AJGA Qualifier for the AJGA Dana Incorporated Junior Open
Tournament Page Qualifier Qualifier Field Tee Times Leaderboard
LEADERBOARD
Boys
Boys
Expand All Collapse All
Pos. Player Score Total Details
T1
Vimal Alokam
Ypsilanti, Mich. (2021)
-1 71 Qualified into Tournament
T1
Domenic De Luca
(Canada) Woodbridge, Ontario (2021)
-1 71 Qualified into Tournament
T1
Ieuan Jones
(United Kingdom) Ann Arbor, Mich. (2024)
-1 71
T1
Cooper Hrabak
Medina, Ohio (2020)
-1 71 Qualified into Tournament
T1
Benjamin Cors
Wooster, Ohio (2021)
-1 71
T6
Charlie Creamean
Winnetka, Ill. (2021)
+1 73 Qualified into Tournament
T6
Bryce Brief
Hartland, Mich. (2020)
+1 73 Qualified into Tournament
T6
Mitchell Hoey
Alamo, Calif. (2021)
+1 73
9
Tyler Omness
Wayland, Mich. (2021)
+2 74 Qualified into Tournament
T10
Spencer Kochan
Ortonville, Mich. (2019)
+3 75 Qualified into Tournament
T10
Allan Lockwood
Elizabethtown, Ky. (2021)
+3 75 Qualified into Tournament
T10
Ian Smith
Canton, Mich. (2020)
+3 75 Qualified into Tournament
T10
Christopher Lee
Ijamsville, Md. (2021)
+3 75 Qualified into Tournament
T10
Ian Davis
Howey in the Hills, Fla. (2022)
+3 75
T15
Grant Norman
Fort Wayne, Ind. (2021)
+4 76
T15
Connor Sullivan
Portage, Mich. (2021)
+4 76
T15
Tommy Gebeck
Grosse Pointe Farms, Mich. (2021)
+4 76
T15
Marcus Lee
Troy, Mich. (2023)
+4 76
T15
Gaige Keane
Temperance, Mich. (2021)
+4 76
T15
Tommy Staruck
Downers Grove, Ill. (2021)
+4 76
T21
Colin O'Rourke
Troy, Mich. (2021)
+5 77
T21
Neil Zhu
Novi, Mich. (2022)
+5 77
T21
Daniel Milo
Mentor, Ohio (2020)
+5 77
T21
Evan McDermott
Spring Lake, Mich. (2022)
+5 77
T25
Alex Gomia
Monroe, Ohio (2020)
+6 78
T25
Jack Vojtko
Stow, Ohio (2024)
+6 78
T25
Evan Rowane
Erie, Pa. (2021)
+6 78
T25
Zander Gibson
Concord, Ohio (2021)
+6 78
T25
Sawyer Kochan
Ortonville, Mich. (2022)
+6 78
T30
Joey Per
South Lyon, Mich. (2021)
+7 79
T30
Maxwell Brown
Bloomfield, Mich. (2021)
+7 79
T30
Matthew Cammeyer
Bexley, Ohio (2020)
+7 79
T30
Chisen Chen
(Taiwan) Wesley Chapel, Fla. (2021)
+7 79
T30
Jacob Zeng
Downingtown, Pa. (2020)
+7 79
T30
Jackson Vause
San Marcos, Calif. (2020)
+7 79
T30
Sam Brita
Fort Wayne, Ind. (2021)
+7 79
T30
Jordan Stuart
Hartland, Mich. (2022)
+7 79
T38
Brian Marx
Bloomfield Twp, Mich. (2020)
+8 80
T38
Brockton English
Shelby Township, Mich. (2021)
+8 80
T38
Rory Myers
Wayland, Mich. (2019)
+8 80
T38
Garrett Kuppler
Macomb, Mich. (2021)
+8 80
T38
Eddie Zhang
Shanghai, China (2022)
+8 80
T38
Christopher Bridge
Shaker Heights, Ohio (2022)
+8 80
T38
Garrett Bartolec
Ada, Mich. (2020)
+8 80
T38
Andrew Wexler
Orlando, Fla. (2023)
+8 80
T38
Danny Greenhill
Elmore, Ohio (2021)
+8 80
T38
Henry Wu
Troy, Mich. (2021)
+8 80
T38
Eli Kimche
Park City, Utah (2020)
+8 80
T49
Liam Casey
Northville, Mich. (2022)
+9 81
T49
Jack Snyder
Powell, Ohio (2022)
+9 81
T49
Parker Shimp
Charlotte, N.C. (2021)
+9 81
T49
Trevin Mault
Portsmouth, Ohio (2021)
+9 81
T53
Jason Wang
Lexington, Ky. (2020)
+10 82
T53
Jack Mueller
Cincinnati, Ohio (2021)
+10 82
T53
Nicholas Barros
Bethesda, Md. (2021)
+10 82
T56
Edward Shen
Ann Arbor, Mich. (2020)
+11 83
T56
Jack Sonne
Maineville, Ohio (2020)
+11 83
T56
Jeffrey Krotche
Grosse Pointe, Mich. (2020)
+11 83
T56
Tualatai Chamberlain
Grand Haven, Mich. (2020)
+11 83
T56
Alex Oda
Clarkston, Mich. (2021)
+11 83
T56
Ian Zhu
Northville, Mich. (2020)
+11 83
T56
Zach Hay
Lake Orion, Mich. (2020)
+11 83
63
Dylan Young
Flat Rock, Mich. (2021)
+13 85
T64
Michael Hermann
Canton, Mich. (2023)
+14 86
T64
Chris Li
Shanghai, China (2022)
+14 86
T66
Jack Hritsko
Washington, Pa. (2020)
+15 87
T66
Eric Marx
Bloomfield Twp, Mich. (2019)
+15 87
T66
Braden Hilditch
Avon, Ohio (2023)
+15 87
69
Joshua Spiess
New Albany, Ohio (2019)
+16 88
T70
Benjamin Wu
Troy, Mich. (2022)
+18 90
T70
Jackson Schaeffer
La Grange, Ill. (2020)
+18 90
72
Ryan Parker
Fort Wayne, Ind. (2025)
+21 93
DQ
Quinn Shanley
La Grange Park, Ill. (2021)
- DQ
DQ
Matthew Flynn
Marshall, Mich. (2020)
- DQ
Girls
Girls
Expand All Collapse All
Pos. Player Score Total Details
1
Yufei Dai
Beijing, China (2024)
+1 73 Qualified into Tournament
2
Mary Chen
Auckland, New Zealand (2021)
+2 74 Qualified into Tournament
3
Morgan Jones*
Auburn, Ala. (2021)
+3 75
T4
Lauren Kaltenmark
Zionsville, Ind. (2021)
+4 76 Qualified into Tournament
T4
Bridget Boczar
Canton, Mich. (2022)
+4 76 Qualified into Tournament
T6
Sunbi Kwon*
(South Korea) Orland Park, Ill. (2021)
+5 77
T6
Kirsty Mitchell
(Canada) Ingersoll, Ontario (2022)
+5 77 Qualified into Tournament
T8
Grace Mitchell
(Canada) Ingersoll, Ontario (2019)
+6 78
T8
Meghan Zambruno
Mount Pleasant, Pa. (2022)
+6 78
T8
Sarah White
Erie, Pa. (2020)
+6 78
T11
Ashlesha Abhang*
Dublin, Ohio (2020)
+8 80
T11
Caroline Dayton
Ottawa Hills, Ohio (2019)
+8 80
13
Kelly Dong
Buffalo Grove, Ill. (2021)
+9 81
T14
Rachel Hu
Northville, Mich. (2022)
+10 82
T14
Sophia Ubaydi
Rochester, Mich. (2020)
+10 82
T16
Alyssa DiMarcantonio
(Canada) Maple, Ontario (2021)
+11 83
T16
Grace Boczar
Canton, Mich. (2022)
+11 83
T16
Kyleigh Dull
Fremont, Ohio (2021)
+11 83
T19
Natalie Brosig
Erie, Pa. (2021)
+12 84
T19
Katelyn Tokarz
Northville, Mich. (2021)
+12 84
T19
Ally Madden
Mason, Ohio (2022)
+12 84
T22
Kathryn Roth
Waterville, Ohio (2019)
+15 87
T22
Abby Thompson
Heath, Ohio (2022)
+15 87
T24
Secilia Ho
Wadsworth, Ohio (2019)
+17 89
T24
Becca Gorman
Pepper Pike, Ohio (2020)
+17 89
26
Riley Hayden
Troy, Mich. (2023)
+22 94
DQ
Sufna Gill
Northville, Mich. (2020)
- DQ