Billy Horschel Junior Championship presented by Zurich
Tournament Qualifier Schedule of Events Field Tee Times Leaderboard
Scoring is modified stableford format where points will be awarded (or deducted) based on score for each individual hole:

Albatross: +8 points
Eagle: +5 points
Birdie: +2 points
Par: 0 points
Bogey: -1 point
Double Bogey or worse: -3 points
LEADERBOARD
Boys
Boys
Pos. Player Score R1 R2 R3
1
Miguel Leal
Guatemala, Guatemala (2021)
36 19 8 9
2
Eoin Buckelew
Ocala, Fla. (2021)
21 4 12 5
T3
Cooper Claycomb
Orlando, Fla. (2023)
19 8 0 11
T3
Seth Conway
Elmira, N.Y. (2021)
19 8 5 6
T3
Jonathan Griz
Hilton Head Island, S.C. (2022)
19 1 12 6
T6
Luke Poulter
(Great Britain) Orlando, Fla. (2022)
18 10 2 6
T6
Will Morlan
Alpharetta, Ga. (2021)
18 8 6 4
T6
Derek Sanderson
New Smyrna Beach, Fla. (2021)
18 9 7 2
9
Richard Dou
(Canada) Calgary, Alberta (2021)
17 5 8 4
T10
Brantley Baker
Leesburg, Ga. (2021)
16 4 1 11
T10
Jackson Roman
Kensington, Conn. (2021)
16 11 4 1
12
Jack Turner
Orlando, Fla. (2023)
14 1 7 6
T13
Sebastian Gamboa
Merida, Mexico (2023)
11 0 5 6
T13
Kyo Morishita
Amagasaki, Japan (2022)
11 10 -1 2
15
Ian Glanton
Metter, Ga. (2021)
10 2 3 5
T16
Will Watson
Abingdon, Va. (2022)
9 -2 5 6
T16
Holden Webb
Shreveport, La. (2022)
9 2 0 7
T16
Reed Lotter
Savannah, Ga. (2022)
9 -3 4 8
T16
Charlie Berridge
Scarsdale, N.Y. (2021)
9 3 2 4
T16
Jacob Sosa
Austin, Texas (2022)
9 3 5 1
21
Dominic Scaletta
Inverness, Ill. (2021)
8 4 -4 8
T22
Boyd Owens
Baton Rouge, La. (2022)
7 1 0 6
T22
Richard Yang
Duluth, Ga. (2024)
7 6 0 1
T24
Rohan Singh
Ponte Vedra, Fla. (2023)
6 5 -1 2
T24
Ben Jordan
Greensboro, N.C. (2022)
6 0 -1 7
T26
Trey Mixon
Macon, Ga. (2021)
5 5 -3 3
T26
Campbell Kennedy
Green Cove Springs, Fla. (2022)
5 6 -3 2
T26
Nathan Franks
Roebuck, S.C. (2021)
5 3 2 0
T26
Lev Grinberg
Kiev, Ukraine (2026)
5 2 6 -3
T30
Brayden Ingebrigtsen
The Woodlands, Texas (2020)
3 -6 9 0
T30
Jake Maddaloni
Newtown Square, Pa. (2021)
3 -1 -7 11
32
Tyler Mawhinney
Fleming Island, Fla. (2026)
2 -5 6 1
33
Colt Tenpenny
Fulshear, Texas (2022)
1 -2 7 -4
T34
Drew Van Dyke
Charlotte, N.C. (2022)
0 0 2 -2
T34
Anthony Purcea
Buford, Ga. (2024)
0 1 -1 0
T34
Ethan Chelf
North Potomac, Md. (2021)
0 -2 1 1
T37
Aaron Williams
(United Kingdom) Owings Mills, Md. (2022)
-2 -5 1 2
T37
Spencer Turtz
Charlotte, N.C. (2022)
-2 4 -9 3
T39
Qilin Yu
Guangdong, China (2022)
-4 -5 7 -6
T39
Dalin Piao
Torrance, Calif. (2022)
-4 1 -3 -2
41
Langting Tymon Sun
(China) Windermere, Fla. (2024)
-5 -8 -2 5
T42
Sebastian Kawas
Doral, Fla. (2022)
-6 -6 -3 3
T42
Thomas Heath
Charlotte, N.C. (2022)
-6 -7 -4 5
T44
Rayan Nabilzadeh
London, United Kingdom (2023)
-7 -7 -1 1
T44
Justin Ross
Boca Raton, Fla. (2021)
-7 -6 -4 3
T46
Brody Stevenson
Saint Augustine, Fla. (2023)
-9 0 1 -10
T46
Gavin Redpath
Lake Oswego, Ore. (2022)
-9 -7 -3 1
48
Thomas Henderson
St Simons Island, Ga. (2021)
-10 -10 2 -2
49
Yuze Zhang
(China) Windermere, Fla. (2021)
-14 -2 -8 -4
T50
Itai Cohen
Or Akiva, Israel (2023)
-16 -3 -1 -12
T50
Jackson Klauk
Saint Augustine, Fla. (2023)
-16 2 -9 -9
52
Ben Carr
Gilbert, Ariz. (2024)
-17 -1 -12 -4
53
Ryan Macri
Wake Forest, N.C. (2021)
-28 -8 -12 -8
WD
Yuqi Zhou
(China) Orlando, Fla. (2020)
- -15 -13 -
Girls
Girls
Pos. Player Score R1 R2 R3 Details
T1
Giovanna Fernandez
Asuncion, Paraguay (2021)
14 6 6 2 Won in a Playoff
T1
Kaitlyn Schroeder
Jacksonville, Fla. (2023)
14 7 1 6
T3
Alexandra Gazzoli
Palm Coast, Fla. (2024)
5 -4 1 8
T3
Ka Yee Kwok
(Hong Kong) Tianjin, China (2021)
5 5 -1 1
5
Karoline Tuttle
Lake Mary, Fla. (2022)
4 -4 4 4
6
Jiwoo Shin
Seoul, South Korea (2021)
3 -6 7 2
7
Toa Yokoyama
Tokyo, Japan (2022)
-3 -7 4 0
T8
Yoko Tai
Singapore, Singapore (2022)
-5 -3 -4 2
T8
Carla Alvarez Perez
Panama, Panama (2021)
-5 -2 1 -4
10
Savannah Hylton
Hilton Head Island, S.C. (2021)
-7 -1 -2 -4
T11
Mi Li
Beijing, China (2025)
-8 -3 -1 -4
T11
Ana María Jimenez
Merida, Mexico (2021)
-8 2 -8 -2
13
Mia Sessa
Augusta, Ga. (2022)
-9 -5 4 -8
T14
Skylee Shin
Doral, Fla. (2022)
-14 -12 -2 0
T14
Caroline Patterson
Jupiter, Fla. (2021)
-14 -10 -5 1
16
Sofia Benavides Herberth
Monterrey, Mexico (2021)
-15 -4 -5 -6
17
Serina Li
Lake Mary, Fla. (2022)
-16 0 -9 -7
T18
Romina Villanueva
Howey In The Hills, Mexico (2021)
-18 -8 -5 -5
T18
Naomi Huang
(China) Orlando, Fla. (2022)
-18 -7 -8 -3
T20
Mara Janess
Barrington, Ill. (2022)
-19 -9 -5 -5
T20
Ann Burel
Orlando, Fla. (2024)
-19 -8 -7 -4
T20
Kate Song
Alpharetta, Ga. (2021)
-19 -6 -11 -2
23
Jingxiu Huang
(China) Lakewood Ranch, Fla. (2021)
-34 -14 -13 -7