AJGA Qualifier for the Judie Oppenheimer Memorial Junior
Tournament Page Qualifier Qualifier Field Tee Times Leaderboard
Estimated tournament spots to be filled through AJGA Qualifier:
Boys - 8
Girls -3

Click to view the AJGA Open Qualifier Entry Criteria
Players need to take action in the Player Center to confirm participation.
Qualifier Field
Qualifier Field
Boys
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Daniel Adkins Holly Springs, N.C. 2021
2 Tyler Allred Crestwood, Ky. 2020
3 Will Baker Statham, Ga. 2023
4 Frank Bellino Sarasota, Fla. 2023
5 Carson Bellish Pickerington, Ohio 2022
6 Michael Boer Cothen, Netherlands 2020
7 Jack Bruening Caseyville, Ill. 2020
8 Trent Cade Ocean Isle Beach, N.C. 2023
9 Cason Cavalier St Simons Island, Ga. 2021
10 Lewis Chaffin Al Ain, United Arab Emirates 2020
11 Alexander Colligan Evans, Ga. 2020
12 Sam Davis Jacksonville, Fla. 2022
13 Zach Doyle San Carlos, Calif. 2020
14 Garret Ebbert Lake Mary, Fla. 2023
15 AJ Ford Atlanta, Ga. 2020
16 Thomas Ford Hilton Head Island, S.C. 2023
17 Timmy Gannon Charlotte, N.C. 2021
18 Eduardo Garcia Cepeda Mexico City, Mexico 2022
19 Peter Garud Macon, Ga. 2023
20 Camden Goldknopf Ponte Vedra, Fla. 2024
21 Boland Grayson Louisville, Ky. 2021
22 Ronnie Howard North Huntingdon, Pa. 2021
23 Cheng-Yu Hsu Taipei, Taiwan 2021
24 Palmer Kahren Suwanee, Ga. 2020
25 Trey Kelly Thomaston, Ga. 2021
26 Joonil Kim (South Korea) Alajuela, Costa Rica 2020
27 Tyler Kriney Hilton Head, S.C. 2020
28 John Logan Wilmington, N.C. 2023
29 Craig Long II Cumming, Ga. 2023
30 Ryan Macri Wake Forest, N.C. 2021
31 Jake Maddaloni Newtown Square, Pa. 2021
32 Jantai Malataev (Kyrgyzstan) Bluffton, S.C. 2020
33 William Masuhr (Germany) Bradenton, Fla. 2021
34 Will McCowan Birmingham, Ala. 2020
35 Sam McMillan Mount Pleasant, S.C. 2023
36 Charlie Miller Savannah, Ga. 2023
37 Price Miller Sandy Springs, Ga. 2022
38 Aryaman Mohan (India) Lusaka, Zambia 2020
39 Ben Morehead Charlotte, N.C. 2020
40 Jaydan Morgan Barberton, Ohio 2020
41 Mclean Morton Jupiter, Fla. 2021
42 Josh Newman Charlotte, N.C. 2021
43 Kenny Nguyen (Vietnam) Winter Garden, Fla. 2021
44 Kenneth Okins Anniston, Ala. 2021
45 Chapman Painter Dalton, Ga. 2019
46 Landon Painter Dalton, Ga. 2022
47 Brian (Taehoon) Park Seoul, South Korea 2022
48 Miles Patterson Wilmette, Ill. 2020
49 Andrew Pearson League City, Texas 2020
50 Aaron Pha Yangon, Myanmar 2020
51 Jack Rotermund Charleston , S.C. 2019
52 Max Rotermund Charleston , S.C. 2023
53 Oliver Rotermund Charleston , S.C. 2021
54 Joseph Scaturro Boca Raton, Fla. 2020
55 Karsten Shields Monroe, N.C. 2020
56 Mitchell Soma Gahanna, Ohio 2021
57 Andrew Swanson Bluffton, S.C. 2021
58 Taylor Sweat Blackshear, Ga. 2020
59 Jack Tarzy Medford, N.J. 2022
60 Trey Tesiero Saint Johns, Fla. 2020
61 Hughes Threlkeld Savannah, Ga. 2021
62 Drew Van Dyke Charlotte, N.C. 2022
63 Chanc Willis Cartersville, Ga. 2020
64 David (Dazhou) Wu (China) Winter Garden, Fla. 2023
65 Echo Wu (Canada) Surrey, British Columbia 2020
66 Yiwei (David) Xu Howey in the Hills, China 2020
67 Jiaxin Xue Qingdao, China 2021
Girls
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Lianna Amoruso Pleasantville, N.Y. 2021
2 Anna Claire Bridge Raleigh, N.C. 2021
3 Autumn Carey (Bahamas) Manning, S.C. 2022
4 Mimi (Xiaoyi) Chen (China) Longwood, Fla. 2020
5 Aleks Golde Atlanta, Ga. 2019
6 Natalii Gupta (India) Dubai, United Arab Emirates 2022
7 Hyeonji Kang (South Korea) Dubai, United Arab Emirates 2021
8 Vivian Kuang Lakewood Ranch, Fla. 2021
9 Ava Marano Jupiter, Fla. 2021
10 Mary Miller Savannah, Ga. 2024
11 Tori Mouton Saint Johns, Fla. 2022
12 Wenlu Su Guangzhou, China 2021
13 Vasundhara Thiara Chandigarh, India 2021
14 Savannah Weyrauch Bloomington, Ill. 2020
15 Ava Zeng Orlando, Fla. 2023
Qualifier Alternates
Qualifier Alternates
Boys
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Cannon Crane Atlanta, Ga. 2020
Girls
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Karlee Malone Marshall, Mich. 2020
2 Elle Webber Huntsville, Ala. 2023
3 Madison Harwell Evans, Ga. 2019
4 Amaya Melendez Ann Arbor, Mich. 2021
Qualifier Alternates from the Tournament Field
Qualifier Alternates from the Tournament Field
Tournament Participants in Qualifier Field
Tournament Participants in Qualifier Field
Boys
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Adam Hunt Columbia, S.C. 2023
2 Will Morlan Alpharetta, Ga. 2021
3 Todd Moyer Cornelius, N.C. 2021
4 Rachata Winwon Bangkok, Thailand 2020
Girls
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Camila Burnett Bluffton, S.C. 2022
2 Catie Craig Sautee Nacoochee, Ga. 2021
3 Morgan Ellison Peachtree City, Ga. 2021
4 Mackenzie Gallagher Hilton Head Island, S.C. 2021
5 Ava Merrill Johns Creek, Ga. 2023
6 Kimberly Shen Johns Creek, Ga. 2022