AJGA Qualifier for the UHY Detroit Junior at Forest Lake
Tournament Page Qualifier Qualifier Field Tee Times Leaderboard
LEADERBOARD
Boys
Boys
Expand All Collapse All
Pos. Player Score Total Details
T1
Ieuan Jones
(United Kingdom) Ann Arbor, Mich. (2024)
+1 72 Qualified into Tournament
T1
Alex Gold
West Bloomfield, Mich. (2019)
+1 72 Qualified into Tournament
T3
Chao Wei Hsu
Hsinchu, Taiwan (2020)
+2 73 Qualified into Tournament
T3
Will Verduzco
Kalamazoo, Mich. (2020)
+2 73 Qualified into Tournament
T3
Ryan O'Rourke
West Bloomfield, Mich. (2023)
+2 73 Qualified into Tournament
T3
Reece Yakubov
Columbus, Ohio (2021)
+2 73 Qualified into Tournament
T3
Tyler Gillespie
Grand Rapids, Mich. (2021)
+2 73 Qualified into Tournament
T3
Tommy Sullivan
Grosse Pointe, Mich. (2020)
+2 73 Qualified into Tournament
T9
Christian Long
Sandusky, Mich. (2022)
+3 74
T9
Garrett Bartolec
Ada, Mich. (2020)
+3 74 Qualified into Tournament
T9
James Pryor
Greenwich, Conn. (2022)
+3 74
T9
Josh Wein
Canton, Mich. (2020)
+3 74
T9
Jack Neville
Cincinnati, Ohio (2020)
+3 74
T9
Liam Casey
Northville, Mich. (2022)
+3 74
T9
Grant Tucker
Flushing, Mich. (2020)
+3 74
T9
Jack Brockie
Jackson, Mich. (2020)
+3 74 Qualified into Tournament
T17
Alex Saroli
(Canada) Lasalle, Ontario (2019)
+4 75
T17
Max O'Rourke
West Bloomfield, Mich. (2020)
+4 75
T17
Braden Falk
Portage, Mich. (2021)
+4 75
T17
Sawyer Kochan
Ortonville, Mich. (2022)
+4 75
T21
Jack Zubkus
Ada, Mich. (2022)
+5 76
T21
Haydon Chapman
Marshall, Mich. (2020)
+5 76
T21
Griffin Roscich
Glen Ellyn, Ill. (2020)
+5 76
T21
Garrett Kuppler
Macomb, Mich. (2021)
+5 76
T21
Mason Cooper
Lapeer, Mich. (2021)
+5 76
T21
Ethan Tran
Washington, Mich. (2021)
+5 76
T21
Bryce Wheeler
Augusta, Mich. (2022)
+5 76
T21
Landon Wanless
Caledonia, Mich. (2022)
+5 76
T29
Owen Kruschwitz
North Manches, Ind. (2022)
+6 77
T29
Nathan Barton
Rockford, Mich. (2020)
+6 77
T29
Drew Miller
East Lansing, Mich. (2024)
+6 77
T29
Miles Miller
Dublin, Ohio (2019)
+6 77
T29
Robert Burns
Grand Blanc, Mich. (2023)
+6 77
T29
Nolan Nicklas
Cranberry Township, Pa. (2022)
+6 77
T29
Jordan Evans
Sarasota, Fla. (2020)
+6 77
T29
Tommy Staruck
Downers Grove, Ill. (2021)
+6 77
T37
Carter Cojei
South Lyon, Mich. (2020)
+7 78
T37
Alex Emerine
Ada, Mich. (2021)
+7 78
T37
Jack Wilker
Birmingham, Mich. (2020)
+7 78
T37
Spencer Kochan
Ortonville, Mich. (2019)
+7 78
T41
Jackson Schaeffer
La Grange, Ill. (2020)
+8 79
T41
Ian Smith
Canton, Mich. (2020)
+8 79
T41
Michael Wu
Gainesville, Fla. (2021)
+8 79
T41
Zach Hay
Lake Orion, Mich. (2020)
+8 79
T41
Jack Snook
Rochester Hills, Mich. (2020)
+8 79
T46
Sean Hoagland
Wilmette, Ill. (2021)
+9 80
T46
Zachary Pier
Portland, Mich. (2020)
+9 80
T46
Gaige Keane
Temperance, Mich. (2021)
+9 80
T46
Marcus Lee
Troy, Mich. (2023)
+9 80
T46
Ankith Varchasvi
West Bloomfield, Mich. (2019)
+9 80
T46
Sam Yono II
West Bloomfield, Mich. (2021)
+9 80
T52
Ian Zhu
Northville, Mich. (2020)
+10 81
T52
Broc Wilson
Grand Haven, Mich. (2020)
+10 81
T52
Edward Shen
Ann Arbor, Mich. (2020)
+10 81
T52
Ryan Banas
Winnetka, Ill. (2023)
+10 81
T52
Maxwell Brown
Bloomfield, Mich. (2021)
+10 81
T52
Ryan Waugh
(Canada) Bristol, Ill. (2022)
+10 81
T52
Tommy Gebeck
Grosse Pointe Farms, Mich. (2021)
+10 81
T52
Jason Zobl
New Hudson, Mich. (2020)
+10 81
T60
Scott Hanna
Bloomfield Hills, Mich. (2021)
+11 82
T60
Jack Vojtko
Stow, Ohio (2024)
+11 82
T60
Max White
Bloomfield Hills, Mich. (2020)
+11 82
T60
Henry Wu
Troy, Mich. (2021)
+11 82
T60
Lyman Brackett
Goshen, Ky. (2020)
+11 82
T60
Perry Johnson
Bloomfield Hills, Mich. (2022)
+11 82
66
Brayden Niemiec
Canton, Mich. (2022)
+12 83
T67
Alex Oda
Clarkston, Mich. (2021)
+14 85
T67
Jordan Garypie
Chelsea, Mich. (2021)
+14 85
69
Connor Sullivan
Portage, Mich. (2021)
+15 86
70
Elian Infante
(Canada) Mississauga, Ontario (2021)
+16 87
T71
Ryan Chafty
Kalamazoo, Mich. (2021)
+21 92
T71
Michael Hermann
Canton, Mich. (2023)
+21 92
DQ
Tyler Klimas
Farmington Hills, Mich. (2021)
- DQ
DQ
Brendan Klimas
Farmington Hills, Mich. (2021)
- DQ
Girls
Girls
Expand All Collapse All
Pos. Player Score Total Details
1
Jasmine Ly
(Canada) Windsor, Ontario (2019)
-4 68 Qualified into Tournament
2
Yaming Yang
(China) San Diego, Calif. (2020)
E 72 Qualified into Tournament
T3
Phitchanaj Phongthammarug
Nonthaburi, Thailand (2023)
+2 74 Qualified into Tournament
T3
Kelly Zhao
(Canada) Toronto, Ontario (2024)
+2 74 Qualified into Tournament
5
Catherine Reisinger
Park Ridge, Ill. (2021)
+3 75
T6
Shannon Kennedy
Beverly Hills, Mich. (2021)
+5 77
T6
Maria Fedorowycz
Kyiv, Ukraine (2021)
+5 77 Qualified into Tournament
8
Jiayin(Joy) Liu
(China) Waterloo, Ontario (2021)
+6 78
T9
Audrey Tir
Winnetka, Ill. (2021)
+7 79
T9
Sedona Shipka
Northville, Mich. (2020)
+7 79
T9
Chloe Tarkany
Scottsdale, Ariz. (2022)
+7 79
T12
Alyssa DiMarcantonio
(Canada) Maple, Ontario (2021)
+8 80
T12
Grace Boczar
Canton, Mich. (2022)
+8 80
14
Kirsty Mitchell
(Canada) Ingersoll, Ontario (2022)
+9 81
T15
Bridget Boczar
Canton, Mich. (2022)
+10 82
T15
Grace Mitchell
(Canada) Ingersoll, Ontario (2019)
+10 82
17
Allyson Duan
Buffalo Grove, Ill. (2025)
+12 84
T18
Sophia Ubaydi
Rochester, Mich. (2020)
+13 85
T18
Katelyn Tokarz
Northville, Mich. (2021)
+13 85
T20
Carly Ortwine
Oakland, Mich. (2021)
+15 87
T20
Esha Varchasvi
West Bloomfield, Mich. (2022)
+15 87
22
Claire Ancevicius
Homer Glen, Ill. (2021)
+18 90
23
Madeline Blum
Port Huron, Mich. (2020)
+19 91
24
Riley Hayden
Troy, Mich. (2023)
+33 105