LOGIN Players | Coaches
American Junior Golf Association American Junior Golf Association
TaylorMade-adidas Golf, National Sponsor of the AJGA adidas Golf TaylorMade Golf

1990 Rolex Junior All-Americans

ROLEX JUNIOR PLAYERS OF THE YEAR

Lee McEntee, Doylestown, Pa.
Vicki Goetze, Hull, Ga.


BOYS FIRST-TEAM

Brian Bateman
Monroe, La.

Notah Begay
Albuquerque, N.M.

Stewart Cink
Florence, Ala.

Chris Couch
N. Lauderdale, Fla.

Todd Demsey
Rancho Santa Fe, Calif.

Harrison Frazar
Dallas, Texas

Trip Kuehne
Dallas, Texas

Lee McEntee
Doylestown, Pa.

Todd Ormsby
Peachtree City, Ga.

Tiger Woods
Cypress, Calif.

BOYS SECOND-TEAM

Joe Acosta
Visalia, Calif.

Alan Bratton
College Station, Texas

Brian Brown
Rocky Mount, N.C.

Kristopher Cox
Lafayette, La.

Robert Dean
Raleigh, N.C.

Brian Gay
Daleville, Ala.

Kevin Kemp
Greensboro, N.C.

Justin Leonard
Dallas, Texas

Mathew Todd
Visalia, Calif.

Jon Wallace
Wildwood, Fla.

BOYS THIRD-TEAM

Gordon Burns
Scarborough, Ontario

Chris Edgmon
Edmond, Okla.

Dennis Hillman
Rye, N.Y.

Hunter Johnson
Austin, Texas

Scott Johnson
Kennewick, Wash.

Grant Masson
Richardson, Texas

Kenneth Staton
Ormond Beach, Fla.

Daniel Stone
St. Petersburg, Fla.

Curtis Thompson
Cobble Hill, British Columbia

John West
Stockton, Calif.

BOYS HONORABLE MENTION

Rob Bradley
Milford, N.J.

Jerry Change
Westlake Village, Calif.

Stuart Derby
Harare, Zimbabwe

Frederic Duger
La Boucau, France

Jamie Fairbanks
Champaign, Ill.

Matt Heick
Roswell, Ga.

John Luoma
Colorado Springs, Colo.
Chad Lydiatt
Kearney, Neb.

Matthew Rost
Sioux Falls, S.D.

Jon Silvester
Agincourt, Ontario

Bobby Sims
Jacksonville, Ill.

Brian Smock
Chula Vista, Calif.

Brian Spencer
Raleigh, N.C.

Chris Stutts
Leoma, Tenn.

Steve White
Dalton, Ga.

Wade White
Paris, Texas


GIRLS FIRST-TEAM

Tonya Blosser
Athens, Ohio

Kellee Booth
Coto de Caza, Calif.

Heather Bowie
Edmond, Okla.

Maria Castellucci
Orlando, Fla.

Lisa Cornwell
Fayetteville, Ark.

Annie Deets
Lafayette, Ind.

Vicki Goetze
Hull, Ga.

Emilee Klein
Studio City, Calif.

Stephanie Neill
Charlotte, N.C.

Wendy Ward
San Antonio, Texas

GIRLS SECOND-TEAM

Julie Brand
Palm Beach Gardens, Fla.

Estefania Knuth
Barcelona, Spain

Amanda Kuhn
Pinehurst, N.C.

Leta Lindley
Carlsbad, Calif.

Sandrine Mendiburu
Jean de Luz, France

Erin O'Neil
Zephyrhills, Fla.

Lisa Penske
Bethlehem, Pa.

Shani Roth
Pepper Pike, Ohio

Meredith Tucker
Rocky Mount, N.C.

Kathryn Weber
Derby, Kan.

GIRLS HONORABLE MENTION

Robin Buck
Edwardsville, Ill.

Paige Hoefle
Ames, Iowa

Camie Hoshino
Hilo, Hawaii

Lisa Kiggens
Bakersfield, Calif.

Jane Lee
Fullerton, Calif.

Jill McGill
Denver, Colo.

Kacie Myers
Venice, Fla.

Jenny Park
Lafayette, Calif.

Stephanie Sparks
Wheeling, W. Va.

Heidi Voorhees
N. Nollywood, Calif.