AJGA Qualifier for the KJ Choi Foundation Junior Championship presented by SK Telecom
Qualifier Tournament Page Qualifier Field Tee Times Leaderboard
Estimated tournament spots to be filled through AJGA Qualifier:
Boys - 8
Girls -2

Click to view the AJGA Open Qualifier Entry Criteria

Players need to take action in the Player Center to confirm participation.
Qualifier Field
Qualifier Field
Boys
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Daniel Arena Montville, N.J. 2022
2 Anuj Awasthi Short Hills, N.J. 2024
3 Arnav Awasthi Short Hills, N.J. 2020
4 Charlie Baker Wayne, Pa. 2020
5 Luke Bakshandeh Manhasset, N.Y. 2020
6 Stephen Cain Yardley, Pa. 2022
7 Richard Calve Oceanport, N.J. 2020
8 Max Cataldo Old Tappan, N.J. 2020
9 Jun Chun (South Korea) Old Tappan, N.J. 2024
10 Drew Clark Kennett Square, Pa. 2023
11 Drew Cohen Wellesley, Mass. 2020
12 Andrew Curran Media, Pa. 2019
13 James Dalzell Linwood, N.J. 2021
14 Nathan Drogin Essex Fells, N.J. 2022
15 Matthew Dudek Mahwah, N.J. 2021
16 Ryan Feldman Rockville, Md. 2021
17 Thomas Finn Locust Valley, N.Y. 2022
18 Ben Fiske Princeton, N.J. 2019
19 Michael Foley Sparta, N.J. 2021
20 Kegan Frain Syosset, N.Y. 2022
21 Jackson Gaynor Mamaroneck, N.Y. 2020
22 Jesse Goodman New York, N.Y. 2020
23 Hayden Greer Moorestown, N.J. 2020
24 Trevor Grimm Schnecksville, Pa. 2020
25 Jack Halleron Timonium, Md. 2020
26 Jaden Han Mahwah, N.J. 2023
27 Ben Hirasawa (Canada) Toronto, Ontario 2021
28 Lance Hollingshead Basking Ridge, N.J. 2024
29 Max Hu (Canada) Richmond Hill, Ontario 2022
30 Jake Ivan-Pal Milford, Conn. 2021
31 Adrian Jordan Lawrenceville, N.J. 2024
32 John Keba Emmaus, Pa. 2023
33 Elias Kennon Old Greenwich, Conn. 2023
34 Kevin Lafond Blue Bell, Pa. 2023
35 Matthew Lafond Blue Bell, Pa. 2020
36 Liam Larkin Green Brook, N.J. 2020
37 Ian Larson Far Hills, N.J. 2020
38 Shane Lawler Malvern, Pa. 2021
39 Aiden LeBlanc Macungie, Pa. 2022
40 Jeffrey Li Basking Ridge, N.J. 2020
41 Austin Liao Warren, N.J. 2022
42 Morgan Lofland Paoli, Pa. 2021
43 Joaquin Matti Union, N.J. 2021
44 Brett McGrath Huntingdon Valley, Pa. 2021
45 Eddie McGreevy Bayonne, N.J. 2019
46 Chase Millar Summit, N.J. 2021
47 Ryan Millevoi Syosset, N.Y. 2021
48 Michael Mitnick Linwood, N.J. 2020
49 Drew Mulcahy Gladstone, N.J. 2020
50 Jack Murphy New Canaan, Conn. 2021
51 Colby Norton Harwinton, Conn. 2020
52 Thomas O'Neill Oradell, N.J. 2022
53 Pratisth Pandey Edison, N.J. 2020
54 Elliot Parker Cranford, N.J. 2022
55 Hunter Po Bridgewater, N.J. 2023
56 Owen Porter Bethesda, Md. 2020
57 Jack Reid Medford, N.J. 2020
58 Will Rich Briarcliff, N.Y. 2022
59 Mason Rivera Rochester, N.Y. 2021
60 Matthew Schurin Island Park, N.Y. 2020
61 Teddy Seitz Washington, D.C. 2023
62 Matthew Simon New York, N.Y. 2021
63 Isaac Slater New York, N.Y. 2020
64 Calvin Smith Darien, Conn. 2020
65 Kevin Smith Wallingford, Pa. 2020
66 Maxwell Sorger Montclair, N.J. 2020
67 Pavol Spiska Jersey City, N.J. 2020
68 Justin Tai Bridgewater, N.J. 2020
69 Will Tormey Bronxville, N.Y. 2020
70 Leonardo Turi Oakland, N.J. 2020
71 James Ulsh Carlisle, Pa. 2022
72 Adam Varela Tinton Falls, N.J. 2020
73 James Vinson Princeton, N.J. 2021
74 Matthew Vital Bethlehem, Pa. 2023
75 Drew Weisser Verona, N.J. 2021
76 Fengkai Zhang Beijing, China 2020
77 Franklin Zhu Warren, N.J. 2022
78 Jonathan Zou Vienna, Va. 2020
Girls
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Zoey Cho Suwanee, Ga. 2025
2 Jordyn Cline Mahwah, N.J. 2022
3 Srishti Dhurandhar Livingston, N.J. 2022
4 Ashley Ea Perkasie, Pa. 2021
5 He Fang Beijing, China 2021
6 Samantha Galantini West Orange, N.J. 2023
7 Jade Gu Yardley, Pa. 2021
8 Olivia Guo Los Altos, Calif. 2021
9 Sam Han Demarest, N.J. 2021
10 Angelina Kim Tenafly, N.J. 2025
11 Victoria Kim West Chester, Pa. 2022
12 Ashley Liu Clinton, N.J. 2021
13 Ava Lozito Fairfield, N.J. 2021
14 Sofia Nogalo Irvington, N.Y. 2023
15 Allison Paik Providence, R.I. 2020
16 Amanda Phillips New York, N.Y. 2024
17 Natalie Spiska Jersey City, N.J. 2023
18 Jenelle Valera Piscataway, N.J. 2022
19 Kaia Wu Princeton, N.J. 2022
20 Madeleine Zang Princeton, N.J. 2023
Qualifier Alternates
Qualifier Alternates
Boys
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Michael Crowley Hunt Valley, Md. 2020
2 Brian (Taehoon) Park Seoul, South Korea 2022
3 Yuta Amano Tokyo, Japan 2020
4 Ethan Chelf North Potomac, Md. 2021
5 Preston Yao Darien, Conn. 2022
6 Echo Wu (Canada) Surrey, British Columbia 2020
7 Tyler Clark West Babylon, N.Y. 2022
8 Matthew Zerfass Macungie, Pa. 2022
9 Jimmy King Niskayuna, N.Y. 2022
10 Christopher Lee Ijamsville, Md. 2021
11 Stephen Lorenzo Lower Gwynedd, Pa. 2020
12 Jason Lee Westfield, N.J. 2020
13 David Stanford Vienna, Va. 2021
Girls
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Sarah Scarpill Warrington, Pa. 2020
2 Muskan Mankikar Bridgewater, N.J. 2023
3 Season Wei Warren, N.J. 2025
4 Katherine Lu Plainsboro, N.J. 2021
5 Riley Quartermain Bryn Mawr, Pa. 2021
6 AnPhi Le Frederick, Md. 2022
Qualifier Alternates from the Tournament Field
Qualifier Alternates from the Tournament Field
Tournament Participants in Qualifier Field
Tournament Participants in Qualifier Field
Boys
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Graeme Hollingshead Basking Ridge, N.J. 2021