AJGA Junior at Chicopee presented by John D. Mineck Foundation
Main Qualifier Schedule Field
Boys initial tournament field required a status of 11 Performance Stars or more to gain entry; 3 Boys with 10 Performance Stars gained entry via PBE Tiebreaker.

Girls initial tournament field required a status of 10 Performance Stars or more to gain entry; 2 Girls with 9 Performance Stars gained entry via PBE Tiebreaker.

Players need to take action in the Player Center to confirm participation.
Boys
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Charlie Berridge Scarsdale, N.Y. 2021
2 Blake Bowen Hobe Sound, Fla. 2020
3 John Broderick Wellesley, Mass. 2022
4 Stephen Dai Bellevue, Wash. 2020
5 Tommy Dallahan Simsbury, Conn. 2020
6 Kareem Elkassem Raleigh, N.C. 2023
7 Jonathan Elkins South Deerfield, Mass. 2020
8 Hongdao (Andy) Fan (China) Scarsdale, N.Y. 2019
9 Jeffrey Fang (Canada) Newmarket, Ontario 2020
10 Max Farley Orland Park, Ill. 2020
11 DJ Francey Weston, Fla. 2019
12 Liam Gill Wayland, Mass. 2021
13 Jesse Goodman New York, N.Y. 2020
14 Alexander Gu Darien, Conn. 2020
15 Zesen Hu Hong Kong, Hong Kong 2021
16 Max Hutter Weston, Mass. 2021
17 Nathan Ingram Pembroke, Mass. 2019
18 Chris Kim Cary, N.C. 2019
19 Vikram Konanki Newton, Mass. 2021
20 Yeetang Kwok (Canada) Toronto, Ontario 2020
21 Cyrus Yu Fung Lee Lake Mary, Fla. 2020
22 Jackson Lee Menlo Park, Calif. 2020
23 Mac Lee Andover, Mass. 2020
24 Joseph Lenane Dedham, Mass. 2022
25 Daniel Li (Canada) Richmond Hill, Ontario 2020
26 Tony Li (Canada) Vancouver, British Columbia 2020
27 Jiarong Liu (China) Bradenton, Fla. 2020
28 Trevor Lopez Winchester, Mass. 2021
29 Jolo Timothy Magcalayo Sta. Rosa, Philippines 2021
30 Henry May Edina, Minn. 2019
31 Will McGriff Ponte Vedra Beach, Fla. 2022
32 Gerry Mei (Canada) North York, Ontario 2020
33 Un (Hope) Ning Macau, Macau 2020
34 Jack O'Donnell Cohasset, Mass. 2020
35 Logan Paczewski Dallas, Pa. 2022
36 Ziyi Pan Shanghai, China 2021
37 Evan Paquette Grapevine, Texas 2020
38 Jiewu Rao Guangzhou, China 2020
39 Jackson Roman Kensington, Conn. 2021
40 Michael Rosenbloom Wellesley, Mass. 2019
41 Ben Soicher Mill Valley, Calif. 2021
42 Kevin Sze Saratoga, Calif. 2020
43 Jacob Tarkany Scottsdale, Ariz. 2021
44 Junfan Wang (China) Clermont, Fla. 2020
45 Luke Willenborg Southwick, Mass. 2019
46 Conner Willett Wellesley, Mass. 2021
47 Robert You Nashua, N.H. 2020
48 Aaron Zhang Lake Mary, Fla. 2021
49 Jeffrey Zhou Greenwood Village, Colo. 2021
Girls
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Phoebe Beber-Frankel Miami, Fla. 2020
2 Jennifer Cleary Wilmington, Del. 2020
3 Jacqueline Ha San Ramon, Calif. 2020
4 Jessica Huang Auckland, New Zealand 2020
5 Julia Kashimura Watertown, Conn. 2020
6 Gio Kim Upper Saddle River, N.J. 2021
7 Jessica Lan Bloomfield Hills, Mich. 2020
8 Angela Lee Westwood, N.J. 2022
9 Leslie Li West Hartford, Conn. 2021
10 Mary Li Beijing, China 2020
11 Jiayin(Joy) Liu (China) Waterloo, Ontario 2021
12 Yuqi Liu Beijing, China 2023
13 Jiayang Lu Chengdu, China 2020
14 Katherine Lu Plainsboro, N.J. 2021
15 Jona Angela Magcalayo Sta. Rosa, Philippines 2020
16 Megan Meng Pennington, N.J. 2024
17 Sriya Mupparaju San Diego, Calif. 2021
18 Nicole Neale Dove Canyon, Calif. 2020
19 Allison Paik Providence, R.I. 2020
20 Christine Shao Green Brook, N.J. 2019
21 Gabrielle Shieh Carlisle, Mass. 2020
22 Rebecca Skoler Needham, Mass. 2020
23 Wenlu Su Guangzhou, China 2021
24 Mariel Isabella Tee Pasig City, Philippines 2020
25 Victoria Tip-Aucha Vienna, Va. 2020
26 Anne Walsh Jamaica Plain, Mass. 2020
27 Emma Wan Hong Kong, Hong Kong 2020
28 Irene Wang Beijing, China 2020
29 Wenyan Wang (China) Windermere, Fla. 2020
30 Olivia Winchenbaugh Weston, Mass. 2021
31 Jodie Yao Beijng, China 2020
32 Olivia Yun Carlsbad, Calif. 2020
33 Michelle Zhou Keller, Texas 2020