AJGA Qualifier for the Memorial Junior hosted by Sung Hyun Park
Tournament Page Qualifier Qualifier Field Tee Times Leaderboard
LEADERBOARD
Boys
Boys
Expand All Collapse All
Pos. Player Score Total Qualified into Tournament
1
Jolo Timothy Magcalayo
Sta. Rosa, Philippines (2021)
E 70 Qualified into Tournament
T2
Tyler Goecke
Dayton, Ohio (2019)
+1 71 Qualified into Tournament
T2
Luke Lestini
Pittsburgh, Pa. (2020)
+1 71 Qualified into Tournament
T4
Andrew Wyss
Canton, Ohio (2020)
+2 72 Qualified into Tournament
T4
Mason Witt
Jamestown, Ohio (2021)
+2 72 Qualified into Tournament
T4
Grant Smeltzer
Powell, Ohio (2021)
+2 72 Qualified into Tournament
T7
Alejandro Murakami
(Mexico) Cincinnati, Ohio (2021)
+3 73 Qualified into Tournament
T7
Trevor Binau
Bexley, Ohio (2019)
+3 73 Qualified into Tournament
T9
Alex Gentry
Jefferson City, Mo. (2020)
+4 74
T9
Yaroslav Ilyenko
(Canada) Markham, Ontario (2019)
+4 74
T9
Carson Bellish
Pickerington, Ohio (2022)
+4 74
T9
Joe Wilson
West Chester, Ohio (2022)
+4 74
T9
Griffin Mitchell
New Albany, Ohio (2020)
+4 74
T9
Columb Knight
Raleigh, N.C. (2020)
+4 74
T9
Cooper Hrabak
Medina, Ohio (2020)
+4 74
T16
Jordan Gilkison
Springboro, Ohio (2021)
+5 75
T16
Scott Bitar
Pittsburgh, Pa. (2020)
+5 75
T16
Andrew Kaye
Avon Lake, Ohio (2020)
+5 75
T16
Carson Trafford
Columbus, Ohio (2022)
+5 75
T20
Joe Mollica
Columbus, Ohio (2020)
+6 76
T20
Trevin Mault
Portsmouth, Ohio (2021)
+6 76
T20
Yida Wang
Potomac, Md. (2020)
+6 76
T23
Carsten Judge
Columbus, Ohio (2021)
+7 77
T23
Hudson Hummel
Louisville, Ky. (2020)
+7 77
T23
Peter Barros
Bethesda, Md. (2023)
+7 77
T23
Bo Orecchio
New Concord, Ohio (2020)
+7 77
T23
Zander Gibson
Concord, Ohio (2021)
+7 77
T23
Braeden Casto
Galena, Ohio (2022)
+7 77
T23
Lyman Brackett
Goshen, KY (2020)
+7 77
T23
Matthew Wilson
Lancaster, Pa. (2022)
+7 77
T31
Caleb Davern
Grove City, Ohio (2019)
+8 78
T31
Daniel Milo
Mentor, Ohio (2020)
+8 78
T31
Nick Longano
Concord, Ohio (2021)
+8 78
T31
Henry Lane
Lexington, Ky. (2020)
+8 78
T31
Brice Delaney
Pittsburgh, Pa. (2020)
+8 78
T31
Mitchell Cormiea
Chardon, Ohio (2020)
+8 78
T31
Ben Armbruster
Powell, Ohio (2022)
+8 78
T31
Joshua Spiess
New Albany, Ohio (2019)
+8 78
T31
Matthew Cammeyer
Bexley, Ohio (2020)
+8 78
T40
Tyler Sabo
Ashland, Ohio (2022)
+9 79
T40
Adam Bornstein
Deerfield, Ill. (2020)
+9 79
T40
Matthew Aman
Bridgeport, W.Va. (2020)
+9 79
T40
Bruce Yoder
Millersburg, Ohio (2020)
+9 79
T40
Cameron Casto
Galena, Ohio (2019)
+9 79
T40
Dylan Kaufman
Millersburg, Ohio (2020)
+9 79
T40
Nathan Brown
Westerville, Ohio (2021)
+9 79
T47
Joshua Wright
Fairlawn, Ohio (2021)
+10 80
T47
Eric Klutke
Crystal Lake, Ill. (2022)
+10 80
T47
Jacob Hazen
Dublin, Ohio (2020)
+10 80
T47
Matthew Scheid
Mason, Ohio (2020)
+10 80
T51
Ryan Bilby
Follansbee, W.Va. (2021)
+11 81
T51
Zach Brinks
Loveland, Ohio (2020)
+11 81
T51
Parker Mullen
Naperville, Ill. (2020)
+11 81
T51
Keygan Robinson
Dublin, Ohio (2021)
+11 81
T51
Logan McCarrell
Dublin, Ohio (2022)
+11 81
T56
Dean Austalosh
Campbell, Ohio (2019)
+12 82
T56
Nicholas Barros
Bethesda, Md. (2021)
+12 82
T56
Kahmar Byers
Columbus, Ohio (2020)
+12 82
T56
Carl Williams
Crestwood, Ky. (2022)
+12 82
T56
Jack Snyder
Powell, Ohio (2022)
+12 82
T56
Jack Mueller
Cincinnati, Ohio (2021)
+12 82
T56
Andrew Lim
Naperville, Ill. (2023)
+12 82
T56
Andrew Flynn
Louisville, Ky. (2020)
+12 82
T56
Austin Outman
Westfield, Pa. (2020)
+12 82
T65
Owen Kruschwitz
North Manchester, Ind. (2022)
+13 83
T65
Noah Wingart
Powell, Ohio (2022)
+13 83
T65
Griffin Roscich
Glen Ellyn, Ill. (2020)
+13 83
T68
Jaxon Eck
Harrisburg, Pa. (2020)
+14 84
T68
Jack Kuhlman
Dublin, Ohio (2021)
+14 84
T68
SeHyeon (Chris) Yi
(South Korea) Aurora, Ontario (2020)
+14 84
71
Julian Dugan
Cleveland, Ohio (2024)
+15 85
T72
Nolan Maine
Mason, Ohio (2019)
+16 86
T72
Benjamin Basta
Hudson, Ohio (2021)
+16 86
T74
Carter Wells
Barnesville, Ohio (2022)
+17 87
T74
Mark Sulek
Delaware, Ohio (2022)
+17 87
76
Russell Ahmed
Blacklick, Ohio (2022)
+18 88
77
Jack DeJonckheere
Cincinnati, Ohio (2023)
+21 91
78
Alex Hewitt
Cincinnati, Ohio (2021)
+22 92
79
Jaydan Morgan
Barberton, Ohio (2020)
+24 94
80
Nicholas Pleiman
Rogers, Ark. (2021)
+25 95
DQ
Stephen Warren
Owensboro, Ky. (2020)
- DQ
Girls
Girls
Expand All Collapse All
Pos. Player Score Total Qualified into Tournament
1
Erin Kim
(Canada) Toronto, Ontario (2020)
+4 74 Qualified into Tournament
2
Katelyn Kuc
Carmel, Ind. (2021)
+5 75
T3
Jenny Hua
Boyds, Md. (2020)
+6 76
T3
Catherine Reisinger
Park Ridge, Ill. (2021)
+6 76
T5
Sarah Shao
Green Brook, N.J. (2024)
+7 77
T5
Hannah Ports
Oro Valley, Ariz. (2022)
+7 77 Qualified into Tournament
T7
Raina Ports
Oro Valley, Ariz. (2022)
+9 79 Qualified into Tournament
T7
Jona Angela Magcalayo
Sta. Rosa, Philippines (2020)
+9 79
9
Simone Senk
Fort Wayne, Ind. (2022)
+10 80
T10
Ellie Sonne
Maineville, Ohio (2020)
+11 81
T10
Sydney Seigel
Scottsdale, Ariz. (2021)
+11 81
12
Vanessa Borovilos
(Canada) Toronto, Ontario (2024)
+12 82
T13
Sydney Leyerle
Helena, Ohio (2021)
+13 83
T13
Elizabeth Murray
Upper Arlington, Ohio (2020)
+13 83
T13
Kaia Wu
Princeton, N.J. (2022)
+13 83
T13
Meha Pandya
Centerville, Ohio (2021)
+13 83
T17
Lyvia Li
Granger, Ind. (2020)
+14 84
T17
Nicole Chan
Hong Kong, Hong Kong (2021)
+14 84
19
Emma Lim
Naperville, Ill. (2020)
+16 86
20
Ashlesha Abhang
Dublin, Ohio (2020)
+17 87