AJGA Qualifier for the Eagle Crest Junior Championship
Tournament Page Qualifier Applications Received Qualifier Field
Applicants who are not in the tournament field are listed below.

A link will display at the bottom of this page if applications are received from players who are in the field for this tournament or another with overlapping dates.
Qualifier Applications
Qualifier Applications
Boys
36 Applications Received
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Jacob Aaron Napa, Calif. 2021
2 Russell Ahmed Blacklick, Ohio 2022
3 Matheaus Becker Coto De Caza, Calif. 2021
4 Vladimir Dieffenbach (Kazakhstan) Jupiter, Fla. 2020
5 Richard Dou (Canada) Calgary, Alberta 2020
6 Matthew Durkin Spokane, Wash. 2022
7 Trent Griessel Redmond, Wash. 2021
8 Tanner Griffith Broken Arrow, Okla. 2019
9 Peter Grossenbacher Eaton, Colo. 2019
10 Max Herendeen Bellevue, Wash. 2023
11 Albert Jing Saratoga, Calif. 2021
12 Geoffrey Jing Saratoga, Calif. 2021
13 Camden Katz Scottsdale, Ariz. 2021
14 Jake Kephart Atlanta, Ga. 2020
15 John Kim Yakima, Wash. 2022
16 Isaac Kinsman Vancouver, Wash. 2020
17 Parker Krovisky Bend, Ore. 2021
18 Justin C. Lee Los Altos Hills, Calif. 2022
19 Benjamin Mouser Fresno, Calif. 2022
20 Nicholas Mouser Fresno, Calif. 2023
21 Vince Naccarato Hinsdale, Ill. 2021
22 Angus O'Brien Barwon Heads, Australia 2021
23 Jacob Rawley Ephrata, Wash. 2021
24 Kurtis Rodriguez Red Bluff, Calif. 2021
25 Augustine Senn Ashland , Ore. 2020
26 Jin Song (Canada) Irvine, Calif. 2021
27 Weilun Song Harbin, China 2020
28 Bryce Thomason Roseburg, Ore. 2020
29 William Tu (Canada) Vancouver, British Columbia 2023
30 Daniel Uranga Wilder, Idaho 2020
31 Jiaxin Xue (China) Bradenton, Fla. 2021
32 Ethan Yang Irvine, Calif. 2022
33 Julius Yang Hong Kong, Hong Kong 2023
34 Willy Yeh Vancouver, Wash. 2021
35 Bryan Yu Walnut, Calif. 2020
36 Matthew Zaback Corvallis, Ore. 2019
Girls
10 Applications Received
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Paige Hammarstrom Scottsdale, Ariz. 2023
2 Erin Lee (Canada) Langley, British Columbia 2023
3 Lily McCauley Olympia, Wash. 2022
4 Lucy Newell Oro Valley, Ariz. 2025
5 Meghan Paracuelles Folsom, Calif. 2023
6 Mikaela Paracuelles Folsom, Calif. 2020
7 Leica Shen (China) Bellevue, Wash. 2021
8 Shana Yang Laguna Niguel, Calif. 2020
9 Bonnie Zhai (Canada) Surrey, British Columbia 2023
10 Wenna Zhang Sammamish, Wash. 2022
Applicants In the Tournament Field
Applicants In the Tournament Field
Boys
41 Applications Received
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Jahan Bains Olympia, Wash. 2021
2 Yuki Bannai Tokyo, Japan 2020
3 Oliver Berton Sammamish, Wash. 2020
4 Spencer Brown Coto de Caza, Calif. 2022
5 Justin Chen Arcadia, Calif. 2020
6 Stephen Dai Bellevue, Wash. 2020
7 William Halbert Sammamish, Wash. 2020
8 Blake Hammarstrom Scottsdale, Ariz. 2021
9 Nicholas Hance Irving, Texas 2021
10 Ryan Ho Redmond, Wash. 2020
11 Collin Hodgkinson Beaverton, Ore. 2022
12 Kevin Hollomon Seattle, Wash. 2021
13 Thomas Huang Clyde Hill, Wash. 2021
14 Lucas Hughes Bend, Ore. 2022
15 Ralph Kho Belmont, Calif. 2020
16 Justin Kim Issaquah, Wash. 2021
17 Tommy Kimmel Spokane, Wash. 2021
18 Jacob King Boerne, Texas 2021
19 Hayden Klein Bend, Ore. 2021
20 Blake Kukula Ocean Park, Wash. 2020
21 Guogen(Lambert) Lan (China) Orlando, Fla. 2019
22 Davis Lee Honolulu, Hawaii 2020
23 Matthew Lee Danville, Calif. 2020
24 Mason Mancasola Loomis, Calif. 2020
25 Matt McGann Spokane, Wash. 2020
26 Jackson Murphy Bend, Ore. 2020
27 Hasee Nazir Orange, Calif. 2019
28 Darren Pang San Ramon, Calif. 2021
29 Kristof Panke Davenport, Wash. 2021
30 Brandon Park Stevenson Ranch, Calif. 2021
31 Alan Pham Fullerton, Calif. 2021
32 Ryan Plodkowski San Diego, Calif. 2022
33 James Plumleigh Bend, Ore. 2021
34 Brett Reid Spicer, Minn. 2021
35 Sam Renner Bend, Ore. 2022
36 Haram Shin Los Angeles, Calif. 2020
37 Carson Stipetic Southlake, Texas 2020
38 Ethan Tseng Portland, Ore. 2022
39 Brayden Weiss Superior, Colo. 2020
40 Jordan Werner Sammamish, Wash. 2020
41 Ashvin Wijay Newport Beach, Calif. 2020
Girls
18 Applications Received
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Sanjana Chalasani Tumwater, Wash. 2022
2 Yulin Chen Guangzhou, China 2021
3 Mary Beth Doss Litchfield Park, Ariz. 2021
4 Brandee Fleming Magnolia, Texas 2021
5 Estibaly Garcia Rubio San Diego, Calif. 2021
6 Jennifer Gu (Canada) West Vancouver, British Columbia 2021
7 Angelina Huang Las Vegas, Nev. 2024
8 Yoonjeong Huh (South Korea) Kailua-Kona, Hawaii 2023
9 Tina Jiang (China) Richmond, British Columbia 2023
10 Taylor Kang Pleasanton, Calif. 2020
11 Angel Lin (Canada) Surrey, British Columbia 2020
12 Marina Mata (Spain) Palo Alto, Calif. 2021
13 Zoe Newell Oro Valley, Ariz. 2023
14 Brianna Park Irvine, Calif. 2021
15 Chloe Tarkany Scottsdale, Ariz. 2022
16 Reeya Vasishta Mt.View, Calif. 2020
17 Claire Xu (Canada) Federal Way, Wash. 2021
18 Reagan Zibilski Springfield, Mo. 2022