Qualifier - Greenwood Junior Championship
Qualifier Tournament Applications Received Field Tee Times
* Tournament Player
# No Play (Confirmed in Scoring Area)
LEADERBOARD
Boys
Boys
Expand All Collapse All
Pos. Player Score Total Details
1
Grant Paolucci
Blythewood, S.C. (2025)
-3 69 Qualified into Tournament
2
Will Jones#
Alpharetta, Ga. (2022)
E 72
T3
Danny Erickson
Ponte Vedra, Fla. (2023)
+1 73 Qualified into Tournament
T3
Robert Gefaell
Winston-Salem, N.C. (2023)
+1 73 Qualified into Tournament
T3
Jeremy Edmunds
Charlotte, N.C. (2022)
+1 73 Qualified into Tournament
T3
Eli Schmidly
Charlotte, N.C. (2023)
+1 73 Qualified into Tournament
T3
Guoao (Leo) Xu*
(China) Windermere, Fla. (2022)
+1 73
T3
Harrison Freeze*
Winter Garden, Fla. (2022)
+1 73
T9
Chapman Barnett#
Alpharetta, Ga. (2023)
+2 74
T9
Joshua Strong#
Sugar Hill, Ga. (2023)
+2 74
T9
Coleman Ferguson
Columbia, S.C. (2024)
+2 74 Qualified into Tournament
T9
Hudson Schulze
Charlotte, N.C. (2025)
+2 74
T9
Glover Amick
Atlanta, Ga. (2023)
+2 74
T9
Walker Devers
Murrells Inlet, S.C. (2021)
+2 74 Qualified into Tournament
T9
Taylor Kuehn
Asheville, N.C. (2023)
+2 74
T16
Drew Van Dyke
Charlotte, N.C. (2022)
+3 75
T16
Julian Krone
Alpharetta, Ga. (2021)
+3 75
T16
Jack Barned
Ponte Vedra Beach, Fla. (2022)
+3 75
T19
Ariihau Faana#
Lake Mary, Fla. (2022)
+4 76
T19
Steven Shea
Charlotte, N.C. (2023)
+4 76
T19
Brady Bentley
Augusta, Ga. (2023)
+4 76
T22
David Zhang*
Blacksburg, Va. (2022)
+5 77
T22
William Baker
Atlanta, Ga. (2022)
+5 77
T22
William Grasty
Charlotte, N.C. (2022)
+5 77
T22
Mack Edwards
Charlotte, N.C. (2025)
+5 77
T26
Burch Harrison
Columbia, S.C. (2022)
+6 78
T26
Blake Violette
Charlotte, N.C. (2021)
+6 78
T26
Nick Talevich#
Deer Park, Texas (2022)
+6 78
T26
Turner Edwards
Charlotte, N.C. (2022)
+6 78
T26
Lawson Andress#
Macon, Ga. (2025)
+6 78
T26
Langting Tymon Sun
(China) Windermere, Fla. (2024)
+6 78
T32
Jake Lawson
Cartersville, Ga. (2022)
+7 79
T32
Hayden Mincey
Mount Pleasant, S.C. (2022)
+7 79
T32
Ethan Elm
Suwanee, Ga. (2022)
+7 79
T32
Kyle Haas
Winston Salem, N.C. (2023)
+7 79
T32
Trent Cade
Ocean Isle Beach, N.C. (2023)
+7 79
T37
Minor Hinson
Charlotte, N.C. (2021)
+8 80
T37
Clayton Taylor
Jupiter, Fla. (2024)
+8 80
T37
Andrew Kim
Alpharetta, Ga. (2022)
+8 80
T37
Langtai Tyrone Sun#
(China) Windermere, Fla. (2024)
+8 80
T41
Kevin Park#
(South Korea) Johns Creek, Ga. (2021)
+9 81
T41
Jeffery Li#
Martinez, Ga. (2023)
+9 81
43
Landon Sutton
Easley, S.C. (2022)
+10 82
T44
Jack Rowe
Clarkesville, Ga. (2024)
+11 83
T44
Matthew Young
Atlanta, Ga. (2023)
+11 83
T46
Luke Morgan
Jonesboro, Ark. (2022)
+12 84
T46
Davis Neal
North Augusta, S.C. (2023)
+12 84
T46
Mitchell McNeill
North Augusta, S.C. (2022)
+12 84
49
Wyatt Seilkop
Suwanee, Ga. (2022)
+13 85
50
Kola Abudu#
Charlotte, N.C. (2024)
+14 86
51
Will Esmacher
Greer, S.C. (2021)
+15 87
52
Edward Nash
Asheville, N.C. (2022)
+16 88
53
William Beeker
Tuscaloosa, Ala. (2022)
+17 89
Girls
Girls
Expand All Collapse All
Pos. Player Score Total Details
1
Kate Song
Alpharetta, Ga. (2021)
-2 70 Qualified into Tournament
T2
Chelsea Nguyen#
Oviedo, Fla. (2023)
+6 78
T2
Jordan Salisbury
San Antonio, Texas (2021)
+6 78 Qualified into Tournament
T4
Sabree Lefebvre
Riverview, Fla. (2023)
+7 79 Qualified into Tournament
T4
Jada Richardson#
Suwanee, Ga. (2021)
+7 79
T4
Naomi Huang
(China) Orlando, Fla. (2022)
+7 79
7
Anna Christian Beeker#
Tuscaloosa, Ala. (2027)
+8 80
T8
Haven Ward*
Atlanta, Ga. (2023)
+9 81
T8
Remi Bacardi#
Miami, Fla. (2025)
+9 81
10
Arenui Faana#
Lake Mary, Fla. (2024)
+10 82
11
Rachel Carlson*
Bradenton, Fla. (2022)
+11 83
12
Kennedy Arnette
Cumming, Ga. (2022)
+12 84
T13
Yongze Cheng
(China) Bradenton, Fla. (2022)
+15 87
T13
HongLin Lu
Chengdu, China (2022)
+15 87
15
Kyra Dube
Atlanta, Ga. (2023)
+17 89
16
Jasmine Yeung
Waxhaw, N.C. (2025)
+27 99
17
Egypt Hughes#
Myrtle Beach, S.C. (2020)
+43 115
WD
Alice Choi
Suwanee, Ga. (2023)
- WD