AJGA Qualifier for the Imperial Headwear Junior Classic
Tournament Page Qualifier Qualifier Field Tee Times Leaderboard
Estimated tournament spots to be filled through AJGA Qualifier:
Boys - 8
Girls -3

Click to view the AJGA Open Qualifier Entry Criteria

Players need to take action in the Player Center to confirm participation.
Qualifier Field
Qualifier Field
Boys
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Yuta Amano Tokyo, Japan 2020
2 Aidan Baron Leesburg, Va. 2020
3 Stephen Betz Frederick, Md. 2022
4 John Bradbeer Rosemont, Pa. 2021
5 Jackson Brimfield Chapel Hill, N.C. 2021
6 Charlie Bundy Bethesda, Md. 2021
7 Ethan Chelf North Potomac, Md. 2021
8 Ryan Choi Cockeysville, Md. 2021
9 Drew Clark Kennett Square, Pa. 2023
10 Jonathan Collins Crownsville, Md. 2021
11 William Creery Fallston, Md. 2020
12 Andrew Curran Media, Pa. 2019
13 Ryan D'Ariano West Chester, Pa. 2022
14 James Dalzell Linwood, N.J. 2021
15 Jack Davis Newtown Square, Pa. 2022
16 Jackson Debusschere Wallingford, Pa. 2021
17 Ryan Dolan Newark, Del. 2021
18 Evan Drummond Exton, Pa. 2020
19 Garret Ebbert Longwood, Fla. 2023
20 Giles Elliott Wayne, Pa. 2021
21 Ryan Feldman Rockville, Md. 2021
22 Davis Flannery Wayne, Pa. 2020
23 Karl Frisk Spring Grove, Pa. 2021
24 Michael Gardiner Bethesda, Md. 2022
25 Gavin Giroux Washington, D.C. 2021
26 Derek Gutierrez Cranford, N.J. 2023
27 Jack Hamilton (Canada) Wayne, Pa. 2020
28 Colby Hook Selbyville, Del. 2020
29 Curtis Huber Sparks, Md. 2021
30 Case Hummer Glen Mills, Pa. 2020
31 Adrian Jordan Lawrenceville, N.J. 2024
32 Luke Kelly Wayne, Pa. 2021
33 Chad Kemmerer Malvern, Pa. 2021
34 Ryan Kennedy Wayne, Pa. 2020
35 Hunter King Atglen, Pa. 2020
36 Dylan Kochis Exton, Pa. 2022
37 Matthew Lafond Blue Bell, Pa. 2020
38 Morgan Lofland Paoli, Pa. 2021
39 AJ Marasco-Keene Altoona, Pa. 2021
40 Davis Martin Gaithersburg, Md. 2021
41 Trevor Martinez Annapolis, Md. 2019
42 Christian Matt Lower Gwynedd, Pa. 2022
43 Brett McGrath Huntingdon Valley, Pa. 2021
44 Michael Mitnick Linwood, N.J. 2020
45 Keller Mulhern Exton, Pa. 2022
46 Will Mullally Chevy Chase, Md. 2020
47 Darren Nolan Glenside, Pa. 2022
48 Kyle Nordheimer Bethesda, Md. 2021
49 Charles Nottingham Washington, D.C. 2019
50 Armand Ouellette Saco, Maine 2020
51 Hudson Pace Richmond, Va. 2023
52 Luis Park (South Korea) Virginia Beach, Va. 2021
53 Andrew Ranaudo Jr Malvern, Pa. 2021
54 Hunter Reese Mays Landing, N.J. 2020
55 Sebastian Rojas (Canada) Mississuaga, Ontario 2021
56 Jack Ross Medford Lakes, N.J. 2022
57 Matthew Ruzomberka Allison Park, Pa. 2021
58 Lorenzo Sanz Glen Arm, Md. 2022
59 Brandon Shirk Palmyra, Pa. 2021
60 Yuvi Singh Rockville, Md. 2020
61 Benjamin Siriboury Clarksville, Md. 2024
62 Alec Stern Bryn Mawr, Pa. 2020
63 Daniel Suter Gaithersburg, Md. 2020
64 Jonathon Tark Montgomery, Ala. 2020
65 Drew Trider Cockeysville, Md. 2022
66 Addison Wells Severna Park, Md. 2019
67 Alex Withers-Clarke (United Kingdom) Hamilton Parish, Bermuda 2021
68 Jake Wu-Chen Bethesda, Md. 2022
69 Jacob Zeng Downingtown, Pa. 2020
70 Matthew Zerfass Macungie, Pa. 2022
71 Tyler Zimmer Bryn Mawr, Pa. 2021
72 Jonathan Zou Vienna, Va. 2020
Girls
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Isabel Bae Bristow, Va. 2021
2 Kiera Bartholomew Westatmpton, N.J. 2023
3 Sawyer Brockstedt Rehoboth, Del. 2025
4 Sophie Chang Basking Ridge, N.J. 2021
5 Mimi (Xiaoyi) Chen (China) Longwood, Fla. 2020
6 Amelia Cho Ashburn, Va. 2024
7 He Fang Beijing, China 2021
8 Samantha Galantini West Orange, N.J. 2023
9 Minglian Huang Nanning, China 2021
10 AnPhi Le Frederick, Md. 2022
11 Claire Lu Edison, N.J. 2024
12 Sarah Lydic Ocean View, Del. 2024
13 Kathleen Mark Media, Pa. 2021
14 Avery McCrery Wilmington, Del. 2025
15 Brooke Oberparleiter Jupiter, Fla. 2023
16 Riley Quartermain Bryn Mawr, Pa. 2021
17 Paige Richter Camp Hill, Pa. 2022
18 Julie Shin Brambleton, Va. 2022
19 Grace Smith Wallingford, Pa. 2022
20 Melanie Walker Burke, Va. 2022
21 Season Wei Warren, N.J. 2025
22 Helen Yeung Clarkville, Md. 2024
23 Meghan Zambruno Mount Pleasant, Pa. 2022
Qualifier Alternates
Qualifier Alternates
Boys
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Kevin Lafond Blue Bell, Pa. 2023
2 Henry Stone Kennett Square, Pa. 2023
3 Michael Walz Berwyn, Pa. 2022
4 Trent Griessel Redmond, Wash. 2021
5 Ryan Slee Harrington Park, N.J. 2019
6 James Ulsh Carlisle, Pa. 2022
7 Alexander Maloy Potomac, Md. 2023
8 Jun Lee York, Pa. 2021
9 Kush Arora Pleasanton, Calif. 2023
10 Jeffrey Mankins Greensburg, Pa. 2020
11 Malik Dao (Canada) Notre-Dame Ile Perrot, Quebec 2022
12 Meade Slonaker Harrisonburg, Va. 2020
13 Luke Sheakley Haymarket, Va. 2021
14 Charlie Baker Wayne, Pa. 2020
15 Jake Maddaloni Newtown Square, Pa. 2021
16 Quint Dingledine Richmond, Va. 2021
17 David Stanford Vienna, Va. 2021
18 Aaron Kuznik Orono, Minn. 2020
19 Henry Poston Los Alamos, N.M. 2020
20 Kevin Smith Wallingford, Pa. 2020
21 Felix-Antoine Levasseur (Canada) Nicolet, Quebec 2022
Girls
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Grace Lu Edison, N.J. 2022
2 Victoria Kim West Chester, Pa. 2022
3 Hannah Lydic Ocean View, Del. 2022
4 Kaia Wu Princeton, N.J. 2022
5 Camille Kuznik Orono, Minn. 2021
6 Jenny Hua Boyds, Md. 2020
7 Kiona Hsiu Missouri City, Texas 2020
8 Alyssa Wang Rockville, Md. 2021
9 Charlotte Scully Chadds Ford, Pa. 2021
Qualifier Alternates from the Tournament Field
Qualifier Alternates from the Tournament Field
Tournament Participants in Qualifier Field
Tournament Participants in Qualifier Field
Boys
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Matthew Broder San Diego, Calif. 2023
Girls
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Kayla Gutierrez Hammonton, N.J. 2020