AJGA Qualifier for the UHY Detroit Junior at Forest Lake
Tournament Page Qualifier Qualifier Applications Received Qualifier Field
Applicants who are not in the tournament field are listed below.

A link will display at the bottom of this page if applications are received from players who are in the field for this tournament or another with overlapping dates.
Qualifier Applications
Qualifier Applications
Boys
107 Applications Received
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Vimal Alokam Ypsilanti, Mich. 2021
2 Ryan Banas Winnetka, Ill. 2023
3 Garrett Bartolec Ada, Mich. 2020
4 Nathan Barton Rockford, Mich. 2020
5 Lyman Brackett Goshen, Ky. 2020
6 Bryce Brief Hartland, Mich. 2020
7 Jack Brockie Jackson, Mich. 2020
8 Maxwell Brown Bloomfield, Mich. 2021
9 Robert Burns Grand Blanc, Mich. 2023
10 Liam Casey Northville, Mich. 2022
11 Ryan Chafty Kalamazoo, Mich. 2021
12 Haydon Chapman Marshall, Mich. 2020
13 Chisen Chen (Taiwan) Wesley Chapel, Fla. 2021
14 Carter Cojei South Lyon, Mich. 2020
15 Mason Cooper Lapeer, Mich. 2021
16 Brock Dickson Barrington, Ill. 2022
17 Brandon Dorans Hoffman Estates, Ill. 2019
18 Alex Emerine Ada, Mich. 2021
19 Jordan Evans Sarasota, Fla. 2020
20 Braden Falk Portage, Mich. 2021
21 Jordan Garypie Chelsea, Mich. 2021
22 Tommy Gebeck Grosse Pointe Farms, Mich. 2021
23 Zander Gibson Concord, Ohio 2021
24 Tyler Gillespie Grand Rapids, Mich. 2021
25 Jack Glenn Hinsdale, Ill. 2019
26 Alex Gold West Bloomfield, Mich. 2019
27 Matthew Grudzinski (Canada) Toronto, Ontario 2021
28 Scott Hanna Bloomfield Hills, Mich. 2021
29 Zach Hay Lake Orion, Mich. 2020
30 Michael Hermann Canton, Mich. 2023
31 Sean Hoagland Wilmette, Ill. 2021
32 Caden Holmes (Canada) Napanee, Ontario 2021
33 Chao Wei Hsu Hsinchu, Taiwan 2020
34 Elian Infante (Canada) Mississauga, Ontario 2021
35 Perry Johnson Bloomfield Hills, Mich. 2022
36 Ieuan Jones (United Kingdom) Ann Arbor, Mich. 2024
37 Gaige Keane Temperance, Mich. 2021
38 Brendan Klimas Farmington Hills, Mich. 2021
39 Tyler Klimas Farmington Hills, Mich. 2021
40 Sawyer Kochan Ortonville, Mich. 2022
41 Spencer Kochan Ortonville, Mich. 2019
42 Owen Kruschwitz North Manchester, Ind. 2022
43 Joshua Kuhn Waterford, Mich. 2020
44 Charlie Kulwin Chicago, Ill. 2022
45 Dhruv Kumar Novi, Mich. 2022
46 Garrett Kuppler Macomb, Mich. 2021
47 Joshua Lavely Kewadin, Mich. 2022
48 Marcus Lee Troy, Mich. 2023
49 Matthew Lee Barrington, Ill. 2021
50 Christian Long Sandusky, Mich. 2022
51 Drew McMillin Clarendon Hills, Ill. 2021
52 Drew Miller East Lansing, Mich. 2024
53 Miles Miller Dublin, Ohio 2019
54 Vincent Naccarato Hinsdale, Ill. 2021
55 Shubham Nain Westmont, Ill. 2021
56 Jack Neville Cincinnati, Ohio 2020
57 Nolan Nicklas Cranberry Township, Pa. 2022
58 Brayden Niemiec Canton, Mich. 2022
59 Colin O'Rourke Troy, Mich. 2021
60 Max O'Rourke West Bloomfield, Mich. 2020
61 Ryan O'Rourke West Bloomfield, Mich. 2023
62 Alex Oda Clarkston, Mich. 2021
63 Aidan Oehrle Pittsburgh, Pa. 2021
64 Ryan Park Glen Ellyn, Ill. 2022
65 James Perry Salado, Texas 2020
66 Zachary Pier Portland, Mich. 2020
67 Connor Polomsky Elmhurst, Ill. 2021
68 James Pryor Greenwich, Conn. 2022
69 Jack Roemer Bettendorf, Iowa 2021
70 Griffin Roscich Glen Ellyn, Ill. 2020
71 Alex Saroli (Canada) Lasalle, Ontario 2019
72 Jackson Schaeffer La Grange, Ill. 2020
73 Edward Shen Ann Arbor, Mich. 2020
74 Ian Smith Canton, Mich. 2020
75 Jack Snook Rochester Hills, Mich. 2020
76 Jack Stanley Farmington Hills, Mich. 2020
77 Tommy Staruck Downers Grove, Ill. 2021
78 Connor Sullivan Portage, Mich. 2021
79 Tommy Sullivan Grosse Pointe, Mich. 2020
80 Hunter Thomson (Canada) Calgary, Alberta 2021
81 Ethan Tran Washington, Mich. 2021
82 Grant Tucker Flushing, Mich. 2020
83 Ankith Varchasvi West Bloomfield, Mich. 2019
84 Will Verduzco Kalamazoo, Mich. 2020
85 Jack Vojtko Stow, Ohio 2024
86 Arjun Vyas Aurora, Ill. 2022
87 Landon Wanless Caledonia, Mich. 2022
88 Jonathan Waugh (Canada) Bristol, Ill. 2021
89 Ryan Waugh (Canada) Bristol, Ill. 2022
90 Josh Wein Canton, Mich. 2020
91 Bryce Wheeler Augusta, Mich. 2022
92 Max White Bloomfield Hills, Mich. 2020
93 Kaleb Wiesner Northville, Mich. 2019
94 John Wild Glen Ellyn, Ill. 2022
95 Jack Wilker Birmingham, Mich. 2020
96 Broc Wilson Grand Haven, Mich. 2020
97 Joe Wilson West Chester, Ohio 2022
98 Benjamin Wu Troy, Mich. 2022
99 Henry Wu Troy, Mich. 2021
100 Michael Wu Gainesville, Fla. 2021
101 Reece Yakubov Columbus, Ohio 2021
102 Sam Yono II West Bloomfield, Mich. 2021
103 Andre Zhu (Canada) Richmond Hill, Ontario 2024
104 Ian Zhu Northville, Mich. 2020
105 Neil Zhu Novi, Mich. 2022
106 Jason Zobl New Hudson, Mich. 2020
107 Jack Zubkus Ada, Mich. 2022
Girls
31 Applications Received
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Claire Ancevicius Homer Glen, Ill. 2021
2 Madeline Blum Port Huron, Mich. 2020
3 Bridget Boczar Canton, Mich. 2022
4 Grace Boczar Canton, Mich. 2022
5 Kate Brody Grand Blanc, Mich. 2023
6 Alyssa DiMarcantonio (Canada) Maple, Ontario 2021
7 Kelly Dong Buffalo Grove, Ill. 2021
8 Allyson Duan Buffalo Grove, Ill. 2025
9 Maria Fedorowycz Kyiv, Ukraine 2021
10 Riley Hayden Troy, Mich. 2023
11 Rachel Hu Northville, Mich. 2022
12 Mara Janess Barrington, Ill. 2022
13 Shannon Kennedy Beverly Hills, Mich. 2021
14 Jiayin(Joy) Liu (China) Waterloo, Ontario 2021
15 Laura Liu Rochester Hills, Mich. 2024
16 Jasmine Ly (Canada) Windsor, Ontario 2019
17 Molly Lyne Cary, Ill. 2020
18 Grace Mitchell (Canada) Ingersoll, Ontario 2019
19 Kirsty Mitchell (Canada) Ingersoll, Ontario 2022
20 Carly Ortwine Oakland, Mich. 2021
21 Phitchanaj Phongthammarug Nonthaburi, Thailand 2023
22 Catherine Reisinger Park Ridge, Ill. 2021
23 Sedona Shipka Northville, Mich. 2020
24 Chloe Tarkany Scottsdale, Ariz. 2022
25 Audrey Tir Winnetka, Ill. 2021
26 Katelyn Tokarz Northville, Mich. 2021
27 Sophia Ubaydi Rochester, Mich. 2020
28 Esha Varchasvi West Bloomfield, Mich. 2022
29 Reese Wilson Chicago, Ill. 2021
30 Yaming Yang (China) San Diego, Calif. 2020
31 Kelly Zhao (Canada) Toronto, Ontario 2024
Qualifier Applicants In the Tournament Field
Qualifier Applicants In the Tournament Field
Boys
5 Applications Received
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Jiseung Choi Houghton, Mich. 2020
2 Brockton English Shelby Township, Mich. 2021
3 Will Morlan Alpharetta, Ga. 2021
4 Jui-Tung Wu Kaohsiung, Taiwan 2021
5 Hsiao Che Yang Tainan City, Taiwan 2021
Girls
9 Applications Received
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Emily Chang Chicago, Ill. 2021
2 Emily Duan Buffalo Grove, Ill. 2022
3 Elle Fox Copperas Cove, Texas 2021
4 Jenna Han Mahwah, N.J. 2021
5 Hanana Kawada Toyama, Japan 2022
6 Emily Luo Danville, Calif. 2024
7 Bridget Ma Naperville, Ill. 2022
8 Amaya Melendez Ann Arbor, Mich. 2021
9 Yiting Pan Shanghai, China 2021