AJGA Qualifier for the Coca-Cola Junior Championship at Boyne Highlands
Tournament Page Qualifier Qualifier Field Tee Times Leaderboard
LEADERBOARD
Boys
Boys
Expand All Collapse All
Pos. Player Score Total Qualified into Tournament
1
Stephen Liu
Auckland, New Zealand (2023)
E 72 Qualified into Tournament
2
Keenan Donze
Granger, Ind. (2021)
+1 73 Qualified into Tournament
3
Tbone Codd
Brighton, Mich. (2021)
+2 74 Qualified into Tournament
4
Oliver Haeberle
Rockford, Mich. (2021)
+3 75 Qualified into Tournament
T5
Nathan Barton*
Rockford, Mich. (2020)
+4 76
T5
Noah Koshi*
Pearl City, Hawaii (2021)
+4 76
T5
Mac McClear
Hinsdale, Ill. (2019)
+4 76 Qualified into Tournament
T5
Jackson Schaeffer
La Grange, Ill. (2020)
+4 76 Qualified into Tournament
T5
Tyler Gillespie
Grand Rapids, Mich. (2021)
+4 76 Qualified into Tournament
T5
Braden Falk
Portage, Mich. (2021)
+4 76 Qualified into Tournament
T11
Tommy Sullivan*
Grosse Pointe, Mich. (2020)
+5 77
T11
Cole Smaka
Clarkston, Mich. (2020)
+5 77 Qualified into Tournament
T11
Vimal Alokam
Ypsilanti, Mich. (2021)
+5 77 Qualified into Tournament
T11
Drew McMillin
Clarendon Hills, Ill. (2021)
+5 77 Qualified into Tournament
T11
Shayne Beaufait
Wolverine Lake, Mich. (2021)
+5 77 Qualified into Tournament
T16
Jack Guerrera*
Northville, Mich. (2021)
+6 78
T16
Evan McDermott
Spring Lake, Mich. (2022)
+6 78
T16
Dylan Young
Flat Rock, Mich. (2021)
+6 78
T16
Carter Housler
Lansing, Mich. (2022)
+6 78 Qualified into Tournament
T20
Ethan Tran*
Washington, Mich. (2021)
+7 79
T20
Colin O'Rourke
Troy, Mich. (2021)
+7 79
T20
Max O'Rourke
West Bloomfield, Mich. (2020)
+7 79
T20
Jordan Stuart
Hartland, Mich. (2022)
+7 79
T20
Ben Hirasawa
(Canada) Toronto, Ontario (2021)
+7 79
T20
Jack Zubkus
Ada, Mich. (2022)
+7 79
T20
Jiseung Choi
Houghton, Mich. (2020)
+7 79
T20
Max White
Bloomfield Hills, Mich. (2020)
+7 79
T20
Patrick Fennelly*
East Hampton, N.Y. (2021)
+7 79
T20
Hudson Pace
Richmond, Va. (2023)
+7 79
T30
Ryan O'Rourke
West Bloomfield, Mich. (2023)
+8 80
T30
Rory Myers
Wayland, Mich. (2019)
+8 80
T30
Colin Flanders
Ann Arbor, Mich. (2020)
+8 80
T30
Joshua Lavely
Kewadin, Mich. (2022)
+8 80
T30
Brockton English
Shelby Township, Mich. (2021)
+8 80
T35
Seth Winchell
Colona, Ill. (2020)
+9 81
T35
Evan Brzyski
Jackson, Mich. (2021)
+9 81
T35
Sam Carollo
Ashburn, Va. (2021)
+9 81
T35
Ieuan Jones
(United Kingdom) Ann Arbor, Mich. (2024)
+9 81
T39
Will Verduzco*
Kalamazoo, Mich. (2020)
+10 82
T39
Benjamin Wu
Troy, Mich. (2022)
+10 82
T39
Edward Shen
Ann Arbor, Mich. (2020)
+10 82
T39
Mason Cooper
Lapeer, Mich. (2021)
+10 82
T39
Vince Naccarato
Hinsdale, Ill. (2021)
+10 82
T44
Ian Zhu*
Northville, Mich. (2020)
+11 83
T44
Mitch Benson
St. Charles, Mich. (2021)
+11 83
T44
Eric Marx
Bloomfield Twp, Mich. (2019)
+11 83
T44
Murphy Kehoe
Traverse City, Mich. (2021)
+11 83
T44
Alex Oda
Clarkston, Mich. (2021)
+11 83
T44
Boston Price
Adelaide, Australia (2023)
+11 83
T44
Sam Yono II
West Bloomfield, Mich. (2021)
+11 83
T44
Kaleb Wiesner
Northville, Mich. (2019)
+11 83
T52
Lucas Stedman
West Des Moines, Iowa (2020)
+12 84
T52
Garrett Kuppler
Macomb, Mich. (2021)
+12 84
T52
Alex Emerine
Ada, Mich. (2021)
+12 84
T52
Quinn Shanley
La Grange Park, Ill. (2021)
+12 84
T52
Alex Kasper
Ottawa Hills, Ohio (2020)
+12 84
T52
Landon Wanless
Caledonia, Mich. (2022)
+12 84
T52
Harry Moody
Boyne City, Mich. (2020)
+12 84
T59
Zach Gildner
Cheboygan, Mich. (2019)
+13 85
T59
Longyang Chen
(China) Plano, Texas (2020)
+13 85
T59
Gage Johnson
Winnetka, Ill. (2022)
+13 85
T59
Ian Zweifel
Orlando, Fla. (2022)
+13 85
T59
Davis Johnson
Winnetka, Ill. (2020)
+13 85
T59
Chase Knowlton
Norton Shores, Mich. (2022)
+13 85
T59
Maxwell Brown
Bloomfield, Mich. (2021)
+13 85
66
Henry Wu
Troy, Mich. (2021)
+14 86
T67
Jordan Garypie
Chelsea, Mich. (2021)
+16 88
T67
Zach Boorom
Hilton Head Island, S.C. (2022)
+16 88
69
Longfei Chen
(China) Plano, Texas (2020)
+17 89
T70
Tate Small
Stuart, Fla. (2021)
+18 90
T70
Broc Wilson
Grand Haven, Mich. (2020)
+18 90
72
Tommy Gebeck
Grosse Pointe Farms, Mich. (2021)
+19 91
73
Josh Wein
Canton, Mich. (2020)
+20 92
74
Kyle Lee
Lake Forest, Ill. (2024)
+21 93
75
Ross Koerber
Royal Oak, Mich. (2020)
+22 94
76
Mark Sulek
Delaware, Ohio (2022)
+24 96
T77
Mathew Hawryluk
(Canada) Chatham, Ontario (2020)
+26 98
T77
Brayden Niemiec
Canton, Mich. (2022)
+26 98
WD
Bryce Brief
Hartland, Mich. (2020)
- WD
Girls
Girls
Expand All Collapse All
Pos. Player Score Total Qualified into Tournament
T1
Danielle Staskowski
Clarkston, Mich. (2019)
+7 79 Qualified into Tournament
T1
Jessica Lan
Bloomfield Hills, Mich. (2020)
+7 79 Qualified into Tournament
3
Isabella Galla*
Palm Beach Gardens, Fla. (2020)
+8 80
T4
Katelyn Tokarz*
Northville, Mich. (2021)
+9 81
T4
Alejandra Galla*
Jupiter, Fla. (2020)
+9 81
T4
Emily Chang
Chicago, Ill. (2021)
+9 81
7
Sunbi Kwon*
(South Korea) Orland Park, Ill. (2021)
+10 82
T8
Catherine Zhang*
(Canada) Toronto, Ontario (2020)
+13 85
T8
Anna Watson
Ashland, Ohio (2020)
+13 85
T8
Kaitlin Ifkovits
Grosse Pointe, Mich. (2020)
+13 85 Qualified into Tournament
11
Sufna Gill*
Northville, Mich. (2020)
+16 88
T12
Madeline Blum*
Port Huron, Mich. (2020)
+17 89
T12
Maggie Knight*
Grand Blanc, Mich. (2020)
+17 89
T14
Alyssa DiMarcantonio*
(Canada) Maple, Ontario (2021)
+18 90
T14
Carly Ortwine
Oakland, Mich. (2021)
+18 90
16
Katherine Potter
South Lyon, Mich. (2021)
+24 96
T17
Isabel Mabry
Davison, Mich. (2020)
+25 97
T17
Reagan Nolan
Columbus, Ohio (2021)
+25 97
19
Avi Gill*
Northville, Mich. (2023)
+26 98
20
Catherine Fennelly
East Hampton, N.Y. (2023)
+30 102