AJGA Qualifier for the UHY Detroit Junior at Forest Lake
Tournament Page Qualifier Qualifier Field Tee Times Leaderboard
Note: Tee Times will appear 24 hours prior to the start of the qualifier. If Tee Times are not appearing below check back at a later date.
Sunday, August 4
Sunday, August 4
Time Hole Players Time Hole Players
08:30 AM 1A
Tyler Klimas
Farmington Hills, Mich. (2021)
Owen Kruschwitz
77-77
North Manches, Ind. (2022)
Carter Cojei
78-78
South Lyon, Mich. (2020)
Haydon Chapman
76-76
Marshall, Mich. (2020)
08:30 AM 1B
Jack Zubkus
76-76
Ada, Mich. (2022)
Nathan Barton
77-77
Rockford, Mich. (2020)
Ieuan Jones
72-72
(United Kingdom) Ann Arbor, Mich. (2024)
08:30 AM 2
Ryan Chafty
92-92
Kalamazoo, Mich. (2021)
Chao Wei Hsu
73-73
Hsinchu, Taiwan (2020)
Alex Emerine
78-78
Ada, Mich. (2021)
Brendan Klimas
Farmington Hills, Mich. (2021)
08:30 AM 3
Scott Hanna
82-82
Bloomfield Hills, Mich. (2021)
Christian Long
74-74
Sandusky, Mich. (2022)
Jack Wilker
78-78
Birmingham, Mich. (2020)
Jack Vojtko
82-82
Stow, Ohio (2024)
08:30 AM 4A
Elian Infante
87-87
(Canada) Mississauga, Ontario (2021)
Alex Oda
85-85
Clarkston, Mich. (2021)
Broc Wilson
81-81
Grand Haven, Mich. (2020)
Edward Shen
81-81
Ann Arbor, Mich. (2020)
08:30 AM 4B
Michael Hermann
92-92
Canton, Mich. (2023)
Ian Zhu
81-81
Northville, Mich. (2020)
Griffin Roscich
76-76
Glen Ellyn, Ill. (2020)
Garrett Bartolec
74-74
Ada, Mich. (2020)
08:30 AM 5
Will Verduzco
73-73
Kalamazoo, Mich. (2020)
Ryan Banas
81-81
Winnetka, Ill. (2023)
Sean Hoagland
80-80
Wilmette, Ill. (2021)
08:30 AM 6A
Alex Saroli
75-75
(Canada) Lasalle, Ontario (2019)
Maxwell Brown
81-81
Bloomfield, Mich. (2021)
Zachary Pier
80-80
Portland, Mich. (2020)
Gaige Keane
80-80
Temperance, Mich. (2021)
08:30 AM 6B
Jackson Schaeffer
79-79
La Grange, Ill. (2020)
Garrett Kuppler
76-76
Macomb, Mich. (2021)
Ian Smith
79-79
Canton, Mich. (2020)
James Pryor
74-74
Greenwich, Conn. (2022)
08:30 AM 7
Max O'Rourke
75-75
West Bloomfield, Mich. (2020)
Braden Falk
75-75
Portage, Mich. (2021)
Connor Sullivan
86-86
Portage, Mich. (2021)
Ryan Waugh
81-81
(Canada) Bristol, Ill. (2022)
08:30 AM 8
Mason Cooper
76-76
Lapeer, Mich. (2021)
Ryan O'Rourke
73-73
West Bloomfield, Mich. (2023)
Jordan Garypie
85-85
Chelsea, Mich. (2021)
Ethan Tran
76-76
Washington, Mich. (2021)
08:30 AM 9
Josh Wein
74-74
Canton, Mich. (2020)
Marcus Lee
80-80
Troy, Mich. (2023)
Brayden Niemiec
83-83
Canton, Mich. (2022)
Jack Neville
74-74
Cincinnati, Ohio (2020)
08:30 AM 10A
Phitchanaj Phongthammarug
74-74
Nonthaburi, Thailand (2023)
Riley Hayden
105-105
Troy, Mich. (2023)
Alyssa DiMarcantonio
80-80
(Canada) Maple, Ontario (2021)
Claire Ancevicius
90-90
Homer Glen, Ill. (2021)
08:30 AM 10B
Jasmine Ly
68-68
(Canada) Windsor, Ontario (2019)
Shannon Kennedy
77-77
Beverly Hills, Mich. (2021)
Yaming Yang
72-72
(China) San Diego, Calif. (2020)
Allyson Duan
84-84
Buffalo Grove, Ill. (2025)
08:30 AM 11
Madeline Blum
91-91
Port Huron, Mich. (2020)
Kirsty Mitchell
81-81
(Canada) Ingersoll, Ontario (2022)
Carly Ortwine
87-87
Oakland, Mich. (2021)
Catherine Reisinger
75-75
Park Ridge, Ill. (2021)
08:30 AM 12A
Grace Boczar
80-80
Canton, Mich. (2022)
Maria Fedorowycz
77-77
Kyiv, Ukraine (2021)
Sophia Ubaydi
85-85
Rochester, Mich. (2020)
Sedona Shipka
79-79
Northville, Mich. (2020)
08:30 AM 12B
Bridget Boczar
82-82
Canton, Mich. (2022)
Kelly Zhao
74-74
(Canada) Toronto, Ontario (2024)
Audrey Tir
79-79
Winnetka, Ill. (2021)
Grace Mitchell
82-82
(Canada) Ingersoll, Ontario (2019)
08:30 AM 13
Jiayin(Joy) Liu
78-78
(China) Waterloo, Ontario (2021)
Chloe Tarkany
79-79
Scottsdale, Ariz. (2022)
Esha Varchasvi
87-87
West Bloomfield, Mich. (2022)
Katelyn Tokarz
85-85
Northville, Mich. (2021)
08:30 AM 14
Ankith Varchasvi
80-80
West Bloomfield, Mich. (2019)
Spencer Kochan
78-78
Ortonville, Mich. (2019)
Reece Yakubov
73-73
Columbus, Ohio (2021)
Drew Miller
77-77
East Lansing, Mich. (2024)
08:30 AM 15
Bryce Wheeler
76-76
Augusta, Mich. (2022)
Sawyer Kochan
75-75
Ortonville, Mich. (2022)
Liam Casey
74-74
Northville, Mich. (2022)
Michael Wu
79-79
Gainesville, Fla. (2021)
08:30 AM 16A
Tyler Gillespie
73-73
Grand Rapids, Mich. (2021)
Tommy Sullivan
73-73
Grosse Pointe, Mich. (2020)
Jason Zobl
81-81
New Hudson, Mich. (2020)
Miles Miller
77-77
Dublin, Ohio (2019)
08:30 AM 16B
Tommy Gebeck
81-81
Grosse Pointe Farms, Mich. (2021)
Zach Hay
79-79
Lake Orion, Mich. (2020)
Sam Yono II
80-80
West Bloomfield, Mich. (2021)
Robert Burns
77-77
Grand Blanc, Mich. (2023)
08:30 AM 17
Nolan Nicklas
77-77
Cranberry Township, Pa. (2022)
Max White
82-82
Bloomfield Hills, Mich. (2020)
Henry Wu
82-82
Troy, Mich. (2021)
Grant Tucker
74-74
Flushing, Mich. (2020)
08:30 AM 18A
Landon Wanless
76-76
Caledonia, Mich. (2022)
Jordan Evans
77-77
Sarasota, Fla. (2020)
Perry Johnson
82-82
Bloomfield Hills, Mich. (2022)
Tommy Staruck
77-77
Downers Grove, Ill. (2021)
08:30 AM 18B
Lyman Brackett
82-82
Goshen, Ky. (2020)
Jack Brockie
74-74
Jackson, Mich. (2020)
Jack Snook
79-79
Rochester Hills, Mich. (2020)
Alex Gold
72-72
West Bloomfield, Mich. (2019)