Qualifier - AJGA Junior at Palouse Ridge
* Tournament Player
# No Play (Confirmed in Scoring Area)
# No Play (Confirmed in Scoring Area)
LEADERBOARD
Boys
AJGA Leadership Links participant
Girls
AJGA Leadership Links participant
Boys
My Leaderboard
Expand All
Collapse All
Pos. | Player | Score | Total | Qualified into Tournament | |
---|---|---|---|---|---|
Leaderboard | |||||
1 |
Alexander Cooke*
Spokane, Wash. (2023)
|
-3
|
68 | ||
2 |
Andy Yang#
Portland, Ore. (2024)
|
-2
|
69 | ||
T3 |
Evan Johnson
Richland, Wash. (2022)
|
-1
|
70 | Qualified into Tournament | |
T3 |
Braxton McDonald
(Canada) Coldstream, British Columbia, Canada (2023)
|
-1
|
70 | Qualified into Tournament | |
T3 |
Jason Xie
(China) Lake Mary, Fla. (2023)
|
-1
|
70 | Qualified into Tournament | |
6 |
Alexander Tseng*
Portland, Ore. (2024)
|
E
|
71 | ||
T7 |
Zach Huang
Sammamish, Wash. (2026)
|
+1
|
72 | Qualified into Tournament | |
T7 |
Ryan Takeshita
Auburn, Wash. (2025)
|
+1
|
72 | ||
T7 |
Wayne He
(China) Belleuve, Wash. (2024)
|
+1
|
72 | Qualified into Tournament | |
T7 |
Giap Do*
(Vietnam) Sammamish, Wash. (2023)
|
+1
|
72 | ||
T11 |
Taran Yalamanchili
Kirkland, Wash. (2025)
|
+2
|
73 | ||
T11 |
Charley Levy
Camarillo, CA (2024)
|
+2
|
73 | ||
T11 |
Isaac Elaimy*
Seattle, Wash. (2023)
|
+2
|
73 | ||
T14 |
Cameron Simons
San Antonio, Texas (2022)
|
+3
|
74 | ||
T14 |
Joel Martinez
Pasco, Wash. (2025)
|
+3
|
74 | ||
T14 |
Jackson Lutz
Santa Cruz, Calif. (2025)
|
+3
|
74 | ||
T14 |
Aidan Yu*
Bellevue, Wash. (2024)
|
+3
|
74 | ||
18 |
Forrest Van Alstine
(Canada) Vancouver, British Columbia, Canada (2023)
|
+4
|
75 | ||
T19 |
Jack Boutillier
Yakima, Wash. (2023)
|
+5
|
76 | ||
T19 |
Aaron Cheng
Mountain View, Calif. (2024)
|
+5
|
76 | ||
T19 |
Quinn Hefele
Portland, Ore. (2025)
|
+5
|
76 | ||
T19 |
Alex Yang#
Portland, Ore. (2026)
|
+5
|
76 | ||
T19 |
Max Thomas*
Rocklin, Calif. (2024)
|
+5
|
76 | ||
T24 |
Brandon Suh
Mukilteo, Wash. (2024)
|
+6
|
77 | ||
T24 |
Phoebus Xiaofei Chen
(China) Bellevue, Wash. (2025)
|
+6
|
77 | ||
T24 |
Stetson Gilbert*
Spokane, Wash. (2024)
|
+6
|
77 | ||
T24 |
Tyson Arthur
Auburn, Wash. (2024)
|
+6
|
77 | ||
T24 |
Eric Zhang*
(China) Bellevue, Wash. (2025)
|
+6
|
77 | ||
T24 |
Owen Crockett*
(Canada) Abbotsford, British Columbia, Canada (2023)
|
+6
|
77 | ||
T30 |
Elliott Hoang*
Mercer Island, Wash. (2024)
|
+7
|
78 | ||
T30 |
Reid Hoppock
Boise, Idaho (2026)
|
+7
|
78 | ||
T30 |
Christopher Zamani
Sammamish, Wash. (2023)
|
+7
|
78 | ||
T30 |
Sky Sun
(Canada) Vancouver, British Columbia, Canada (2026)
|
+7
|
78 | ||
T30 |
Cameron Cantillana
Spokane, Wash. (2025)
|
+7
|
78 | ||
T30 |
Reece Malyevac
Libby, Mont. (2024)
|
+7
|
78 | ||
T30 |
Ben Jones
Spokane, Wash. (2023)
|
+7
|
78 | ||
T30 |
Tye Boone*
Billings, Mont. (2024)
|
+7
|
78 | ||
T38 |
Dillon Schrock
Spokane, Wash. (2025)
|
+8
|
79 | ||
T38 |
Michael Sun
(China) Bellevue, Wash. (2025)
|
+8
|
79 | ||
T38 |
Pierson Kloster
Yakima, Wash. (2026)
|
+8
|
79 | ||
T38 |
Zehao Li
(China) Laguna Niguelx, Calif. (2024)
|
+8
|
79 | ||
T38 |
Eamon Chen
(Canada) Vancouver, British Columbia, Canada (2027)
|
+8
|
79 | ||
T38 |
Yeho Chung
(South Korea) Bellevue, Wash. (2024)
|
+8
|
79 | ||
T38 |
David Gribble
Yarrow Point, Wash. (2023)
|
+8
|
79 | ||
T45 |
Henry Staples
Spokane, Wash. (2024)
|
+9
|
80 | ||
T45 |
Henry Kippenhan
Mill Creek, Wash. (2025)
|
+9
|
80 | ||
47 |
Rhett Nordberg
Bellevue, Wash. (2025)
|
+10
|
81 | ||
T48 |
Charlie Derrheim*
(Canada) Delta, British Columbia, Canada (2023)
|
+11
|
82 | ||
T48 |
Bryden Brown*
Moscow, Idaho (2022)
|
+11
|
82 | ||
T50 |
Eason Chen#
(Canada) Vancouver, British Columbia, Canada (2027)
|
+13
|
84 | ||
T50 |
Mike He#
(China) Irvine, Calif. (2025)
|
+13
|
84 | ||
T50 |
James Huang
Newcastle, Wash. (2024)
|
+13
|
84 | ||
53 |
Benjamin Hutchison
Albuquerque, N.M. (2023)
|
+24
|
95 | ||
54 |
Julian Smith#
Snoqualmie, Wash. (2024)
|
+37
|
108 | ||
DQ |
Brady Dolgin
Kissimmee, Fla. (2024)
|
-
|
DQ | ||
Girls
My Leaderboard
Expand All
Collapse All
Pos. | Player | Score | Total | Qualified into Tournament | |
---|---|---|---|---|---|
Leaderboard | |||||
1 |
Molly McLean
(Australia) Melbourne, , Australia (2025)
|
E
|
72 | Qualified into Tournament | |
T2 |
Zimo Li
(China) Vancouver, British Columbia, Canada (2024)
|
+1
|
73 | ||
T2 |
Tatum Otto
Bellevue, Wash. (2026)
|
+1
|
73 | Qualified into Tournament | |
T4 |
Sarah Lim
Saratoga, Calif. (2025)
|
+2
|
74 | ||
T4 |
Mia Herendeen
Bellevue, Wash. (2025)
|
+2
|
74 | ||
T4 |
Rose Chen
(China) Langley, British Columbia, Canada (2028)
|
+2
|
74 | ||
7 |
Una Johnson*
Tacoma, Wash. (2023)
|
+4
|
76 | ||
8 |
Chanyoung Park*
Everett, Wash. (2027)
|
+5
|
77 | ||
T9 |
Kalyn Doss
Litchfield Park, Ariz. (2024)
|
+6
|
78 | ||
T9 |
Ellen Jun*
San Jose, Calif. (2024)
|
+6
|
78 | ||
T11 |
Kylie McGrath
Renton, Wash. (2024)
|
+7
|
79 | ||
T11 |
Nikita Jadhav*
Pleasanton, Calif. (2023)
|
+7
|
79 | ||
T13 |
Lauren Lee*
Bellevue, Wash. (2024)
|
+8
|
80 | ||
T13 |
Annie Jin*
(China) Bellevue, Wash. (2026)
|
+8
|
80 | ||
15 |
Bailey Lengfelder
Renton, Wash. (2022)
|
+9
|
81 | ||
16 |
Nicole Tang*
Bellevue, Wash. (2027)
|
+10
|
82 | ||
17 |
Ziyue Bi
(China) Temecula, Calif. (2025)
|
+11
|
83 | ||
18 |
Chloris Li
(Hong Kong) Hong Kong, (2023)
|
+13
|
85 | ||
19 |
Kyla Layman*
Surprise, Ariz. (2024)
|
+17
|
89 | ||
20 |
Emma Almquist
Richland, Wash. (2022)
|
+19
|
91 | ||
21 |
Lilly Miller
Meridian, Idaho (2025)
|
+25
|
97 | ||