AJGA Qualifier for the Randy Wise Junior Open
Qualifier Tournament Page Qualifier Applications Received
Applicants who are not in the tournament field are listed below.

A link will display at the bottom of this page if applications are received from players who are in the field for this tournament or another with overlapping dates.
Qualifier Applications
Qualifier Applications
Boys
106 Applications Received
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Ranveer Ajimal Grand Blanc, Mich. 2020
2 Vimal Alokam Ypsilanti, Mich. 2021
3 Jace Arko Cornelius, N.C. 2019
4 Joey Arslanian Bloomfield Hills, Mich. 2020
5 John Barce Fort Wayne, Ind. 2021
6 Garrett Bartolec Ada, Mich. 2020
7 Shaunak Bhagat Ann Arbor, Mich. 2020
8 Flynn Bradley Lake Bluff, Ill. 2021
9 Bryce Brief Hartland, Mich. 2020
10 Jack Brockie Jackson, Mich. 2020
11 Maxwell Brown Bloomfield, Mich. 2021
12 Evan Brzyski Jackson, Mich. 2021
13 Adam Burghardt Washington, Mich. 2021
14 Robert Burns Grand Blanc, Mich. 2023
15 Liam Casey Northville, Mich. 2022
16 Preston Cedergren Green Bay, Wis. 2020
17 Grant Cegielski Mahtomedi, Minn. 2021
18 Tualatai Chamberlain Grand Haven, Mich. 2020
19 Haydon Chapman Marshall, Mich. 2020
20 Ethan Chernow Bloomfield Hills, Mich. 2022
21 Carter Cojei South Lyon, Mich. 2020
22 Chris Comito Macomb, Mich. 2020
23 Mason Cooper Lapeer, Mich. 2021
24 Raymond Dennehy IV Princeton, Mass. 2021
25 Brockton English Shelby Township, Mich. 2021
26 Tyler Frechette Traverse City, Mich. 2022
27 Charles Freel South Bend, Ind. 2020
28 Shoji Fujita Carmel, Ind. 2021
29 Jordan Garypie Chelsea, Mich. 2021
30 Tommy Gebeck Grosse Pointe Farms, Mich. 2021
31 Tyler Gillespie Grand Rapids, Mich. 2021
32 Alex Gold West Bloomfield, Mich. 2019
33 Danny Greenhill Elmore, Ohio 2021
34 Matthew Grudzinski (Canada) Toronto, Ontario 2021
35 Scott Hanna Bloomfield Hills, Mich. 2021
36 Mathew Hawryluk (Canada) Chatham, Ontario 2020
37 Zach Hay Lake Orion, Mich. 2020
38 Michael Hermann Canton, Mich. 2023
39 Ben Hirasawa (Canada) Toronto, Ontario 2021
40 Carter Housler Lansing, Mich. 2022
41 Chao Wei Hsu Hsinchu, Taiwan 2020
42 Yu Jui Huang Yilan, Taiwan 2020
43 Perry Johnson Bloomfield Hills, Mich. 2022
44 Ieuan Jones (United Kingdom) Ann Arbor, Mich. 2024
45 Gaige Keane Temperance, Mich. 2021
46 Tyler Klimas Farmington Hills, Mich. 2021
47 Sawyer Kochan Ortonville, Mich. 2022
48 Spencer Kochan Ortonville, Mich. 2019
49 Ross Koerber Royal Oak, Mich. 2020
50 David Kress Jr Seattle, Wash. 2019
51 Jeffrey Krotche Grosse Pointe, Mich. 2020
52 Owen Kruschwitz North Manchester, Ind. 2022
53 Charlie Kulwin Chicago, Ill. 2022
54 Dhruv Kumar Novi, Mich. 2022
55 Garrett Kuppler Macomb, Mich. 2021
56 Joshua Lavely Kewadin, Mich. 2022
57 Ryan Lingelbach Omaha, Neb. 2023
58 Christian Long Sandusky, Mich. 2022
59 Paulius Malcius Lemont, Ill. 2022
60 Griffin Mawson Traverse City, Mich. 2024
61 Tyler May (Canada) Fergus, Ontario 2021
62 Evan McDermott Spring Lake, Mich. 2022
63 Alex Meyer San Juan Capistrano, Calif. 2021
64 Drew Miller East Lansing, Mich. 2024
65 Miles Miller Dublin, Ohio 2019
66 Shubham Nain Westmont, Ill. 2021
67 Colin Nasser Zionsville, Ind. 2021
68 Jack Neville Cincinnati, Ohio 2020
69 Grant Norman Fort Wayne, Ind. 2021
70 Colin O'Rourke Troy, Mich. 2021
71 Max O'Rourke West Bloomfield, Mich. 2020
72 Ryan O'Rourke West Bloomfield, Mich. 2023
73 Alex Oda Clarkston, Mich. 2021
74 Tyler Omness Wayland, Mich. 2021
75 Ryan Parker Fort Wayne, Ind. 2025
76 Joey Per South Lyon, Mich. 2021
77 Nolan Pierce (Canada) Whitby, Ontario 2020
78 Satchel Pierce Union, Mich. 2021
79 Lorenzo Pinili Rochester Hills, Mich. 2023
80 Andrew Ramos Blaine, Minn. 2024
81 Alex Reith (Canada) St.Thomas, Ontario 2021
82 Edward Shen Ann Arbor, Mich. 2020
83 Brody Sigmon Dewitt, Mich. 2020
84 Maxwell Skeel Shepherd, Mich. 2019
85 Ian Smith Canton, Mich. 2020
86 Jack Snook Rochester Hills, Mich. 2020
87 Brock Snyder Ames, Iowa 2023
88 Conor Spencer Jackson, Mich. 2020
89 Jordan Stuart Hartland, Mich. 2022
90 Will Verduzco Kalamazoo, Mich. 2020
91 Jack Vojtko Stow, Ohio 2024
92 Jonathan Waugh (Canada) Bristol, Ill. 2021
93 Ryan Waugh (Canada) Bristol, Ill. 2022
94 Clay Wells Minonk, Ill. 2019
95 Bryce Wheeler Augusta, Mich. 2022
96 Max White Bloomfield Hills, Mich. 2020
97 Cal Wollack Ann Arbor, Mich. 2019
98 Benjamin Wu Troy, Mich. 2022
99 Henry Wu Troy, Mich. 2021
100 Jui-Tung Wu Kaohsiung, Taiwan 2021
101 Bill Xu (China) Vancouver, British Columbia 2020
102 Sam Yono II West Bloomfield, Mich. 2021
103 Dylan Young Flat Rock, Mich. 2021
104 Jason Zehala Galena, Ohio 2021
105 Ian Zhu Northville, Mich. 2020
106 Jack Zubkus Ada, Mich. 2022
Girls
31 Applications Received
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Claire Ancevicius Homer Glen, Ill. 2021
2 Allyson Barth Flower Mound, Texas 2021
3 Audrey Becker Grosse Pointe Farms, Mich. 2021
4 Bridget Boczar Canton, Mich. 2022
5 Grace Boczar Canton, Mich. 2022
6 Jolie Brochu Goodrich, Mich. 2021
7 Yulin Chen Guangzhou, China 2021
8 Katie Cranston (Canada) Oakville, Ontario 2022
9 Emily Duan Buffalo Grove, Ill. 2022
10 Maria Fedorowycz Kyiv, Ukraine 2021
11 Elise Fennell Caledonia, Mich. 2024
12 Jessica Guiser Hartland, Wis. 2024
13 Riley Hayden Troy, Mich. 2023
14 Nateda Her Lansing, Mich. 2021
15 Hanana Kawada Toyama, Japan 2022
16 Maggie Knight Grand Blanc, Mich. 2020
17 Jiayin(Joy) Liu (China) Waterloo, Ontario 2021
18 Isabel Mabry Davison, Mich. 2020
19 Neely Maurus Iowa City, Iowa 2020
20 Amaya Melendez Ann Arbor, Mich. 2021
21 Grace Mitchell (Canada) Ingersoll, Ontario 2019
22 Kirsty Mitchell (Canada) Ingersoll, Ontario 2022
23 Carly Ortwine Oakland, Mich. 2021
24 Katherine Potter South Lyon, Mich. 2021
25 Raesa Sheikh (Canada) Caledon, Ontario 2021
26 Sophie Stevens Highland, Mich. 2023
27 Sophia Sulkar Barrington Hills, Ill. 2022
28 Katelyn Tokarz Northville, Mich. 2021
29 Mariana Vega Reynoldsburg, Ohio 2020
30 Shannyn Vogler Sherrard, Ill. 2022
31 Alyssa Yaggie Brighton, Mich. 2020
Qualifier Applicants In the Tournament Field
Qualifier Applicants In the Tournament Field
Boys
10 Applications Received
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Braden Falk Portage, Mich. 2021
2 Alexander Iniakov Prunedale, Calif. 2021
3 Kevin Jiang San Diego, Calif. 2021
4 Jack Kamsickas Northville, Mich. 2020
5 Ali Khan Westerville, Ohio 2020
6 Jason Kolbas Lincoln, Neb. 2021
7 Matthew Kress Saratoga, Calif. 2021
8 PJ Maybank Cheboygan, Mich. 2023
9 Justin Sui Lake Orion, Mich. 2020
10 Hsiao Che Yang Tainan City, Taiwan 2021
Girls
4 Applications Received
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Erin Kim (Canada) Toronto, Ontario 2020
2 Sunbi Kwon (South Korea) Orland Park, Ill. 2021
3 Ying Xian "Handa" Liu (China) Bradenton, Fla. 2021
4 Catherine Reisinger Park Ridge, Ill. 2021