Qualifier - Matthew NeSmith Junior Championship
Qualifier Tournament Applications Received Field Tee Times Leaderboard
* Tournament Player
# No Play (Confirmed in Scoring Area)
LEADERBOARD
Boys
Boys
Expand All Collapse All
Pos. Player Score Total Qualified into Tournament
1
Kenny Walter
Concord, N.C. (2021)
-4 68 Qualified into Tournament
T2
Aryan Vuradi
Brambleton, Va. (2022)
E 72 Qualified into Tournament
T2
William Webb
Raleigh, N.C. (2024)
E 72 Qualified into Tournament
T4
Alexander Iniakov*
Prunedale, Calif. (2021)
+1 73
T4
Pake June
Florence, S.C. (2022)
+1 73 Qualified into Tournament
6
Charles Nguyen#
Oviedo, Fla. (2021)
+2 74
T7
Drew Van Dyke
Charlotte, N.C. (2022)
+3 75 Qualified into Tournament
T7
Jack Pogorelc
Bethesda, Md. (2022)
+3 75 Qualified into Tournament
T7
Andrew Petruzzelli*
Dallas, Texas (2023)
+3 75
T10
Jonathan Honeywell
Whispering Pines, N.C. (2022)
+4 76 Qualified into Tournament
T10
Benjamin Peters
Winston Salem, N.C. (2021)
+4 76 Qualified into Tournament
T10
Hunter Justice
Cornelius, N.C. (2024)
+4 76 Qualified into Tournament
T10
Davis Byrd*
Spring, Texas (2022)
+4 76
T14
Luke Bitsko
Richmond, Va. (2022)
+5 77 Qualified into Tournament
T14
Kyle Haas#
Winston Salem, N.C. (2023)
+5 77
T14
Cornell Beans
Charlotte, N.C. (2024)
+5 77
T14
Hugh Faulkner
Greenville, S.C. (2025)
+5 77
T14
Jeremy Edmunds
Charlotte, N.C. (2022)
+5 77
T14
Charles Stanley
warrenville, S.C. (2023)
+5 77 Qualified into Tournament
T14
Landen Seiffert
Florence, S.C. (2021)
+5 77
T14
Cooper Hayes*
Strawberry Plains, Tenn. (2021)
+5 77
T22
Colt Ingram
Aiken, S.C. (2021)
+6 78
T22
Jeffery Li#
Martinez, Ga. (2023)
+6 78
T22
Cole Wright
Wake Forest, N.C. (2022)
+6 78
T22
Owen Bright
Roanoke, Va. (2023)
+6 78
T26
Owen Pearce
Winston-Salem, N.C. (2023)
+7 79
T26
Tyler Clark*
West Babylon, N.Y. (2022)
+7 79
T26
Jack Tickle*
Bristol, Tenn. (2021)
+7 79
T29
Andrew Wexler
Orlando, Fla. (2023)
+8 80
T29
Garrett Kuppler
Macomb, Mich. (2021)
+8 80
T31
Benjamin Siriboury#
Clarksville, Md. (2024)
+9 81
T31
Walker Devers#
Murrells Inlet, S.C. (2021)
+9 81
T31
Jiacheng Xu
(China) Winter Garden, Fla. (2025)
+9 81
T31
Taylor Kuehn
Asheville, N.C. (2023)
+9 81
T31
Fisher Kennedy#
Winston Salem, N.C. (2023)
+9 81
T31
Christian Davidson
Ninety Six, S.C. (2021)
+9 81
T37
Trent Cade
Ocean Isle Beach, N.C. (2023)
+10 82
T37
Richard Calve
Oceanport, N.J. (2020)
+10 82
T37
JP Carr
Hilton Head Island, S.C. (2024)
+10 82
T40
Davis Neal
North Augusta, S.C. (2023)
+11 83
T40
Grant Paolucci
Blythewood, S.C. (2025)
+11 83
42
Minh Le#
Frederick, Md. (2024)
+12 84
43
Clayton Taylor
Inman, S.C. (2024)
+13 85
44
David Oliver IV
Pageland, S.C. (2024)
+14 86
T45
Carson Moore
Boones Mill, Va. (2025)
+15 87
T45
Matthew Keeler
Coreelius, N.C. (2021)
+15 87
T47
Harry De Grood
Charleston, S.C. (2022)
+16 88
T47
David (Dazhou) Wu#
(China) Winter Garden, Fla. (2023)
+16 88
49
John Thompson
Columbia, S.C. (2025)
+24 96
Girls
Girls
Expand All Collapse All
Pos. Player Score Total Qualified into Tournament
1
Alexia Siehl
Fort Mill, S.C. (2022)
+2 74 Qualified into Tournament
2
Olivia Lu*
Winter Garden, Fla. (2023)
+3 75
T3
Ellen Dong
(China) Longwood, Fla. (2021)
+5 77 Qualified into Tournament
T3
Bridget Ma
Windermere, Fla. (2022)
+5 77 Qualified into Tournament
5
Gracie Song
Waxhaw, N.C. (2026)
+6 78 Qualified into Tournament
T6
Kathryn Ha
Roanoke, Va. (2025)
+7 79 Qualified into Tournament
T6
Nicole Iniakov*
Prunedale, Calif. (2025)
+7 79
8
Sabree Lefebvre
Riverview, Fla. (2023)
+8 80
9
Makenna Rodriguez
Delray Beach, Fla. (2021)
+9 81 Qualified into Tournament
T10
AnPhi Le
Frederick, Md. (2022)
+10 82
T10
Sahana Mantha
Charlotte, N.C. (2025)
+10 82
T10
Morgan Rodriguez
Delray Beach, Fla. (2025)
+10 82
T13
Iris Cao
Duluth, Ga. (2022)
+11 83
T13
Annabelle Chen
Fremont, Calif. (2023)
+11 83
T15
Ava Lozito*
Fairfield, N.J. (2021)
+13 85
T15
Athena Nguyen*
San Jose, Calif. (2022)
+13 85
17
Helen Yeung#
Clarksville, Md. (2024)
+17 89
WD
Lextyn Petz
Columbia, S.C. (2021)
- WD
DQ
Sophie Lauture
Charlotte, N.C. (2024)
- DQ