AJGA Qualifier for the AJGA Junior at Naples
Tournament Page Qualifier Qualifier Field Tee Times Leaderboard
LEADERBOARD
Boys
Boys
Expand All Collapse All
Pos. Player Score Total Qualified Into Tournament
T1
Jay Brooks*
Boca Raton, Fla. (2023)
-1 70
T1
Robert Greninger
Orlando, Fla. (2021)
-1 70 Qualified Into Tournament
3
Joshua Bai
Auckland, New Zealand (2024)
E 71 Qualified Into Tournament
T4
Carson Parker
Boca Raton, Fla. (2020)
+1 72 Qualified Into Tournament
T4
Juan Echeverri
(Colombia) Windermere, Fla. (2022)
+1 72 Qualified Into Tournament
T4
Andres Atrio
Coral Gables, Fla. (2023)
+1 72 Qualified Into Tournament
T4
Matthew Doyle *
Madison, Conn. (2021)
+1 72
T8
Sam Hogan*
(Canada) Burlington, Ontario (2020)
+2 73
T8
Sebastian Sacristan
Coral Springs, Fla. (2022)
+2 73 Qualified Into Tournament
T10
Charles Nguyen
Oviedo, Fla. (2021)
+3 74 Qualified Into Tournament
T10
Arjun Gupta
(India) Dubai, United Arab Emirates (2021)
+3 74 Qualified Into Tournament
T10
Qilin Yu
Guangdong, China (2021)
+3 74
T10
Brandon Valvano
Franklin Lakes, NJ (2019)
+3 74 Qualified Into Tournament
T14
Thomas Christensen III
Coral Springs, Fla. (2019)
+4 75
T14
Logan Eakins
Fort Myers, Fla. (2022)
+4 75
T14
Benjamin Cai
(Taiwan) Shanghai, China (2022)
+4 75
T14
Panachok Kaewrahan
Saraburi, Thailand (2021)
+4 75
T14
Christian Marquardt
Belleair, Fla. (2021)
+4 75
T14
David (Dazhou) Wu
(China) Winter Garden, Fla. (2023)
+4 75
T14
Poonyapat Nantsupawat
(Thailand) Boca Raton, Fla. (2022)
+4 75
T21
Guoao (Leo) Xu
(China) Windermere, Fla. (2022)
+5 76
T21
Tommy Tyler
Venice, Fla. (2024)
+5 76
T21
Nicholas Prieto
Miami, Fla. (2023)
+5 76
T21
Matt Cooper
Tampa, Fla. (2020)
+5 76
T25
Aaron Leach
Windermere, Fla. (2023)
+6 77
T25
Alex Kim
Port St. Lucie, Fla. (2021)
+6 77
T25
Trey Diehl
Orlando, Fla. (2021)
+6 77
T25
Ben Hirasawa
(Canada) Toronto, Ontario (2021)
+6 77
T25
Armand Loscalzo
Tampa, Fla. (2022)
+6 77
T25
Zach Starkey
North Port, Fla. (2021)
+6 77
T25
Sam Davis
Jacksonville, Fla. (2022)
+6 77
T32
Cody Donovan
Cedar Lake, Ind. (2021)
+7 78
T32
Connor Pope
Tampa, Fla. (2022)
+7 78
T32
William Masuhr
(Germany) Bradenton, Fla. (2021)
+7 78
T35
James Ulsh
Carlisle, Pa. (2022)
+8 79
T35
Sebastian Kawas
Doral, Fla. (2022)
+8 79
T35
Nathan Jackson
St. Petersburg, Fla. (2021)
+8 79
T35
Davis Dickinson
Palm Beach Gardens, Fla. (2022)
+8 79
T35
Joey Maher
Geneva, N.Y. (2021)
+8 79
T40
Jack Wehle
Naples, Fla. (2020)
+9 80
T40
Timothy Picard
Dracut, Mass. (2020)
+9 80
T40
Tommy Pitts
Franklin, Tenn. (2020)
+9 80
T40
Colin Wade
Round Lake, Ill. (2020)
+9 80
T44
Langtai Tyrone Sun
(China) Orlando, Fla. (2024)
+10 81
T44
Yoshi Petersson
Malmö, Sweden (2020)
+10 81
T44
Gabriel Hegerstrom
Parkland, Fla. (2022)
+10 81
T47
Juleon Habib
Tarpon Springs, Fla. (2023)
+11 82
T47
Victor Herrera
Doral, Fla. (2024)
+11 82
T47
Felipe Ribadeneira
Quito, Ecuador (2020)
+11 82
T47
Colby Toner
Alachua, Fla. (2020)
+11 82
T47
Alexander Dalmau
Coral Gables, Fla. (2022)
+11 82
52
Brett Cooper
Hixson, Tenn. (2022)
+12 83
53
Gabriel Zhang
Lake Mary, Fla. (2022)
+13 84
T54
Nick Stachler
Cincinnati, Ohio (2021)
+14 85
T54
Langting Tymon Sun
(China) Orlando, Fla. (2024)
+14 85
T54
Alexander Casey
Franklin, Tenn. (2020)
+14 85
T57
Vincent Apostolico
Sparta, N.J. (2021)
+15 86
T57
Mclean Morton
Jupiter, Fla. (2021)
+15 86
T59
Daniel Liao
(China) Windermere, Fla. (2022)
+16 87
T59
Mason Stokes
Spring, Texas (2020)
+16 87
T59
Yuqi Zhou
(China) Orlando, Fla. (2020)
+16 87
T59
Adam Sabeur
Orlando, Fla. (2020)
+16 87
T59
Ethan Ashford
Margate, Fla. (2020)
+16 87
T59
Vladimir Dieffenbach
(Kazakhstan) Jupiter, Fla. (2020)
+16 87
T65
Felix Luetke Meyring
Shanghai, China (2023)
+17 88
T65
Joseph Scaturro
Boca Raton, Fla. (2020)
+17 88
T67
Graham Kalan
Alexandria, Va. (2020)
+18 89
T67
Mu Sun
(China) Boynton Beach, Fla. (2023)
+18 89
T69
Corbin Pye
Spartanburg, S.C. (2020)
+19 90
T69
Aaron Kresse
Bonita Springs, Fla. (2020)
+19 90
T69
Noah Kirsch
Lancaster, Wis. (2022)
+19 90
T69
Adam Walker
Clearwater, Fla. (2023)
+19 90
T69
Arthur Li
(China) Bradenton, Fla. (2024)
+19 90
74
Dalton Payne
Estero, Fla. (2023)
+20 91
75
Edward Nash
Asheville, N.C. (2022)
+26 97
76
Aidan Strzempka
Sarasota, Fla. (2021)
+30 101
Girls
Girls
Expand All Collapse All
Pos. Player Score Total Qualified Into Tournament
1
Ka Yee Kwok
(Hong Kong) Tianjin, China (2021)
-1 70 Qualified Into Tournament
T2
Hina Matsui*
(Japan) Port St. Lucie, Fla. (2021)
+1 72
T2
Natalii Gupta
(India) Dubai, United Arab Emirates (2022)
+1 72 Qualified Into Tournament
4
Andie Smith
Hobe Sound, Fla. (2022)
+4 75 Qualified Into Tournament
5
Kavya Ajjarapu
Lutz, Fla. (2023)
+7 78 Qualified Into Tournament
T6
Fengying Wang
Guangzhou, China (2020)
+9 80
T6
Tia Walker
Clearwater, Fla. (2021)
+9 80
8
Loa Johannsson
Championsgate, Fla. (2022)
+10 81
9
Ashlyn Einwachter
Lakewood Ranch, Fla. (2020)
+12 83
T10
Serina Li
Lake Mary, Fla. (2022)
+13 84
T10
Arenui Faana
Lake Mary, Fla. (2024)
+13 84
T10
Anastacia Johnson
Tacoma, Wash. (2021)
+13 84
T10
Chelsea Nguyen
Oviedo, Fla. (2023)
+13 84
T10
Mei Chan
Orlando, Fla. (2023)
+13 84
15
Manuela Herrera
Wellington, Fla. (2021)
+14 85
T16
Staci Pla Brown
West Palm Beach, Fla. (2025)
+17 88
T16
Jordan Knox
Fort Myers, Fla. (2023)
+17 88
T16
Rianne Li
(Australia) Auckland, New Zealand (2025)
+17 88
19
Shuiyun He
Taiyuan Shanxi, China (2022)
+19 90
20
Svarnika Bommakanti
Tampa, Fla. (2020)
+22 93
21
Katie Carman
Lexington, Ky. (2023)
+23 94
T22
Jessica Loera
Tinley Park, Ill. (2020)
+25 96
T22
Sritha Vemuri
Lake Mary, Fla. (2022)
+25 96
24
Jonna Hubbs
Palm Beach Gardens, Fla. (2022)
+29 100