Billy Horschel Junior Championship presented by Zurich
Tournament Qualifier Schedule of Events Field Tee Times Leaderboard
Scoring is modified stableford format where points will be awarded (or deducted) based on score for each individual hole:

Albatross: +8 points
Eagle: +5 points
Birdie: +2 points
Par: 0 points
Bogey: -1 point
Double Bogey or worse: -3 points
LEADERBOARD
Boys
Boys
Pos. Player Score R1 R2 R3
1
Johnnie Clark
Mesa, Ariz. (2023)
16 7 3 6
T2
Matthew Foster
Dallas, Texas (2023)
15 6 4 5
T2
Brock Blais
Ponte Vedra Beach, Fla. (2023)
15 4 9 2
4
Reed Sweigart
Roswell, Ga. (2022)
14 8 6 0
5
Phillip Dunham
Ponte Vedra Beach, Fla. (2026)
12 0 1 11
6
Erik Plenge
(Peru) Lima, , Peru (2022)
11 8 8 -5
T7
Callen Hoskins
Warsaw, Ind. (2022)
9 1 1 7
T7
Jack Beauchamp
Westlake, Texas (2022)
9 10 -5 4
T9
Lucas Slayden
Ponte Vedra Beach, Fla. (2023)
8 -1 0 9
T9
Campbell Kennedy
St. Augustine, Fla. (2022)
8 8 -4 4
T9
Jack Turner
Orlando, Fla. (2023)
8 1 9 -2
T12
Jaeyoung (Jeffrey) Kwak
(South Korea) La Mirada, Calif. (2023)
7 0 2 5
T12
Malik Dao
(Canada) Notre-Dame Ile Perrot, Quebec, Canada (2022)
7 6 -3 4
T12
Moses Compaan
Jacksonville, Fla. (2021)
7 -2 5 4
T12
Reed Greyserman
Boca Raton, Fla. (2024)
7 -2 6 3
T12
Danny Erickson
Ponte Vedra Beach, Fla. (2023)
7 5 3 -1
17
Dean Greyserman
Boca Raton, Fla. (2022)
6 6 2 -2
18
Filip Jakubcik
(Czech Republic) Howey in the Hills, Fla. (2022)
5 2 -1 4
T19
Dax Isbell
Cumming, Ga. (2022)
4 0 0 4
T19
Rylan Johnson
Gilbert, Ariz. (2022)
4 0 -2 6
T19
Jeremy Chen
(Taiwan) Taipei City, , Taiwan (2023)
4 1 3 0
T22
Andrew McLauchlan
Neptune Beach, Fla. (2022)
3 -5 3 5
T22
Jay Brooks
Boca Raton, Fla. (2023)
3 -5 3 5
T24
Guoao (Leo) Xu
(China) Windermere, Fla. (2022)
2 -2 4 0
T24
Joseph Agee
Cookeville, Tenn. (2023)
2 -2 9 -5
26
Colton Swartz
Fleming Island, Fla. (2023)
1 -2 -1 4
T27
JP Odland
Tiburon, Calif. (2023)
0 -2 1 1
T27
Joseph Lenane
Dedham, Mass. (2022)
0 1 -4 3
T29
Jackson Byrd
Saint Simons Island, Ga. (2025)
-1 0 0 -1
T29
Gwangwook "Kyle" Kim
(South Korea) Howey in the Hills, , South Korea (2021)
-1 3 -5 1
T29
Luke Smith
(Canada) Toronto, Ontario, Canada (2025)
-1 3 -4 0
T29
Adam Vermut
Jacksonville, Fla. (2022)
-1 5 -9 3
T29
Clark Akers
Nashville, Tenn. (2021)
-1 -2 -5 6
T34
Jackson Klauk
Saint Augustine, Fla. (2023)
-2 -5 6 -3
T34
Jorge Parada
(Mexico) Hermosillo, , Mexico (2022)
-2 2 -2 -2
T34
Rylan Shim
Centreville, Va. (2023)
-2 -2 4 -4
T34
Tyler Jones
Jacksonville, N.C. (2023)
-2 -6 2 2
38
Guillermo Antonio Polo Bodart
(Argentina) Mar del Plata, Calif. (2022)
-3 0 -5 2
39
Eston Duff
Pflugerville, Texas (2023)
-4 1 0 -5
40
Nick Ciocca
Berwyn, Pa. (2024)
-8 -4 -4 0
T41
Holden Webb
Shreveport, La. (2022)
-9 -4 1 -6
T41
Lucas Gimenez
Jacksonville, Fla. (2026)
-9 -12 -2 5
43
Dominic Scaletta
Inverness, Ill. (2021)
-10 -5 -2 -3
44
Aiden Deng
(Canada) Peterborough, Ontario, Canada (2021)
-11 -4 -3 -4
T45
Davis Wotnosky
Wake Forest, N.C. (2027)
-14 -5 -5 -4
T45
Christopher Pieper
Woodbury, Conn. (2022)
-14 -5 -6 -3
47
Will McGriff
Ponte Vedra Beach, Fla. (2022)
-15 -3 -19 7
48
Tomas Amaya
Queretaro, , Mexico (2022)
-16 -6 -6 -4
T49
Michael Beem
Austin, Texas (2022)
-17 -1 -9 -7
T49
Cody Tucker
Atlantic Beach, Fla. (2023)
-17 -1 -9 -7
51
Jackson Hiller
Vero Beach, Fla. (2023)
-18 -10 -2 -6
52
Balthazar Duclos
Garches France (2021)
-20 -7 -7 -6
53
Bennett Espenshade
Baltimore, Md. (2024)
-25 -9 -8 -8
DQ
Po En Huang
(Taiwan) Bradenton, Fla. (2024)
- -
Girls
Girls
Pos. Player Score R1 R2 R3 Details
1
McKenzie Mages
Marietta, Ga. (2022)
12 5 5 2 Won in Playoff
2
Karoline Tuttle
Lake Mary, Fla. (2022)
12 4 8 0
3
Angelica Holman
Fort Pierce, Fla. (2022)
3 -1 9 -5
4
Ally Black
Austin, Texas (2022)
1 0 -3 4
T5
Jiayi Wang
(China) Shanghai, , China (2022)
-1 7 -8 0
T5
Kate Barber
Savannah, Ga. (2025)
-1 -4 3 0
7
Katelyn Huber
Gainesville, Fla. (2025)
-2 -4 2 0
8
Elizabeth Beek
Blue Bell, Pa. (2023)
-3 0 -3 0
T9
Tillie Claggett
(Canada) The Woodlands, Texas (2022)
-5 -6 3 -2
T9
Yoko Tai
(Singapore) Windermere, Fla. (2022)
-5 1 -2 -4
T11
Jasmine Chen
Pleasanton, Calif. (2022)
-6 -2 -6 2
T11
Lisa Herman
Stevenson Ranch, Calif. (2026)
-6 -3 -6 3
T13
Chaemin Kim
(South Korea) Austin, Texas (2022)
-7 -4 0 -3
T13
Scarlett Schremmer
Birmingham, Ala. (2025)
-7 -8 2 -1
T13
Maria Atwood
Holly Springs, N.C. (2022)
-7 -1 -7 1
16
Thanana Kotchasanmanee
(Thailand) Rome, Ga. (2025)
-8 -5 -5 2
17
Ellie Bushnell
Granite Bay, Calif. (2023)
-12 -9 1 -4
18
Emma Jiacheng Tang
Chino Hills, Calif. (2023)
-14 -1 -7 -6
T19
Sakurako Tanaka
(Japan) Saitamasi, , Japan (2022)
-20 -8 -8 -4
T19
Yoonjeong Huh
(South Korea) Seoul, , South Korea (2023)
-20 -6 -12 -2
21
Jenna Madden
McKinney, Texas (2024)
-23 -11 -14 2
22
Bowen Lan
(China) Irvine, Calif. (2025)
-28 -11 -5 -12
23
Caroline Dasch
Austin, Texas (2023)
-29 -10 -8 -11
WD
Sofia Cherif Essakali
(Morocco) Palm Beach Gardens, Fla. (2027)
- -5 -5 -