Qualifier - K.J. Choi Foundation Junior Championship presented by Overnight Printing Seattle
Qualifier Tournament Field Leaderboard
Estimated tournament spots to be filled through AJGA Qualifier:
Boys - 5
Girls - 3

Click to view the AJGA Open Qualifier Entry Criteria

Players need to take action in the Player Center to confirm participation.
Field
Field
Print
Boys
AJGA Leadership Links participant
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Braden Anderson Buhl, Idaho 2022
2 Tyson Arthur Auburn, Wash. 2024
3 Joshua Atalig Saipan, Northern Mariana Islands 2024
4 Kaden Ausen Buckley, Wash. 2024
5 Jacob (Jiaxiang) Cai (China) Bellevue, Wash. 2028
6 Phoebus Xiaofei Chen (China) Bellevue, Wash. 2025
7 Aaron Cheng Mountain View, Calif. 2024
8 Aaron Choi Mukilteo, Wash. 2025
9 Yeho Chung (South Korea) Bellevue, Wash. 2024
10 Brady Foster Seattle, Wash. 2023
11 Charlie Gaffney Snoqualmie, Wash. 2025
12 Owen Harper Bend, Ore. 2024
13 David Harvey Salem, Ore. 2023
14 Ben Jones
Spokane, Wash. 2023
15 Ethan Ju Buena Park, Calif. 2025
16 Henry Kippenhan Mill Creek, Wash. 2025
17 Andrew Chun Wei Lee (Taiwan) Arcadia, Calif. 2023
18 Thomas Ma Chico, Calif. 2026
19 Joel Martinez Pasco, Wash. 2025
20 Eli McNelly Olympia, Wash. 2024
21 Rhett Nordberg Bellevue, Wash. 2025
22 Tyler Pride Spokane, Wash. 2023
23 Dillon Schrock Spokane, Wash. 2025
24 Wonjoon Seo Mercer Island, Wash. 2024
25 Will Sires Seattle, Wash. 2024
26 Brandon Suh Mukilteo, Wash. 2024
27 Michael Sun (China) Bellevue, Wash. 2025
28 Ryan Takeshita Auburn, Wash. 2025
29 Adithya Venkataraghavan Saratoga, Calif. 2025
30 Cole Wicklander Tacoma, Wash. 2024
31 Ethan Yang Sammamish, Wash. 2028
32 Christopher Zamani Sammamish, Wash. 2023
33 Alex Zhang (Canada) Richmond, British Columbia, Canada 2026
34 Thomas (Tonghe) Zhang (China) Vancouver, British Columbia, Canada 2025
35 Chuhan Zhou (China) Irvine, Calif. 2022
36 Jim (ChengZe) Zhu (China) Vancouver, British Columbia, Canada 2027
Girls
AJGA Leadership Links participant
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Sanjana Chalasani Tumwater, Wash. 2022
2 Rose Chen (China) Langley, British Columbia, Canada 2028
3 Chloe Chien Irvine, Calif. 2027
4 Kalyn Doss Litchfield Park, Ariz. 2024
5 Elle Evans Mercer Island, Wash. 2024
6 Mia Herendeen Bellevue, Wash. 2025
7 Carly Ikei Gig Harbor, Wash. 2025
8 Una Johnson Tacoma, Wash. 2023
9 Cristen Faith Legaspi Lakewood, Calif. 2023
10 Zimo Li (China) Vancouver, British Columbia, Canada 2024
11 Sarah Lim Saratoga, Calif. 2025
12 Yufei (Fiona) Liu (China) Ladera Ranch, Calif. 2025
13 Haley Lu-Nguyen Sammamish, Wash. 2024
14 Gigi Lund Bellevue, Wash. 2023
15 Kylie McGrath
Renton, Wash. 2024
16 Maia Miller Snoqualmie, Wash. 2027
17 Tatum Otto Bellevue, Wash. 2026
18 Chanyoung Park Everett, Wash. 2027
19 Olivia Ty Woodinville, Wash. 2024
20 Grace Zhan (New Zealand) Auckland, , New Zealand 2025
21 Vanessa Zhang Pasadena, Calif. 2023

Boys
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Braden Anderson Buhl, Idaho 2022
2 Tyson Arthur Auburn, Wash. 2024
3 Joshua Atalig Saipan, Northern Mariana Islands 2024
4 Kaden Ausen Buckley, Wash. 2024
5 Jacob (Jiaxiang) Cai (China) Bellevue, Wash. 2028
6 Phoebus Xiaofei Chen (China) Bellevue, Wash. 2025
7 Aaron Cheng Mountain View, Calif. 2024
8 Aaron Choi Mukilteo, Wash. 2025
9 Yeho Chung (South Korea) Bellevue, Wash. 2024
10 Brady Foster Seattle, Wash. 2023
11 Charlie Gaffney Snoqualmie, Wash. 2025
12 Owen Harper Bend, Ore. 2024
13 David Harvey Salem, Ore. 2023
14 Ben Jones
Spokane, Wash. 2023
15 Ethan Ju Buena Park, Calif. 2025
16 Henry Kippenhan Mill Creek, Wash. 2025
17 Andrew Chun Wei Lee (Taiwan) Arcadia, Calif. 2023
18 Thomas Ma Chico, Calif. 2026
19 Joel Martinez Pasco, Wash. 2025
20 Eli McNelly Olympia, Wash. 2024
21 Rhett Nordberg Bellevue, Wash. 2025
22 Tyler Pride Spokane, Wash. 2023
23 Dillon Schrock Spokane, Wash. 2025
24 Wonjoon Seo Mercer Island, Wash. 2024
25 Will Sires Seattle, Wash. 2024
26 Brandon Suh Mukilteo, Wash. 2024
27 Michael Sun (China) Bellevue, Wash. 2025
28 Ryan Takeshita Auburn, Wash. 2025
29 Adithya Venkataraghavan Saratoga, Calif. 2025
30 Cole Wicklander Tacoma, Wash. 2024
31 Ethan Yang Sammamish, Wash. 2028
32 Christopher Zamani Sammamish, Wash. 2023
33 Alex Zhang (Canada) Richmond, British Columbia, Canada 2026
34 Thomas (Tonghe) Zhang (China) Vancouver, British Columbia, Canada 2025
35 Chuhan Zhou (China) Irvine, Calif. 2022
36 Jim (ChengZe) Zhu (China) Vancouver, British Columbia, Canada 2027
Girls
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Sanjana Chalasani Tumwater, Wash. 2022
2 Rose Chen (China) Langley, British Columbia, Canada 2028
3 Chloe Chien Irvine, Calif. 2027
4 Kalyn Doss Litchfield Park, Ariz. 2024
5 Elle Evans Mercer Island, Wash. 2024
6 Mia Herendeen Bellevue, Wash. 2025
7 Carly Ikei Gig Harbor, Wash. 2025
8 Una Johnson Tacoma, Wash. 2023
9 Cristen Faith Legaspi Lakewood, Calif. 2023
10 Zimo Li (China) Vancouver, British Columbia, Canada 2024
11 Sarah Lim Saratoga, Calif. 2025
12 Yufei (Fiona) Liu (China) Ladera Ranch, Calif. 2025
13 Haley Lu-Nguyen Sammamish, Wash. 2024
14 Gigi Lund Bellevue, Wash. 2023
15 Kylie McGrath
Renton, Wash. 2024
16 Maia Miller Snoqualmie, Wash. 2027
17 Tatum Otto Bellevue, Wash. 2026
18 Chanyoung Park Everett, Wash. 2027
19 Olivia Ty Woodinville, Wash. 2024
20 Grace Zhan (New Zealand) Auckland, , New Zealand 2025
21 Vanessa Zhang Pasadena, Calif. 2023
Alternates
Alternates
Print
Boys
AJGA Leadership Links participant
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Ethan Chang Portland, Ore. 2026
2 Palmer Mutcheson Snohomish, Wash. 2024
3 Harvey Liu Surrey, British Columbia, Canada 2025
4 Tristan Kim Mukilteo, Wash. 2028
5 Logan Fetters Snohomish, Wash. 2025
6 George Proudman (Canada) LAKE OSWEGO, Ore. 2024
7 Austin Wang Danville, Calif. 2025
8 Owen Otto Bellevue, Wash. 2024
9 Daniel Golin Las vegas, Nev. 2024
10 Konner Lu-Nguyen sammamish, Wash. 2026

Boys
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Ethan Chang Portland, Ore. 2026
2 Palmer Mutcheson Snohomish, Wash. 2024
3 Harvey Liu Surrey, British Columbia, Canada 2025
4 Tristan Kim Mukilteo, Wash. 2028
5 Logan Fetters Snohomish, Wash. 2025
6 George Proudman (Canada) LAKE OSWEGO, Ore. 2024
7 Austin Wang Danville, Calif. 2025
8 Owen Otto Bellevue, Wash. 2024
9 Daniel Golin Las vegas, Nev. 2024
10 Konner Lu-Nguyen sammamish, Wash. 2026
Alternates from the Tournament Field
Alternates from the Tournament Field
Print
Boys
AJGA Leadership Links participant
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Jacob Janho Puyallup, Wash. 2024
2 Nathan Sok Irvine, Calif. 2026
3 Jake Rodgers Mulino, Ore. 2023
Girls
AJGA Leadership Links participant
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Tina Jiang (Canada) Richmond, British Columbia, Canada 2023
2 Lauren Kim Sherman Oaks, Calif. 2023

Boys
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Jacob Janho Puyallup, Wash. 2024
2 Nathan Sok Irvine, Calif. 2026
3 Jake Rodgers Mulino, Ore. 2023
Girls
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Tina Jiang (Canada) Richmond, British Columbia, Canada 2023
2 Lauren Kim Sherman Oaks, Calif. 2023
Tournament Participants in Qualifier Field
Tournament Participants in Qualifier Field
Print
Boys
AJGA Leadership Links participant
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Tyler Anderson Phoenix, Ariz. 2024
2 Dafei Chen (China) Chino Hills, Calif. 2025
3 Isaac Elaimy Seattle, Wash. 2023
4 Alec Hilgers Litchfield Park, Ariz. 2025
5 Elliott Hoang Mercer Island, Wash. 2024
6 Jonathan Kim Cupertino, Calif. 2026
7 Ryon Kim Bellevue, Wash. 2024
8 Ryan Liang (Canada) Vancouver, British Columbia, Canada 2024
9 Hanqin Wang (China) Diamond Bar, Calif. 2026
10 Jason Yang (Canada) Coquitlam, British Columbia, Canada 2024
11 Andy Yu Rancho Cucamonga, Calif. 2024
12 Eric Zhang (China) Bellevue, Wash. 2025
13 Mark Zhou (China) San Jose, Calif. 2026
Girls
AJGA Leadership Links participant
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Jade Gruher Camas, Wash. 2023
2 Sehee Sim (South Korea) San Diego, Calif. 2025

Boys
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Tyler Anderson Phoenix, Ariz. 2024
2 Dafei Chen (China) Chino Hills, Calif. 2025
3 Isaac Elaimy Seattle, Wash. 2023
4 Alec Hilgers Litchfield Park, Ariz. 2025
5 Elliott Hoang Mercer Island, Wash. 2024
6 Jonathan Kim Cupertino, Calif. 2026
7 Ryon Kim Bellevue, Wash. 2024
8 Ryan Liang (Canada) Vancouver, British Columbia, Canada 2024
9 Hanqin Wang (China) Diamond Bar, Calif. 2026
10 Jason Yang (Canada) Coquitlam, British Columbia, Canada 2024
11 Andy Yu Rancho Cucamonga, Calif. 2024
12 Eric Zhang (China) Bellevue, Wash. 2025
13 Mark Zhou (China) San Jose, Calif. 2026
Girls
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Jade Gruher Camas, Wash. 2023
2 Sehee Sim (South Korea) San Diego, Calif. 2025