GreatLIFE Junior Challenge by Sanford Health
Tournament Qualifier Schedule of Events Field Tee Time Leaderboard
Wednesday, July 1
Wednesday, July 1
Time Hole Players Time Hole Players
07:00 AM 1
Reese Jansa
83-83
Sioux Falls, S.D. (2022)
Ocean Park
83-83
Dallas, Texas (2021)
07:10 AM 1
Zoe Newell
78-78
Oro Valley, Ariz. (2023)
Lauren Sung
72-72
Palo Alto, Calif. (2022)
McKenzie Mages
77-77
Marietta, Ga. (2022)
07:20 AM 1
Reagan Gray
76-76
Missouri City, Texas (2021)
Charlotte Ryoo
76-76
Pleasanton, Calif. (2021)
Viveka Kurup
79-79
Redwood Shores, Calif. (2021)
07:30 AM 1
Carly Carter
75-75
Eagle, Idaho (2021)
Iris Cao
74-74
Duluth, Ga. (2022)
Katherine Lemke
81-81
Geneva, Ill. (2021)
07:40 AM 1
Katie Ruge
78-78
Omaha, Neb. (2022)
Samantha Lin
80-80
Orinda, Calif. (2021)
Sofia Choi
78-78
Littleton, Colo. (2022)
07:50 AM 1
Jessica Mason
74-74
Westminster, Colo. (2022)
Sydney Sung
77-77
Palo Alto, Calif. (2022)
Berlin Long
67-67
Lehi, Utah (2022)
08:00 AM 1
Kavya Ajjarapu
73-73
Lutz, Fla. (2023)
Nicole Iniakov
75-75
Prunedale, Calif. (2025)
Emma Bryant
70-70
Aurora, Colo. (2021)
08:10 AM 1
Hannah Harrison
72-72
Granite Bay, Calif. (2022)
Megan Propeck
69-69
Leawood, Kan. (2021)
Kaylee Chen
75-75
Denver, Colo. (2022)
08:20 AM 1
Melena Barrientos
67-67
Plano, Texas (2021)
Shannyn Vogler
72-72
Moline, Ill. (2022)
Yana Wilson
71-71
Henderson, Nev. (2024)
08:30 AM 1
Jack Hilgenberg
70-70
Sioux Falls, S.D. (2023)
Jacob Stewart
80-80
Harrisburg, S.D. (2022)
James Ruberg
87-87
Scottsdale, Ariz. (2021)
08:40 AM 1
Aidan Goldstein
72-72
Las Vegas, Nev. (2021)
Cameron Keith
78-78
Alamo, Calif. (2022)
Tanner Telford
76-76
Mountain Green, Utah (2022)
08:50 AM 1
Jihan (Daniel) Heo
73-73
(South Korea) Cypress, Calif. (2022)
Micheal Hauer
67-67
Naples, Fla. (2020)
Awesome Burnett
77-77
Flower Mound, Texas (2024)
09:00 AM 1
Andrew Ramos
66-66
Blaine, Minn. (2024)
Ryan Liao
75-75
Littleton, Colo. (2021)
Jiakai Chen
78-78
Guangzhou, China (2022)
09:10 AM 1
Oscar Wen
72-72
(China) Irvine, Calif. (2021)
Jeffrey Zhou
71-71
Greenwood Village, Colo. (2021)
Robbie Herzig
71-71
New York, N.Y. (2021)
09:20 AM 1
Ian Simonich
71-71
Moorhead, Minn. (2021)
Ethan Bridges
75-75
Montgomery, Texas (2022)
William Sanford
76-76
Sioux Falls, S.D. (2022)
09:30 AM 1
Javier Delgadillo
70-70
El Paso, Texas (2022)
Zachary Loninger
74-74
Crosswicks, N.J. (2023)
Holden Kittelberger
82-82
Katy, Texas (2022)
09:40 AM 1
Corbin Walker
75-75
Ankeny, Iowa (2021)
Drew Mabrey
72-72
Tulsa, Okla. (2022)
Kurtis Rodriguez
71-71
Red Bluff, Calif. (2021)
09:50 AM 1
Ian Meyer
72-72
Deephaven, Minn. (2021)
Luke Gutschewski
69-69
Omaha, Neb. (2021)
Jayce Hargrove
66-66
Lubbock, Texas (2020)
10:00 AM 1
Andrew Petruzzelli
72-72
Dallas, Texas (2023)
Bo Maradik
78-78
Nashville, Tenn. (2022)
Bryant Hernandez
70-70
Downey, Calif. (2024)
10:10 AM 1
Zachary Miller
71-71
Buckley, Wash. (2023)
Alex Long
68-68
(Canada) Toronto, Ontario (2024)
Andrew Wang
76-76
Irvine, Calif. (2022)
10:20 AM 1
Beni Long
71-71
(Canada) Toronto, Ontario (2023)
Kristof Panke
68-68
Davenport, Wash. (2021)
Nash Stenberg
75-75
Sioux Falls, S.D. (2021)
10:30 AM 1
Benjamin Stoller
76-76
Owasso, Okla. (2022)
Rodrigo Barahona
67-67
Monterrey, Mexico (2022)
Justin Luan
75-75
Woodbury, Minn. (2023)
10:40 AM 1
Ben Daane
76-76
Rapid City, S.D. (2020)
Kevin An
69-69
Riverside, Calif. (2022)
Greg Seo
72-72
Carrollton, Texas (2021)
10:50 AM 1
Alexander Iniakov
78-78
Prunedale, Calif. (2021)
Braeden Sladek
69-69
Alexandria, Minn. (2023)
Will Lodge
69-69
Darien, Conn. (2022)
11:00 AM 1
Daniel Gutgesell
74-74
Overland Park, Kan. (2020)
Hunter Swanson
66-66
Denver, Colo. (2022)
Mitchell Hoey
72-72
Alamo, Calif. (2021)
11:10 AM 1
Tyson Shelley
68-68
Salt Lake City, Utah (2021)
Jacob Mason
68-68
Westminster, Colo. (2020)
Gunnar Broin
70-70
Chanhassen, Minn. (2020)