Justin Thomas Junior Championship
Main Qualifier Schedule Field Tee Times Leaderboard
Boys initial tournament field: 38 Fully Exempt boys with a Rolex AJGA Ranking of 456 or better gained entry via PBE tiebreaker.

Girls initial tournament field: 22 Fully Exempt girls with a Rolex AJGA Ranking of 285 or better gained entry via PBE tiebreaker.

Players need to take action in the Player Center to confirm participation.
Boys
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Jay Beach Augusta, Ga. 2020
2 Peyton Bonny Prospect, Ky. 2022
3 Patrick Brooks Louisville, Ky. 2020
4 John Marshall Butler Louisville, Ky. 2020
5 Jackson Chandler Dublin, Ohio 2019
6 Kuangyu (Tony) Chen (Australia) Shenzhen, China 2021
7 Kelly Chinn Great Falls, Va. 2021
8 Spencer Crowe Lake Forest, Ill. 2019
9 John Daly II Clearwater, Fla. 2021
10 Sam Davidson Asheboro, N.C. 2020
11 Patrick Deardorff Clarkston, Mich. 2019
12 Nick Dentino Carmel, Ind. 2019
13 Drew Doyle Louisville, Ky. 2020
14 Austin Greaser Vandalia, Ohio 2019
15 A.Jacks Green Franklin, Tenn. 2019
16 Jake Griffin Kensington, Md. 2021
17 Alexander Gu Darien, Conn. 2020
18 Steven Haremski Knoxville, Tenn. 2019
19 Cole Harris Carmel, Ind. 2019
20 Josh Holtschlag Brentwood, Tenn. 2019
21 Connor Jones Westminster, Colo. 2019
22 Myles Jones Suwanee, Ga. 2021
23 Patrick Kelly Erie, Pa. 2019
24 Campbell Kremer Louisville, Ky. 2020
25 Gaven Lane Argyle, Texas 2023
26 Jaron Leasure Nashville, Tenn. 2020
27 Tyler Lipscomb Carrollton, Ga. 2019
28 Hayes Mason Campbellsville, Ky. 2021
29 Alek Mauro (Canada) Windsor, Ontario 2020
30 Julian Maxwell Nashville, Tenn. 2020
31 Maxwell Moldovan Uniontown, Ohio 2020
32 Jay Nimmo Benton, Ky. 2021
33 Harrison Ornstein Naples, Fla. 2019
34 Cooper Parks Campbellsville, Ky. 2019
35 Jansen Preston Lexington, Ky. 2020
36 Thomas Salanito Palm Harbor, Fla. 2020
37 Drew Salyers Howard, Ohio 2020
38 Luke Sample New York, N.Y. 2021
39 Brett Schell St Augustine, Fla. 2019
40 A.J. Shaffer Horse Shoe, N.C. 2020
41 Coalter Smith Grosse Pointe Farms, Mich. 2019
42 Ethan Snyder Dublin, Ohio 2020
43 Conner Stevens Brookfield, Ohio 2020
44 Trent Tipton Orient, Ohio 2019
45 Mason Wagner Dublin, Ohio 2019
46 Braedon Wear Maryville, Tenn. 2020
47 Luke Wells Springfield, Ohio 2019
48 Benton Williams Louisville, Ky. 2020
49 Evan Woosley-Reed Shelbyville, Tenn. 2022
50 Jonathan Xoinis Chattanooga, Tenn. 2020
51 Christopher Zhang Blacksburg, Va. 2019
Girls
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Ashley Zi-Tong Au Westerville, Ohio 2019
2 Phoebe Brinker Wilmington, Del. 2020
3 Jocelyn Bruch Carmel, Ind. 2020
4 Kara Carter Kingsport, Tenn. 2021
5 Jenn David Hudson, Ohio 2019
6 Rebecca DiNunzio Norfolk, Va. 2019
7 Megha Ganne Holmdel, N.J. 2022
8 Melanie Green Medina, N.Y. 2020
9 Lexanne Halama Knoxville, Tenn. 2021
10 Kate Hanni Ashland, Ky. 2021
11 Rylie Heflin Avondale, Pa. 2021
12 Emily Hummer Upper Arlington, Ohio 2020
13 Ava Koukofikas (Canada) Pickering, Ontario 2021
14 Emily Lauterbach Hartland, Wis. 2019
15 Lynn Lim Gallatin, Tenn. 2022
16 Alyssa Montgomery Knoxville, Tenn. 2019
17 Michaela Morard Huntsville, Ala. 2020
18 Annabelle Pancake Zionsville, Ind. 2020
19 Morgan Pankow New Albany, Ohio 2019
20 Isabella Portokalis (Canada) London, Ontario 2019
21 Christine Shao Green Brook, N.J. 2019
22 Bailey Shoemaker West Edmeston, N.Y. 2023
23 Jacqueline Steier Louisville, Ky. 2020
24 Alexis Sudjianto Charlotte, N.C. 2019
25 Abigail Sutherland Glenview, Ky. 2022
26 Marissa Wenzler Dayton, Ohio 2019
27 Nicole Whatley Mount Pleasant, S.C. 2021