LOGIN Players | ACDS Coaches Corner
 
TaylorMade Golf, National Sponsor of the AJGA
adidas Golf, National Sponsor of the AJGA

2018 Rolex Junior All-America Teams

 


    Boys First Team

  • Akshay Bhatia

    Wake Forest, N.C. (2020)

  • Ricky Castillo

    Yorba Linda, Calif. (2019)

  • Canon Claycomb

    Bowling Green, Ky. (2020)

  • Ryan Hall

    Knoxville, Tenn. (2018)

  • William Moll

    Houston, Texas (2019)

  • Shiryu (Leo) Oyo

    (Japan) San Diego, Calif. (2018)

  • Cameron Sisk

    El Cajon, Calif. (2018)

  • James Song

    (Canada) Rancho Santa Fe, Calif. (2018)

  • Michael Thorbjornsen

    Wellesley, Mass. (2020)

  • Travis Vick

    Houston, Texas (2019)

  • Karl Vilips

    (Australia) Wesley Chapel, Fla. (2020)

  • Alexander Yang

    Carlsbad, Calif. (2021)


  • Boys Second Team

  • Connor Creasy

    Abingdon, Va. (2019)

  • Eugene Hong

    Orlando, Fla. (2018)

  • J. Holland Humphries

    Austin, Texas (2021)

  • Bo Jin

    (China) Encinitas, Calif. (2020)

  • John Keefer

    San Antonio, Texas (2019)

  • William Mouw

    Chino, Calif. (2019)

  • Jeewon Park

    (South Korea) Lake Mary, Fla. (2020)

  • Luke Potter

    Encinitas, Calif. (2022)

  • Gordon Sargent

    Birmingham, Ala. (2021)

  • Ian Siebers

    Bellevue, Wash. (2020)

  • Jackson Van Paris

    Pinehurst, N.C. (2021)

  • Jonathan Yaun

    Minneola, Fla. (2018)


  • Boys Honorable Mention

  • Trey Bosco

    Austin, Texas (2020)

  • Nicolas Cassidy

    Johns Creek, Ga. (2019)

  • Aaron Chen

    Fremont, Calif. (2019)

  • Kuangyu Chen

    (Australia) Shenzhen, China (2021)

  • George Duangmanee

    Fairfax, Va. (2020)

  • Chris Fosdick

    Middlefield, Conn. (2019)

  • Peter Fountain

    Raleigh, N.C. (2020)

  • Austin Greaser

    Vandalia, Ohio (2019)

  • Frankie Harris

    Boca Raton, Fla. (2021)

  • Jun Min(Jimmy) Lee

    (South Korea) Mission, Texas (2019)

  • Tyler Lipscomb

    Carrollton, Ga. (2019)

  • Dylan Menante

    Carlsbad, Calif. (2019)

  • Hazen Newman

    Las Vegas, Nev. (2019)

  • Jay Nimmo

    Benton, Ky. (2021)

  • Cole Ponich

    Farmington, Utah (2019)

  • Austyn Reily

    Pottsboro, Texas (2019)

  • Jackson Rivera

    Rancho Santa Fe, Calif. (2021)

  • Jeevan Sihota

    (Canada) Victoria, British Columbia (2022)

  • Brian Stark

    Kingsburg, Calif. (2019)

  • Nicklas Staub

    Boynton Beach, Fla. (2022)

  • Will Thomson

    Naples, Fla. (2019)

  • Brendan Valdes

    Orlando, Fla. (2021)

  • Andi Xu

    (China) San Diego, Calif. (2020)

  • Sampson-Yunhe Zheng

    (China) Orlando, Fla. (2020)


    Girls First Team

  • Anne Chen

    (Australia) Sugar Land, Texas (2020)

  • Sadie Englemann

    Austin, Texas (2020)

  • Rachel Heck

    Memphis, Tenn. (2020)

  • Lucy Li

    Redwood Shores, Calif. (2020)

  • Michaela Morard

    Huntsville, Ala. (2020)

  • Yealimi Noh

    Concord, Calif. (2019)

  • Alexa Pano

    Lake Worth, Fla. (2022)

  • Megan Schofill

    Monticello, Fla. (2019)

  • Erica Shepherd

    Greenwood, Ind. (2019)

  • Yujeong Son

    (South Korea) Norman, Okla. (2019)

  • Lei (Angelina) Ye

    (China) Bradenton, Fla. (2019)

  • Rose Zhang

    Irvine, Calif. (2021)


  • Girls Second Team

  • Amari Avery

    Riverside, Calif. (2022)

  • Irene Kim

    La Palma, Calif. (2019)

  • Xin (Cindy) Kou

    (China) Windermere, Fla. (2021)

  • Alexa Melton

    Covina, Calif. (2019)

  • Katherine Muzi

    Walnut, Calif. (2018)

  • Bohyun Park

    (South Korea) Farmers Branch, Texas (2021)

  • Brooke Seay

    Rancho Santa Fe, Calif. (2019)

  • Aneka Seumanutafa

    Emmitsburg, Md. (2019)

  • Erika Smith

    Orlando, Fla. (2019)

  • Kornkamol Sukaree

    (Thailand) Huntington Beach, Calif. (2018)

  • Christine Wang

    Houston, Texas (2020)

  • Elizabeth Wang

    San Marino, Calif. (2018)


  • Girls Honorable Mention

  • Ty Akabane

    Danville, Calif. (2019)

  • Zoe Antoinette Campos

    Valencia, Calif. (2021)

  • Briana Chacon

    Whittier, Calif. (2019)

  • Ya Chun Chang

    (Taiwan) Bradenton, Fla. (2018)

  • Megan Furtney

    South Elgin, Ill. (2019)

  • Ashley Gilliam

    Manchester, Tenn. (2019)

  • Agustina Gomez Cisterna

    Buenos Aires, Argentina (2019)

  • Savannah Grewal

    (Canada) Vancouver, British Columbia (2020)

  • Sophie Guo

    (China) Orlando, Fla. (2019)

  • Yoon Min Han

    (South Korea) Bradenton, Fla. (2021)

  • Trinity King

    Arlington, Texas (2019)

  • Anina Ku

    Basking Ridge, N.J. (2018)

  • Rachel Kuehn

    Asheville, N.C. (2019)

  • Yu Wen Lu

    Shanghai, China (2021)

  • Ashley Menne

    Surprise, Ariz. (2020)

  • Alyssa Montgomery

    Knoxville, Tenn. (2019)

  • Brianna Navarrosa

    San Diego, Calif. (2020)

  • Jennie Park

    Carrollton, Texas (2019)

  • Sarah-Eve Rheaume

    (Canada) Lac-Delage, Quebec (2018)

  • Serena Sepersky

    Temecula, Calif. (2019)

  • Latanna Stone

    Riverview, Fla. (2019)

  • Alexandra Swayne

    Maineville, Ohio (2018)

  • Nicole Whiston

    San Diego, Calif. (2019)

  • Katie Yoo

    Orlando, Fla. (2020)

Back to year-by-year list