LOGIN Players | Coaches
American Junior Golf Association American Junior Golf Association
TaylorMade-adidas Golf, National Sponsor of the AJGA adidas Golf TaylorMade Golf

Under ArmourĀ® / Vicky Hurst Championship
 April 29 - May 1
Round 2 Pairings

PGA Golf Club - The Ryder Course
Time
Tee
Name Hometown
7:30 AM
1
Ramsey Touchberry Bradenton, Fla.
Kristian Caparros Hollywood, Fla.
Byoung Jun Chung (South Korea) Rosario, Argentina
7:40 AM
1
Peter Mathison Jupiter, Fla.
Jared Carver Weston, Fla.
Jack Maguire St Petersburg, Fla.
7:50 AM
1
Ben Cooley Rydal, Pa.
Sam Chun (South Korea) Howey in the Hills, Fla.
Tommaso Vielmo Castello di Godego, Italy
8:00 AM
1
Keagan Cummings (Ireland) Bradenton, Fla.
Carlos Madrigal (Venezuela) Howey in The Hills, Fla.
Angelo Jose Gandionco Cebu City, Philippines
8:10 AM
1
Scott Sessions Pleasantville, N.Y.
Bradley Andersen Weston, Fla.
Will Davenport Palm City, Fla.
8:20 AM
1
Taelor Rubin Raleigh, N.C.
Mika Liu Beverly Hills, Calif.
Isabel Southard Sharon, Mass.
8:30 AM
1
Maria Torres San Juan, P.R.
Anna Newell Tampa, Fla.
So Young Hwang (South Korea) Bradenton, Fla.
8:40 AM
1
Tatiana Pineda Bogota, Colombia
Samantha Marks Maitland, Fla.
Nicole Quinn Windermere, Fla.
8:50 AM
1
Simin Feng (China) Windermere, Fla.
Yu Liu Beijing, China
Marissa Kay Delray Beach, Fla.
9:00 AM
1
Eric Hallberg Castle Rock, Colo.
Max Greyserman Short Hills, N.J.
Ian Mankoff Lake Forest, Ill.
9:10 AM
1
Tommy Schofield Mundelein, Ill.
Gonzalo Rubio Garza Garcia NL, Mexico
Tae Wan Lee (South Korea) Orlando, Fla.
9:20 AM
1
Zachary Toste Pembroke Pines, Fla.
Michael Visacki Sarasota, Fla.
Arthur Edelman (France) Howey in the Hills, Fla.
9:30 AM
1
Tyler Gentilella Parkland, Fla.
Austin Powell Jupiter, Fla.
Maxime Blandin (Martinique (French)) Howey-in-the-Hills, Fla.
7:30 AM
10
Jay Kim Surrey, British Columbia
Owen Curry Longwood, Fla.
Jackson Stroup Naples, Fla.
7:40 AM
10
Ryan Stovash Orlando, Fla.
Nathaniel Khachaturian Champaign, Ill.
Kristopher Kowalchuk Burlington, Ontario
7:50 AM
10
DJ Tozier Mechanicville, N.Y.
Mark Kim Rome, Ga.
Corey Eccles Ile Bizard, Quebec
8:00 AM
10
Miguel Solorzano Amaya Tuxtla Gutierrez, Chiap., Mexico
Ian Facey Miami, Fla.
Andrew Ettinger Boca Raton, Fla.
8:10 AM
10
Nicolas Osorio Cali, Colombia
Ryan Jahn Jupiter, Fla.
Benjamin Davis Bradenton, Fla.
8:20 AM
10
A.J. Newell Tampa, Fla.
Yvonne Zheng (China) Bradenton, Fla.
Robbi Howard Bradenton, Fla.
8:30 AM
10
Mary Fran Hillow Orlando, Fla.
Pei-Chun Chen (Taiwan) Lakewood Ranch, Fla.
Ashley Holder Orlando, Fla.
8:40 AM
10
Caroline Araskog N. Palm Beach, Fla.
Jamie Oleksiew (Canada) Bradenton, Fla.
Kristine Odaiyar Ocala, Fla.
8:50 AM
10
Daniela Lendl Vero Beach, Fla.
Gabriella DiMarco West Chester, Pa.
Nadia Luttner Pittsburgh, Pa.
9:00 AM
10
Zach Botts Jonesborough, Tenn.
Gary Buffington,III Tampa, Fla.
Rohan Ramnath Weston, Fla.
9:10 AM
10
Sawyer Shaw West Palm Beach, Fla.
Ethan Wagner Port Orange, Fla.
Colin Proctor Anderson, Ind.
9:20 AM
10
Prem Samritpricha (Thailand) Bradenton, Fla.
Chase Koepka Lake Worth, Fla.
Jesse Perkins West Babylon, N.Y.
9:30 AM
10
Gabriel Ormachea (Bolivia) Aventura, Fla.
Michael Perez Weston, Fla.
Austin Padova Hudson, Fla.