Qualifier - Future Legends Junior Championship
Qualifier Tournament Field Leaderboard
Estimated tournament spots to be filled through AJGA Qualifier:
Boys - 5
Girls - 2

Click to view the AJGA Open Qualifier Entry Criteria

Players need to take action in the Player Center to confirm participation.
Field
Field
Print
Boys
AJGA Leadership Links participant
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Abhay Agarwal Vernon Hills, Ill. 2024
2 Marco Bamrah Delafield, Wis. 2023
3 Oliver Barr Winnetka, Ill. 2024
4 Millan Biggs Willmette, Ill. 2024
5 Max Brud Waunakee, Wis. 2022
6 Sean Burns Edina, Minn. 2023
7 A.J. Dahlk
Centerport, N.Y. 2024
8 Collin Dalseth Apple Valley, Minn. 2023
9 Jacob Ferrin Excelsior, Minn. 2023
10 Daniel Freeman (New Zealand) Auckland, , New Zealand 2024
11 Gavin Grahek Maple Grove, Minn. 2024
12 Lance Hamak Sartell, Minn. 2024
13 Adam Knigge Sioux Falls, S.D. 2024
14 Kagan Kollar Maple Grove, Minn. 2023
15 Parama Laopakdee (Thailand) Rayong, , Thailand 2025
16 Kyle Lee Lake Forest, Ill. 2024
17 Ryan Lingelbach Elkhorn, Neb. 2023
18 Yung-Cheng Lo (Taiwan) New Taipei City, , Taiwan 2026
19 Maxwell McWilliams Austin, Texas 2024
20 Jimmy Mendel Edina, Minn. 2023
21 Ryan Nutter Houston, Minn. 2025
22 Connor O'Hara Glenview, Ill. 2024
23 Braydon Pulcanio Orono, Minn. 2026
24 Evan Raiche Lakeville, Minn. 2023
25 Tyler Short Fontana, Wis. 2025
26 Wyatt Sorensen Libertyville, Ill. 2023
27 Cameron Stenzel Victoria, Minn. 2025
28 Spencer Stuke
Delafield, Wis. 2024
29 Michael Takacs Iowa City, Iowa 2023
30 Tristan Tidemann Chanhassen, Minn. 2024
31 Matt Walsh Chicago, Ill. 2023
32 Shibo Wang (China) Tianjin, , China 2023
33 Alex Weiss Middleton, Wis. 2023
34 Tyler Wengronowitz Arlington Heights, Ill. 2023
35 Andrew Wexler Orlando, Fla. 2023
36 Bo Xie (China) Tianjin, , China 2023
37 Lucas Chikun Xin (China) Hainan, , China 2024
38 Michael Yesbeck Middleton, Wis. 2024
Girls
AJGA Leadership Links participant
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Consuela (Mimi) Guo (New Zealand) Auckland, , New Zealand 2024
2 Brianna Kirsch Lancaster, Wis. 2024
3 Nicole Lee Los Angeles, Calif. 2024
4 Rachel Niskanen Negaunee, Mich. 2023
5 Jingyan Pan (China) Delray Beach, Fla. 2024
6 Cassandra Psuik Greenfield, Wis. 2023
7 Addison Surber Montgomery, Texas 2025
8 Lucy Wang Concord, Mass. 2025
9 Ruihan (Kendria) Wang (China) Bellevue, Wash. 2027
10 Grace Aoting Yao (Canada) West Vancouver, British Columbia, Canada 2025
11 Lynne Zhang (China) Lakewood Ranch, Fla. 2024
12 Mingyu Zhang (China) Beijing, , China 2025

Boys
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Abhay Agarwal Vernon Hills, Ill. 2024
2 Marco Bamrah Delafield, Wis. 2023
3 Oliver Barr Winnetka, Ill. 2024
4 Millan Biggs Willmette, Ill. 2024
5 Max Brud Waunakee, Wis. 2022
6 Sean Burns Edina, Minn. 2023
7 A.J. Dahlk
Centerport, N.Y. 2024
8 Collin Dalseth Apple Valley, Minn. 2023
9 Jacob Ferrin Excelsior, Minn. 2023
10 Daniel Freeman (New Zealand) Auckland, , New Zealand 2024
11 Gavin Grahek Maple Grove, Minn. 2024
12 Lance Hamak Sartell, Minn. 2024
13 Adam Knigge Sioux Falls, S.D. 2024
14 Kagan Kollar Maple Grove, Minn. 2023
15 Parama Laopakdee (Thailand) Rayong, , Thailand 2025
16 Kyle Lee Lake Forest, Ill. 2024
17 Ryan Lingelbach Elkhorn, Neb. 2023
18 Yung-Cheng Lo (Taiwan) New Taipei City, , Taiwan 2026
19 Maxwell McWilliams Austin, Texas 2024
20 Jimmy Mendel Edina, Minn. 2023
21 Ryan Nutter Houston, Minn. 2025
22 Connor O'Hara Glenview, Ill. 2024
23 Braydon Pulcanio Orono, Minn. 2026
24 Evan Raiche Lakeville, Minn. 2023
25 Tyler Short Fontana, Wis. 2025
26 Wyatt Sorensen Libertyville, Ill. 2023
27 Cameron Stenzel Victoria, Minn. 2025
28 Spencer Stuke
Delafield, Wis. 2024
29 Michael Takacs Iowa City, Iowa 2023
30 Tristan Tidemann Chanhassen, Minn. 2024
31 Matt Walsh Chicago, Ill. 2023
32 Shibo Wang (China) Tianjin, , China 2023
33 Alex Weiss Middleton, Wis. 2023
34 Tyler Wengronowitz Arlington Heights, Ill. 2023
35 Andrew Wexler Orlando, Fla. 2023
36 Bo Xie (China) Tianjin, , China 2023
37 Lucas Chikun Xin (China) Hainan, , China 2024
38 Michael Yesbeck Middleton, Wis. 2024
Girls
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Consuela (Mimi) Guo (New Zealand) Auckland, , New Zealand 2024
2 Brianna Kirsch Lancaster, Wis. 2024
3 Nicole Lee Los Angeles, Calif. 2024
4 Rachel Niskanen Negaunee, Mich. 2023
5 Jingyan Pan (China) Delray Beach, Fla. 2024
6 Cassandra Psuik Greenfield, Wis. 2023
7 Addison Surber Montgomery, Texas 2025
8 Lucy Wang Concord, Mass. 2025
9 Ruihan (Kendria) Wang (China) Bellevue, Wash. 2027
10 Grace Aoting Yao (Canada) West Vancouver, British Columbia, Canada 2025
11 Lynne Zhang (China) Lakewood Ranch, Fla. 2024
12 Mingyu Zhang (China) Beijing, , China 2025
Alternates
Alternates
Print
Boys
AJGA Leadership Links participant
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Dallas Torres Oviedo, Fla. 2025
Girls
AJGA Leadership Links participant
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Emily Charles Saint Charles, Ill. 2023

Boys
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Dallas Torres Oviedo, Fla. 2025
Girls
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Emily Charles Saint Charles, Ill. 2023
Alternates from the Tournament Field
Alternates from the Tournament Field
Print
Boys
AJGA Leadership Links participant
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Noah Kirsch Lancaster, Wis. 2022
Girls
AJGA Leadership Links participant
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Lauryn Finley Lake Mary, Fla. 2025

Boys
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Noah Kirsch Lancaster, Wis. 2022
Girls
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Lauryn Finley Lake Mary, Fla. 2025
Tournament Participants in Qualifier Field
Tournament Participants in Qualifier Field
Print
Boys
AJGA Leadership Links participant
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Charles Erlandson Verona, Wis. 2023
2 Austin Frick Geneva, Ill. 2023
3 George Goff Orlando, Fla. 2023
4 Bode King Hartland, Wis. 2023
5 Alex Koenig Wales, Wis. 2023
6 Pongsapak Laopakdee (Thailand) Rayong, , Thailand 2023
7 James Leehealey Newport Coast, Calif. 2025
8 Axton Miller Arthur, Iowa 2024
9 James Rogers Scottsdale, Ariz. 2024
10 Joseph Rohlwing Apple Valley, Minn. 2023
11 Logan Suter Oconomowoc, Wis. 2023
Girls
AJGA Leadership Links participant
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Elyssa Abdullah Hinsdale, Ill. 2025
2 Annabelle Chen Fremont, Calif. 2023
3 Caroline Chung Placentia, Calif. 2023
4 Elizabeth Hang Pleasanton, Calif. 2025
5 Aubrey Hilgers Litchfield Park, Ariz. 2028
6 Ellen Jun San Jose, Calif. 2024
7 Rianne Li (New Zealand) Auckland, , New Zealand 2025
8 Brooklyn Millard Aurora, Ohio 2024
9 Kacie Moon Northbrook, Ill. 2025
10 Akshaya Ramakrishnan Fremont, Calif. 2024
11 Izzi Stricker Madison, Wis. 2024
12 Lanzhi (Victoria) Wang (Hong Kong) Laguna Niguel, Calif. 2025
13 Sarah Zheng Bolingbrook, Ill. 2022
14 Yiyun Zou Shenzhen, , China 2025

Boys
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Charles Erlandson Verona, Wis. 2023
2 Austin Frick Geneva, Ill. 2023
3 George Goff Orlando, Fla. 2023
4 Bode King Hartland, Wis. 2023
5 Alex Koenig Wales, Wis. 2023
6 Pongsapak Laopakdee (Thailand) Rayong, , Thailand 2023
7 James Leehealey Newport Coast, Calif. 2025
8 Axton Miller Arthur, Iowa 2024
9 James Rogers Scottsdale, Ariz. 2024
10 Joseph Rohlwing Apple Valley, Minn. 2023
11 Logan Suter Oconomowoc, Wis. 2023
Girls
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Elyssa Abdullah Hinsdale, Ill. 2025
2 Annabelle Chen Fremont, Calif. 2023
3 Caroline Chung Placentia, Calif. 2023
4 Elizabeth Hang Pleasanton, Calif. 2025
5 Aubrey Hilgers Litchfield Park, Ariz. 2028
6 Ellen Jun San Jose, Calif. 2024
7 Rianne Li (New Zealand) Auckland, , New Zealand 2025
8 Brooklyn Millard Aurora, Ohio 2024
9 Kacie Moon Northbrook, Ill. 2025
10 Akshaya Ramakrishnan Fremont, Calif. 2024
11 Izzi Stricker Madison, Wis. 2024
12 Lanzhi (Victoria) Wang (Hong Kong) Laguna Niguel, Calif. 2025
13 Sarah Zheng Bolingbrook, Ill. 2022
14 Yiyun Zou Shenzhen, , China 2025