LOGIN Players | Coaches
American Junior Golf Association American Junior Golf Association
TaylorMade-adidas Golf, National Sponsor of the AJGA
LOGIN Players | Coaches
American Junior Golf Association
American Junior Golf Association
TaylorMade-adidas Golf, National Sponsor of the AJGA

1993 Rolex Junior All-Americans

ROLEX JUNIOR PLAYERS OF THE YEAR

Michael Henderson, Raleigh, N.C.
Kellee Booth, Coto de Caza, Calif.


BOYS FIRST-TEAM

Ryan Armour
Silver Lake, Ohio

Jeff Fahrenbruch
Plano, Texas

Robert Floyd
Miami Beach, Fla.

Michael Henderson
Raleigh, N.C.

Marcus Jones
Graham, Texas

Joel Kribel
Pleasanton, Calif.

Eddy Lee
Corona, Calif.

Gilberto Morales
Caracas,Venezuela

Ted Oh
Torrance, Calif.

Tiger Woods
Cypress, Calif.

BOYS SECOND-TEAM

Darren Angel
Northridge, Calif.

Chris Berry
Yorba Linda, Calif.

Michael Boyd
Tulsa, Okla.

Lewis Chitengwa
Harare, Zimbabwe

Grady Girard
Newport, Vt.

Albert Hromulak
Johnstown, Pa.

Michael Jones
Mesa, Ariz.

Patrick Perez
Rancho Santa Fe, Calif.

Justin Roof
Conway, S.C.

Gary Shankland
Ormond Beach, Fla.

BOYS THIRD-TEAM

Steve Bright
Tyler, Texas
Will Garner
Augusta, Ga.

Robert Hooper
Coral Springs, Fla.

Charles Howell
Augusta, Ga.

Ryuji Imada
Tampa, Fla.

Hank Kuehne
Dallas, Texas

Brian McCann
Mississauga, Ontario

Greg Robertson
Roswell, N.M.

Michael Watson
Menomonee, Falls, Wis.

BOYS HONORABLE MENTION

Jeremy Anderson
Lake Mary, Fla.

Jason Buha
Farmington Hills, Mich.

John Gaddy
Wilmington, Del.

Ted Haley
Rye, N.Y.

Brad Kittsley
Pleasantville, N.Y.

Mike Meade
Bluefield, W. Va.

Josh McCumber
Middleburg, Fla.

John Mercer
Mesa, Ariz.

Kevin Mihailoff
Naples, Fla.

D.A. Points
Pekin, Ill.

Rory Sabbatini
Port Elizabeth, South Africa

Mike Shevlin
Austin, Texas

P.J. Smith
Morristown, Tenn.

Ted Soule
Austin, Texas
Bo Van Pelt
Richmond, Ind.

Phillip Walters
Garland, Texas
Chris Wollmann
Parma, Ohio


GIRLS FIRST-TEAM

Kellee Booth
Coto de Caza, Calif.

Holly Carriker
San Antonio, Texas

Betty Chen
La Quinta, Calif.

Jenny Chuasiriporn
Timonium, Md.

Heather Graff
Kennewick, Wash.

Cristie Kerr
Miami, Fla.

Kelli Kuehne
Dallas, Texas

Grace Park
Phoenix, Ariz.

Wendi Patterson
Atlanta, Ga.

Skyli Yamada
Sandy, Utah

GIRLS SECOND-TEAM

Alicia Allison
Santa Ana, Calif.

Elizabeth Bauer
Pinellas Park, Fla.

Heather Bowie
Edmond, Okla.

Keri Cornelius
Scottsdale, Ariz.

Shauna Estes
Orangeburg, S.C.

Erika Hayashida
Lima, Peru

Jody Niemann
Rigby, Idaho

Jo Jo Robertson
Roswell, N.M.

Lisa Penske
Bethlehem, Pa.

Ann Pohira
Winter Park, Fla.

GIRLS HONORABLE MENTION

Maria Baena
Peieira, Colombia

Kris Derdenger
Paradise Valley, Ariz.

Elizabeth Gilley
Flossmoor, Ill.

Katy Loy
Ann Arbor, Mich.

Mary Moan
Far Hills, N.J.

Laura Moore
Diamondhead, Miss.

Stacy Rambin
Tulsa, Okla.

Keri Sawvell
Prairie Du Chien, Wis.

Jennifer Waterhouse
Sugar Land, Texas