LOGIN Players | Coaches
American Junior Golf Association American Junior Golf Association
TaylorMade-adidas Golf, National Sponsor of the AJGA adidas Golf TaylorMade Golf

1995 Rolex Junior All-Americans

ROLEX PLAYERS OF THE YEAR

Ryuji Imada, Tampa, Fla.
Cristie Kerr, Miami, Fla.


BOYS FIRST-TEAM

Ty Cox
Amarillo, Texas

James Driscoll
Chestnut Hill, Mass.

Charles Howell
Augusta, Ga.

Ryuji Imada
Tampa, Fla.

Joel Kribel
Pleasanton, Calif.

Edward Loar
Rockwall, Texas

Mark Northey
Roswell, Ga.

Steve Scott
Coral Springs, Fla.

Sal Spallone
Vero Beach, Fla.

Boyd Summerhays
Farmington, Utah

BOYS SECOND-TEAM

Jason Allred
Ashland, Ore.

Jeremy Anderson
Lake Mary, Fla.

Mike Austin
Burton, Mich.

Michael Chavez
Santa Barbara, Calif.

Scott Hailes
West Bountiful, Utah

Scott Lander
Kingman, Ariz.

Andy Miller
Napa, Calif.

Bryce Molder
Conway, Ark.

Terry Noe
Fullerton, Calif.

Alberto Ochoa
Edinburg, Texas

BOYS THIRD-TEAM

Andy Doeden
Fargo, N.D.

Robert Hooper
Coral Springs, Fla.

Matt Kuchar
Lake Mary, Fla.

Wes Latimer
Woodstock, Ga.

Brent Roof
Conway, S.C.

Russell Surber
Flintridge, Calif.

Roland Thatcher
The Woodlands, Texas

Kyle Thompson
Easley, S.C.

Bubba Watson
Bagdad, Fla.

Jeremy Wilkinson
South Bend, Ind.

BOYS HONORABLE MENTION

Billy Bennett
Round Rock, Texas

Nathan Bertsch
Gulf Breeze, Fla.

Dustin Brett
Tacoma, Wash.

Phillip Caravia
Belleville, Ill.

Nick Cassini
Atlanta, Ga.

Daniel DeBra
Temple Terrace, Fla.

Kyle Elfers
Cincinnati, Ohio

Chris Emanuel
Ottumwa, Iowa

Derek Gillespie
Oshawa, Ontario

Lucas Glover
Greenville, S.C.

Todd Hancock
O’Fallon, Ill.

Aaron Hickman
Palestine, Texas

Tylar Lunke
San Antonio, Texas

Martin Maritz
Pretoria, South Africa

Scott Moore
Collinsville, Ill.

Greg Padilla
Rancho Santa Fe, Calif.

Les Phillips
Borger, Texas

Todd Rose
Fresno, Calif.

Aaron Saint
Mansfield, Texas


GIRLS FIRST-TEAM

Elizabeth Bauer
Valrico, Fla.

Molly Cooper
Scottsdale, Ariz.

Shauna Estes
Orangeburg, S.C.

Candy Hannemann
Rio de Janeiro, Brazil

Cristie Kerr
Miami, Fla.

Kelli Kuehne
Dallas, Texas

Jenny Lee
Fullerton, Calif.

Marcy Newton
High Point, N.C.

Grace Park
Phoenix, Ariz.

Kristen Register
Roswell, Ga.

GIRLS SECOND-TEAM

Maria Baena
Pereira, Colombia

Laura Blessey
Mandeville, La.

Jenny Chuasiriporn
Timonium, Md.

Robin Cook
Pace, Fla.

Jill Gomric
Belleville, Ill.

Stephanie Keever
Las Vegas, Nev.

Lisette Lee
Kenner, La.

Julie Oh
Torrance, Calif.

Sharon Park
Lexington, Ky.

Amy Spooner
Margate, Fla.

GIRLS HONORABLE MENTION

Stacey Bergman
Fort Dodge, Iowa

Rachel Borcherts
Las vegas, Nev.

Jenna Daniels
Bonita, Calif.

Rebecca Halpern
Winnetka, Ill.

Amie Lehman
Pittsford, N.Y.

Katy Loy
Ann Arbor, Mich.

Rheba Mabie
Boulder Junction, Wis.

Wendy Martin
Oklahoma City, Okla.

Sarah Maurer
Amarillo, Texas

Jody Niemann
Rigbey, Idaho

Reilley Rankin
Hilton Head Island, S.C.

Stacy Sewell
Dallas, Texas

Kami Smith
Mobile, Ala.

Kimiyo Yoshida
Aichi, Japan