AJGA Qualifier for Vaughn Taylor Championship presented by James Hardie
Tournament Page Qualifier Qualifier Field Tee TImes Leaderboard
Applicants who are not in the tournament field are listed below.

A link will display at the bottom of this page if applications are received from players who are in the field for this tournament or another with overlapping dates.
Qualifier Applications
Qualifier Applications
Boys
66 Applications Received
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Collin Adams Charlotte, N.C. 2021
2 Brady Bentley Augusta, Ga. 2023
3 Sam Brummett Newnan, Ga. 2021
4 Jackson Buchanan Dacula, Ga. 2021
5 Trent Cade Ocean Isle Beach, N.C. 2023
6 Joe Carter Chattanooga, Tenn. 2021
7 James Chong Katy, Texas 2021
8 Theo Chronos Eatonton, Ga. 2020
9 Alexander Colligan Evans, Ga. 2020
10 Cannon Crane Atlanta, Ga. 2020
11 Ty Darsey Sandersville, Ga. 2022
12 Sumaer Dhalla Princeton, N.J. 2022
13 Suviir Dhalla Princeton, N.J. 2023
14 Max DuPree Eatonton, Ga. 2020
15 Matthew Feste Marietta, Ga. 2020
16 Logan Flores St. Augustine, Fla. 2020
17 AJ Ford Atlanta, Ga. 2020
18 Max Green Hilton Head Island, S.C. 2021
19 Lucas Hopkins Thomson, Ga. 2020
20 Colt Ingram Aiken, S.C. 2021
21 Nicholas Johnson Gray, Ga. 2020
22 Palmer Kahren Suwanee, Ga. 2020
23 Vaibhav Kaila New Delhi, India 2020
24 Andrew Kaslick Summerville, S.C. 2020
25 JeongJoo Kim (South Korea) Bluffton, S.C. 2021
26 Charles Kyle Atlanta, Ga. 2021
27 Tommy Lamb (United Kingdom) Cary, N.C. 2020
28 Xuan Luo GD, China 2021
29 Jantai Malataev (Kyrgyzstan) Bluffton, S.C. 2020
30 Reece Massei Warrenton, Va. 2020
31 William Masuhr (Germany) Bradenton, Fla. 2021
32 Walker McPhail Atlanta, Ga. 2020
33 Matthew Messenger Raleigh, N.C. 2021
34 Price Miller Sandy Springs, Ga. 2022
35 Matt Moloney Vienna, Va. 2024
36 Ryan Moylan Vero Beach, Fla. 2020
37 Carter Nelson Roswell, Ga. 2021
38 Jake Newman Charlotte, N.C. 2020
39 Josh Newman Charlotte, N.C. 2021
40 Kenneth Okins Anniston, Ala. 2021
41 Kevin Park (South Korea) Johns Creek, Ga. 2021
42 Suneil Peruvemba McLean, Va. 2022
43 Aaron Pha Yangon, Myanmar 2020
44 William Phipps Florence, S.C. 2020
45 Tommy Pitts Franklin, Tenn. 2020
46 Gautam Potdukhe Delhi, India 2020
47 Evan Prickett North Augusta, S.C. 2022
48 Andrew Propes Charleston, S.C. 2021
49 Troy Ryan Propes Charleston, S.C. 2024
50 Ford Reynolds Columbia, S.C. 2020
51 Andrew Riley St. Johns, Fla. 2021
52 Connor Sachewicz Crystal River, Fla. 2020
53 Payne Sells Perry, Ga. 2020
54 Karsten Shields Monroe, N.C. 2020
55 Ryan Smith Eatonton, Ga. 2020
56 Avery Stansell Homewood, Ala. 2020
57 Rowan Sullivan Charleston, S.C. 2023
58 Andrew Swanson Bluffton, S.C. 2021
59 Trey Tesiero Saint Johns, Fla. 2020
60 Waymon Thomas Mount Pleasant, S.C. 2023
61 Jason Wang Lexington, Ky. 2020
62 Gage Weeks Evans, Ga. 2020
63 Chanc Willis Cartersville, Ga. 2020
64 Rachata Winwon Bangkok, Thailand 2020
65 Kazuki Yamauchi Osaka, Japan 2020
66 Yuqi Zhou (China) Orlando, Fla. 2020
Girls
12 Applications Received
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Heather Appelson Wake Forest, N.C. 2023
2 Rachel Burrell Suwanee, Ga. 2020
3 Marissa Cardenas St. Augustine, Fla. 2021
4 Edithe Lam Cary, N.C. 2023
5 Katherine Lu Plainsboro, N.J. 2021
6 Mary Hunt Murray Augusta, Ga. 2020
7 Caroline Nemes Orlando, Fla. 2021
8 Braelyn Pippin Waxhaw, N.C. 2020
9 Sae Saito Tokyo, Japan 2020
10 Alexia Siehl Fort Mill, S.C. 2022
11 Emily Song (China) Waxhaw, N.C. 2019
12 Wenyan Wang (China) Windermere, Fla. 2020
Qualifier Applications from the Tournament Field
Qualifier Applications from the Tournament Field
Boys
3 Applications Received
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Jackson Cross Sugar Hill, Ga. 2020
2 Brock Hoover Woodstock, Ga. 2020
3 Guogen(Lambert) Lan (China) Orlando, Fla. 2019
Girls
6 Applications Received
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Thienna Huynh Lilburn, Ga. 2022
2 Sara Im Duluth, Ga. 2023
3 Melissa Meng Blacksburg, Va. 2020
4 Thitaporn Saithip (Thailand) Bradenton, Fla. 2022
5 Kimberly Shen Johns Creek, Ga. 2022
6 Gabriella Tomanka Grapevine, Texas 2020