LOGIN Players | Coaches
American Junior Golf Association American Junior Golf Association
TaylorMade-adidas Golf, National Sponsor of the AJGA adidas Golf TaylorMade Golf

1994 Rolex Junior All-Americans

ROLEX JUNIOR PLAYERS OF THE YEAR

Robert Floyd, Miami Beach, Fla.
Joel Kribel, Pleasanton, Calif.
Grace Park, Phoenix, Ariz.


BOYS FIRST-TEAM

Michael Boyd
Tulsa, Okla.

Jeff Fahrenbruch
Plano, Texas

Robert Floyd
Miami Beach, Fla.

Charles Howell
Augusta, Ga.

Ryuji Imada
Tampa, Fla.

Joel Kribel
Pleasanton, Calif.

Edward Loar
Rockwall, Texas

Landry Mahan
Richardson, Texas

Terry Noe
Fullerton, Calif.

Alberto Ochoa
Edinburg, Texas

BOYS SECOND-TEAM

Jeremy Anderson
Lake Mary, Fla.

Darren Angel
Northridge, Calif.

Ben Curtis
Ostrander, Ohio

Grady Girard
Newport, Vt.

Michael Henderson
Raleigh, N.C.

Charley Hoffman
Poway, Calif.

Matt Kuchar
Lake Mary, Fla.

Ted Oh
Torrance, Calif.

D.A. Points
Pekin, Ill.

Steve Scott
Coral Springs, Fla.

BOYS THIRD-TEAM

Ty Cox
Amarillo, Texas

Ryan Dillon
Winter Garden, Fla.

John Gaddy
Wilmington, N.C.

David Gossett
Germantown, Tenn.

Josh McCumber
Middleburg, Fla.

Jason Opal
Longwood, Fla.

Sal Spallone
Vero Beach, Fla.

Boyd Summerhays
Farmington, Utah

John Walker
Macon, Ga.

Jon Whittaker
Little Rock, Ark.

BOYS HONORABLE MENTION

Brad Black
St. Catharines, Ontario

G. W. Cable
Oakton, Va.

Gene Fortier
Lafayette, La.

Ted Haley
Greenwich, Conn.

Don Hill
Mount Olive, N.C.

Neal Kauffman
Nebo, N.C.

Jake Kransteuber
Greer, S.C.

Randy Leen
Dayton, Ohio

Matt McDougall
Rochester Hills, Mich.

Kevin Muncrief
Ardmore, Okla.

Jay Osmon
Alamosa, Colo.

Oscar Serna
Durango, Mexico

Jason Smith
Dyersburg, Tenn.

Cullen Thompson
Mobile, Ala.

Scott Volpitto
Augusta, Ga.


GIRLS FIRST-TEAM

Elizabeth Bauer
Valrico, Fla.

Kellee Booth
Coto de Caza, Calif.

Jenny Chuasiriporn
Timonium, Md.

Shauna Estes
Orangeburg, S.C.

Heather Graff
Kennewick, Wash.

Cristie Kerr
Miami, Fla.

Kelli Kuehne
Dallas, Texas

Jenny Lee
Fullerton, Calif.

Grace Park
Phoenix, Ariz.

Kristen Register
Roswell, Ga.

GIRLS SECOND-TEAM

Alicia Allison
Santa Ana, Calif.

Anne Cardea
Midlothian, Va.

Robin Cook
Pace, Fla.

Molly Cooper
Scottsdale, Ariz.

Keri Cornelius
Scottsdale, Ariz.

Kathryn Cusick
Jacksonville, Fla.

Katy Loy
Ann Arbor, Mich.

Jody Niemann
Rigby, Idaho

Michelle Sperry
Poway, Calif.

Ashley Winn
West Monroe, La.

GIRLS HONORABLE MENTION

Jennifer Carter
Plant City, Fla.
Mallory Crosland
Bethesda, Md.

Jamie Hullett
Mesquite, Texas

Lisette Lee
Kenner, La.

Pam Levine
Lilburn, Ga.

Marcy Newton
High Point, N.C.

Stacy Rambin
Tulsa, Okla.

Meredith Thomas
Murfreesboro, Tenn.