LOGIN Players | Coaches
American Junior Golf Association American Junior Golf Association
TaylorMade-adidas Golf, National Sponsor of the AJGA
LOGIN Players | Coaches
American Junior Golf Association
American Junior Golf Association
TaylorMade-adidas Golf, National Sponsor of the AJGA

1998 Rolex Junior All-Americans

ROLEX JUNIOR PLAYERS OF THE YEAR

Erik Compton, Miami, Fla.
Ryan Hybl, Colbert, Ga.
Beth Bauer, Cramerton, N.C.


BOYS FIRST-TEAM

Erik Compton
Miami, Fla.

J.C. DeLeon
Tulsa, Okla.

Christo Greyling
Durban, South Africa

Ryan Hybl
Colbert, Ga.

Jamie Kellam
Pflugerville, Texas

John Lepak
La Habra Heights, Calif.

Sean O'Hair
Bradenton, Fla.

Adam Rubinson
Fort Worth, Texas

Brady Stockton
San Ramon, Calif.

David Wagenseller
Wilmington, Ohio

SECOND TEAM

Daniel Brunson
Greenville, S.C.

Randy Creighton
Las Vegas, Nev.

Jason Hartwick
Sacramento, Calif.

Nicholas Loar
Rockwall, Texas

Hunter Mahan
McKinney, Texas

Todd Miller
Napa, Calif.

David Oh
Cerritos, Calif.

James Oh
Lakewood, Calif.

Matthew Rosenfeld
Plano, Texas

Russell Wrentz
Cabot, Ark.

THIRD TEAM

Michael Beard
Palm Desert, Calif.

Rob Beasley
Greensboro, N.C.

Ramon Bescansa
Santiago, Spain

Ben Duncan
Greenville, S.C.

Brett Johnson
Hilton Head Island, S.C.

Gregg Jones
Florence, S.C.

Nick Manthey
Mesa, Ariz.

Laurent Satoh
Richardson, Texas

J.J. Wall
San Antonio, Texas

Ronald Won
Irvine, Calif.

HONORABLE MENTION

Joseph Affrunti
Crystal Lake, Ill.

Jason Allred
Ashland, Ore.

Benoit Beisser
Scottsdale, Ariz.

Camilo Benedetti
Medellin, Colombia

Clay Bingham
Spanish Fork, Utah

Brett Bockmann
Palm Desert, Calif.

Tommy Branch
Vidalia, Ga.

Michael Carbone
Brewster, Mass.

John Carter
Thomasville, N.C.

Ryan Cassidy
Arlington Heights, Ill.

Mike Castleforte
Dayton, Ohio

Matthew Cohn
La Jolla, Calif.

Matt Davidson
Lawrenceville, N.J.

Bubba Dickerson
Hilliard, Fla.

Lorne Don
Toronto, Ontario

Patrick Flynn
Westport, Conn.

Sergio Garcia
Castellon, Spain

Adam Gary
Bowling Green, Ky.

Bill Haas
Greer, S.C.

Brian Hawver
Americus, Ga.

Taro Hiroi
Kouchi, Japan

Kevin Kornowa
Toledo, Ohio

Ken Lewis
South Dennis, Mass.

Matt Lindholm
Georgetown, Texas

Michael Maness
Galivants Ferry, S.C.

Doug Manor
Garland, Texas

Kris Mikkelsen
Woodstock, Ga.

Leif Olson
Golden, Colo.

Wesley Pate
Pensacola, Fla.

John Robertson
Olympia, Wash.

Todd Rodemich
Quincy, Ill.

Michael Roling
Jefferson City, Mo.

Nick Seymour
Tustin, Calif.

Hans Sherman
Chestnut Hill, Mass.

Brandt Snedeker
Nashville, Tenn.

Taylor Walsh
Napanoch, N.Y.


GIRLS FIRST-TEAM

Beth Bauer
Cramerton, N.C.
Maria Garcia-Estrada
Tenerife, Spain
Leigh Anne Hardin
Martinsville, Ind.
Jimin Kang
Shoreline, Wash.
Julia Kraschinski
Whitianga, New Zealand
Candie Kung
Fountain Valley, Calif.
Paula Marti
Barcelona, Spain
Virada Nirapathpongporn
Bangkok, Thailand
Kim Rowton
San Antonio, Texas
Brittany Straza
Fort Myers, Fla.

SECOND TEAM

Nancy Abiecunas
Fort Collins, Colo.
Danielle Downey
Rochester, N.Y.
Samantha Fox
Whites Creek, Tenn.
Emily Gilley
Flossmoor, Ill.
Candy Hannemann
Rio de Janeiro, Brazil
Angela Jerman
Columbus, Ga.
Miriam Nagl
Berlin, Germany
Jessica Reese
Santa Rosa, Calif.
Angela Rho
Fullerton, Calif.
Celeste Troche
Asuncion, Paraguay

HONORABLE MENTION

Heather Angell
Winston-Salem, N.C.
Bridget Bieth
Sacramento, Calif.
Christi Cano
San Antonio, Texas
Whitney Code
Tampa, Fla.
Marla Cox
Lima, Ohio
Dorothy Delasin
Daly City, Calif.
Lisa Dernick
The Woodlands, Texas
Kristin Dufour
Austin, Texas
Mollie Fankhauser
Dublin, Ohio
Katie Futcher
The Woodlands, Texas
Raphael Garstecki
Milwaukee, Wis.
Sarah Johnston
Benton, La.
Kelli Kamimura
Burlington, Wash.
Kim Kouwabunpat
Upland, Calif.
Ashley Leonard
Rocky Mount, N.C.
Randi Meadows
San Antonio, Texas
Lisa Meshke
Blooming Prairie, Minn.
Kristy McPherson
Conway, S.C.
Laura Myerscough
Charleston, Ill.
Stacy Prammanasudh
Enid, Okla.
Cimmie Shahan
Spring Grove, Pa.
Abby Spector
Waterville, Maine
Kimberly Strong
Nottingham, Pa.
Courtney Swaim
Duluth, Ga.
Satarak Walailak
Los Angeles, Calif.
Aree Wongluekiet
Bradenton, Fla.