AJGA Qualifier for the Bishops Gate Golf Academy Junior Championship
Tournament Page Qualifier Field Leaderboard
LEADERBOARD
Boys
Boys
Expand All Collapse All
Pos. Player Score Total Details
1
Johnny Gruninger
Syracuse, N.Y. (2021)
E 72
T2
Jeffrey Liss
Port St Lucie, Fla. (2019)
+3 75 Qualified into Tournament
T2
John Heckel
San Jose, Calif. (2021)
+3 75 Qualified into Tournament
T2
Matt Hicks
Delray Beach, Fla. (2020)
+3 75 Qualified into Tournament
T5
James Tureskis
Naples, Fla. (2020)
+4 76 Qualified into Tournament
T5
Royce Howley
Jensen Beach, Fla. (2020)
+4 76 Qualified into Tournament
T5
Jordan Evans
Sarasota, Fla. (2020)
+4 76 Qualified into Tournament
T8
Cooper Tate
Winter Garden, Fla. (2022)
+5 77
T8
Michael Bell
Edinburgh, United Kingdom (2021)
+5 77 Qualified into Tournament
T8
Frederic Rousseau
(Canada) Longueuil, Quebec (2020)
+5 77 Qualified into Tournament
T8
Kazuki Yamauchi
Osaka, Japan (2020)
+5 77 Qualified into Tournament
T12
Guogen(Lambert) Lan
(China) Orlando, Fla. (2019)
+6 78
T12
Trent Griessel
Redmond, Wash. (2021)
+6 78
T12
Jackson Thompson
Dakota Dunes, S.D. (2020)
+6 78
T12
Min Jun Kim
(South Korea) Port St. Lucie, Fla. (2020)
+6 78
T16
Reece Kyle
Fort Myers, Fla. (2020)
+7 79
T16
Fynn Fenstermacher
(Germany) Port St. Lucie, Fla. (2020)
+7 79
T16
Shutaro Umeuchi
(Japan) Port St Lucie, Fla. (2020)
+7 79
T16
Matt Cooper
Tampa, Fla. (2020)
+7 79
T20
Thomas Henderson
Cincinnati, Ohio (2021)
+8 80
T20
Carter Lewis
Ponte Vedra Beach, Fla. (2021)
+8 80
T20
Eric Taekyoung Yun
(Canada) Richmond Hill, Ontario (2020)
+8 80
T20
Reeve Felner
Vienna, Va. (2020)
+8 80
T24
Thomas Latter
(Canada) Mississauga, Ontario (2022)
+9 81
T24
Angel Rodriguez
(Spain) Bradenton, Fla. (2020)
+9 81
T24
Reece Massei
Warrenton, Va. (2020)
+9 81
T24
Christopher Lee
Loxahatchee, Fla. (2021)
+9 81
T24
Mac Suber
Tampa, Fla. (2020)
+9 81
T24
Maxwell White
Tampa, Fla. (2019)
+9 81
T30
Brian Murdock
Wesley Chapel, Fla. (2020)
+10 82
T30
Yunlong Gao
Dalian, China (2019)
+10 82
T32
Jonathan Mourin
Miami, Fla. (2021)
+11 83
T32
Aaron DeWitt
Winter Haven, Fla. (2025)
+11 83
T32
Andrew Wallace
Narberth, Pa. (2020)
+11 83
T32
Khai Buttner
Boston, Mass. (2020)
+11 83
T32
Sumaer Dhalla
Princeton, N.J. (2022)
+11 83
T32
Qi Liu
(China) Tampa, Fla. (2021)
+11 83
T32
Alexander Dalmau
Coral Gables, Fla. (2022)
+11 83
T32
Junhwan Kim
Busan, South Korea (2022)
+11 83
T32
Ryan Moylan
Vero Beach, Fla. (2020)
+11 83
T41
Philip Minnehan
Rochester, N.Y. (2021)
+12 84
T41
Ben Hirasawa
(Canada) Toronto, Ontario (2021)
+12 84
T41
Jack Berl
Victor, N.Y. (2022)
+12 84
T41
Jack Hamilton
(Canada) Wayne, Pa. (2020)
+12 84
T45
Yoshi Petersson
Malmö, Sweden (2020)
+13 85
T45
Jizhou Tian
(China) Boca Raton, Fla. (2025)
+13 85
T45
Mike Wales
Peoria, Ill. (2020)
+13 85
T48
Brock Hoover
Woodstock, Ga. (2020)
+14 86
T48
Juan Echeverri
(Colombia) Windermere, Fla. (2022)
+14 86
T48
James Hassell
Vero Beach, Fla. (2023)
+14 86
T48
Kevin Park
(South Korea) Johns Creek, Ga. (2021)
+14 86
T52
Harrison Freeze
Howey in the Hills, Fla. (2022)
+15 87
T52
Zesen Hu
Hong Kong, Hong Kong (2021)
+15 87
T52
Ethan Chelf
North Potomac, Md. (2021)
+15 87
T52
Minjae Park
Daegu, South Korea (2021)
+15 87
T56
Tyden Wilson
Winchester, Mass. (2019)
+16 88
T56
Ryan Feldman
Rockville, Md. (2021)
+16 88
T56
Nicholas Prieto
Miami, Fla. (2023)
+16 88
T59
Joey Maher
Geneva, N.Y. (2021)
+17 89
T59
Justin Greenberg
Port St. Lucie, Fla. (2021)
+17 89
T59
Zikang Zhan
Beijing, China (2021)
+17 89
T62
Andrew Petraco
Setauket, N.Y. (2020)
+19 91
T62
Hank Schaefer
Orlando, Fla. (2020)
+19 91
T62
Michael Mitnick
Linwood, N.J. (2020)
+19 91
65
Bradyn Wark
(Canada) St Catharines, Ontario (2021)
+21 93
T66
Adam Walker
Clearwater, Fla. (2023)
+22 94
T66
Finn Sapp
Vail, Colo. (2020)
+22 94
T68
Frank Bellino
Sarasota, Fla. (2023)
+23 95
T68
Vijay Sakuru
Port St. Lucie, Fla. (2020)
+23 95
T68
BK Kim
(South Korea) Winter Garden, Fla. (2022)
+23 95
71
Tiger Zhang
Shanghai, China (2020)
+35 107
WD
Shuang Tony Liu
(China) Lake Mary, Fla. (2019)
- WD
Girls
Girls
Expand All Collapse All
Pos. Player Score Total Details
1
Natasha Kiel
New Hope, Pa. (2021)
+2 74 Qualified into Tournament
2
Hina Matsui
(Japan) Port St. Lucie, Fla. (2021)
+4 76 Qualified into Tournament
T3
Toa Yokoyama
Tokyo, Japan (2022)
+5 77 Qualified into Tournament
T3
Amelia Novoa
Coconut Creek, Fla. (2022)
+5 77 Qualified into Tournament
5
Arantza Armas Stenner
Durango, Mexico (2020)
+7 79 Qualified into Tournament
6
Marilyn Steed
Shoal Creek, Ala. (2020)
+8 80 Qualified into Tournament
T7
Alex Crafton
Lake Mary, Fla. (2021)
+9 81
T7
Loralie Cowart
Winston, Ga. (2021)
+9 81
T7
Jenny Hua
Boyds, Md. (2020)
+9 81
T10
Ying Xian "Handa" Liu
(China) Bradenton, Fla. (2021)
+10 82
T10
Maria Fedorowycz
Kyiv, Ukraine (2021)
+10 82
T12
Ashley Chow
(Canada) North York, Ontario (2020)
+11 83
T12
Yu Xia
Beijing, China (2020)
+11 83
T14
Mi Li
Beijing, China (2025)
+12 84
T14
Loa Johannsson
Championsgate, Fla. (2024)
+12 84
T14
Chelsea Nguyen
Oviedo, Fla. (2023)
+12 84
T14
Jieming Yang
(China) Brandenton, Fla. (2021)
+12 84
T14
Kayla Holden
Coral Springs, Fla. (2020)
+12 84
T14
Paola Rosario-Sauri
Crestview, Fla. (2020)
+12 84
20
Jingxiu Huang
(China) Lakewood Ranch, Fla. (2021)
+13 85
21
Emma Rynn
Wellington, Fla. (2025)
+15 87
T22
Savannah Weyrauch
Bloomington, Ill. (2020)
+16 88
T22
Arenui Faana
Lake Mary, Fla. (2024)
+16 88
T22
Taylor Zachary
Land O' Lakes, Fla. (2022)
+16 88
T22
Tia Walker
Clearwater, Fla. (2021)
+16 88
T26
Jessica Lan
Bloomfield Hills, Mich. (2020)
+17 89
T26
Ava Zeng
Orlando, Fla. (2023)
+17 89
28
Sae Saito
Tokyo, Japan (2020)
+23 95