Qualifier for the AJGA Junior at Saddlebrook
Tournament Page Qualifier Qualifier Field Tee Times Leaderboard
Applicants who are not in the tournament field are listed below.

A link will display at the bottom of this page if applications are received from players who are in the field for this tournament or another with overlapping dates.
Qualifier Applications
Qualifier Applications
Boys
63 Applications Received
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Tomas Amaya Singer Island, Fla. 2022
2 Brandon Azzi (Canada) Laval, Quebec 2020
3 Mohit Balaji Kissimmee, Fla. 2022
4 Jack Barned Ponte Vedra Beach, Fla. 2022
5 Andres Barraza (Mexico) Parkland, Fla. 2022
6 Ronnie Cao Kunming, China 2021
7 Alexander Casey Franklin, Tenn. 2020
8 Tommy Chan (China) Lake Mary, Fla. 2022
9 Ethan Chelf North Potomac, Md. 2021
10 Anthony Chen (Hong Kong) Guangzhou, China 2021
11 Chisen Chen (Taiwan) Wesley Chapel, Fla. 2021
12 Xirong Cheng (China) Bradenton, Fla. 2021
13 Sumaer Dhalla Princeton, N.J. 2022
14 Carson Duffy (Canada) Toronto, Ontario 2020
15 Hayes Gibson Watersound, Fla. 2022
16 Leo Goosen (United Kingdom) Windermere, Fla. 2021
17 Justin Greenberg Port St. Lucie, Fla. 2021
18 Juleon Habib Tarpon Springs, Fla. 2023
19 Harrison Harper Tampa, Fla. 2021
20 Matthew Hicks Delray Beach, Fla. 2020
21 Logan Hunter Tampa, Fla. 2021
22 Drew Hurley Norwell, Mass. 2020
23 Max Jelinek (Czech Republic) Boynton Beach, Fla. 2024
24 Kylan Johnson Clermont, Fla. 2024
25 Asher Joseph (Canada) Melbourne, Fla. 2024
26 Alex Kim Port St. Lucie, Fla. 2021
27 BK Kim (South Korea) Winter Garden, Fla. 2022
28 Joonil Kim (South Korea) Alajuela, Costa Rica 2020
29 Junhwan Kim Busan, South Korea 2022
30 Aaron Leach Windermere, Fla. 2023
31 Kevin Li Chong qing, China 2021
32 Daniel Liao (China) Windermere, Fla. 2022
33 Jiarong Liu (China) Bradenton, Fla. 2020
34 Qi Liu (China) Tampa, Fla. 2021
35 Armand Loscalzo Tampa, Fla. 2022
36 Heliao Man (China) Wesley Chapel, Fla. 2022
37 Christian Marquardt Belleair, Fla. 2021
38 William Masuhr (Germany) Bradenton, Fla. 2021
39 Aryaman Mohan (India) Lusaka, Zambia 2020
40 David Morton Deephaven, Minn. 2020
41 Brian Murdock Wesley Chapel, Fla. 2020
42 Nils Nottebohm Mexico City, Mexico 2021
43 Armand Ouellette Saco, Maine 2020
44 Dalton Payne Estero, Fla. 2023
45 Suneil Peruvemba McLean, Va. 2022
46 Tejas Reddy Alpharetta, Ga. 2022
47 Brett Reid Spicer, Minn. 2021
48 Vijay Sakuru Port St. Lucie, Fla. 2020
49 Niels Schmidlin Walchwil Zug, Switzerland 2020
50 Rohan Singh Ponte Vedra, Fla. 2023
51 Lucas Slayden Ponte Vedra Beach, Fla. 2023
52 Camden Smith Windermere, Fla. 2023
53 Alex Song (South Korea) Winter Garden, Fla. 2022
54 Mac Suber Tampa, Fla. 2020
55 Langtai Tyrone Sun (China) Orlando, Fla. 2024
56 Langting Tymon Sun (China) Orlando, Fla. 2024
57 Carter Surofchek Colorado Springs, Colo. 2023
58 Drew Van Dyke Charlotte, N.C. 2022
59 Adam Walker Clearwater, Fla. 2023
60 Will Whittaker Jupiter, Fla. 2021
61 Zikang Zhan Beijing, China 2021
62 Yuqi Zhou (China) Orlando, Fla. 2020
63 Reggie Zhu (China) Winter Garden, Fla. 2023
Girls
30 Applications Received
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Kavya Ajjarapu Lutz, Fla. 2023
2 Amelie Alcantara Boca Raton, Fla. 2022
3 Svarnika Bommakanti Tampa, Fla. 2020
4 Marissa Cardenas St. Augustine, Fla. 2021
5 Makayla Chau Parkland, Fla. 2020
6 Alex Crafton Lake Mary, Fla. 2021
7 Posie Farrelly Lutz, Fla. 2021
8 Maria Fedorowycz Kyiv, Ukraine 2021
9 Jordyn Hodgson Orlando, Fla. 2021
10 Jingxiu Huang (China) Lakewood Ranch, Fla. 2021
11 Hanana Kawada Toyama, Japan 2022
12 Vivian Kuang Lakewood Ranch, Fla. 2021
13 Jessica Lan Bloomfield Hills, Mich. 2020
14 Maika Llarena Cervantes Puebla, Mexico 2020
15 Sarah Loza Winter Garden, Fla. 2023
16 Amelia Novoa Coconut Creek, Fla. 2022
17 Caroline Patterson Jupiter, Fla. 2021
18 Maria Pereira (Brazil) Howey in the Hills, Fla. 2021
19 Catherine Reisinger Park Ridge, Ill. 2021
20 Paola Rosario-Sauri Crestview, Fla. 2020
21 Emma Rynn Wellington, Fla. 2025
22 Thitaporn Saithip (Thailand) Bradenton, Fla. 2022
23 Sae Saito Tokyo, Japan 2020
24 Vasundhara Thiara Chandigarh, India 2021
25 Sritha Vemuri Lake Mary, Fla. 2022
26 Tia Walker Clearwater, Fla. 2021
27 Toa Yokoyama Tokyo, Japan 2022
28 Taylor Zachary Land O' Lakes, Fla. 2022
29 Ava Zeng Orlando, Fla. 2023
30 Annie Huaxin Zhang (China) Winter Garden, Fla. 2021
Qualifier Applications from the Tournament Field
Qualifier Applications from the Tournament Field
Boys
5 Applications Received
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Josh Duangmanee Fairfax, Va. 2023
2 Brock Hoover Woodstock, Ga. 2020
3 Jackson Lee Menlo Park, Calif. 2020
4 Beni Long (Canada) Toronto, Ontario 2023
5 Michael Mays Winter Park, Fla. 2021
Girls
2 Applications Received
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Wyndom Burnett Citrus Springs, Fla. 2021
2 Mariana Cristina Chong Leon Lima, Peru 2020