM
10
Bradley Andersen Weston, Fla.
Peter Mathison Jupiter, Fla.
Prem Samritpricha (Thailand) Bradenton, Fla.
7:50 AM
10
Jared Carver Weston, Fla.
Gonzalo Rubio Garza Garcia NL, Mexico
Michael Visacki Sarasota, Fla.
8:00 AM
10
Ramsey Touchberry Bradenton, Fla.
Kristian Caparros Hollywood, Fla.
Gary Buffington,III Tampa, Fla.
8:10 AM
10
Keagan Cummings (Ireland) Bradenton, Fla.
Jackson Stroup Naples, Fla.
Austin Powell Jupiter, Fla.
8:20 AM
10
Ryan Stovash Orlando, Fla.
Corey Eccles Ile Bizard, Quebec
Jesse Perkins West Babylon, N.Y.
8:30 AM
10
Byoung Jun Chung (South Korea) Rosario, Argentina
Ryan Jahn Jupiter, Fla.
Gabriel Ormachea (Bolivia) Aventura, Fla.
8:40 AM
10
Nathaniel Khachaturian Champaign, Ill.
Andrew Ettinger Boca Raton, Fla.
Kristopher Kowalchuk Burlington, Ontario
8:50 AM
10
DJ Tozier Mechanicville, N.Y.
Eric Hallberg Castle Rock, Colo.
Max Greyserman Short Hills, N.J.
9:00 AM
10
Mark Kim Rome, Ga.
Carlos Madrigal (Venezuela) Howey in The Hills, Fla.
Ian Facey Miami, Fla.
9:10 AM
10
Michael Perez Weston, Fla.
Ian Mankoff Lake Forest, Ill.
Arthur Edelman (France) Howey in the Hills, Fla.
9:20 AM
10
Ethan Wagner Port Orange, Fla.
Benjamin Davis Bradenton, Fla.
Nicolas Osorio Cali, Colombia
9:30 AM
10
Austin Padova Hudson, Fla.
Jay Kim Surrey, British Columbia
Angelo Jose Gandionco Cebu City, Philippines