AJGA Preview at Brookhaven
Main Schedule Field Tee Times Leaderboard
Boys initial tournament field: All 2019 - 2021 graduates with 0 tournament opportunities gained entry. Nine 2022 graduates with 0 tournament opportunities gained entry via tiebreaker.

Girls initial tournament field: All 2020 & 2021 graduates with 0 tournament opportunities gained entry. Two 2022 graduates with 0 tournament opportunities gained entry via tiebreaker.

Players need to take action in the Player Center to confirm participation.
Field
Field
Boys
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Trevor Algya Highland Village, Texas 2022
2 Matt Armstrong Eden Prairie, Minn. 2019
3 Burke Arthur Dallas, Texas 2020
4 Luke Atkinson Southlake, Texas 2020
5 Miles Atkinson Southlake, Texas 2022
6 Brandon Barnes Desoto, Texas 2019
7 Colby Beaman Lewisville, Texas 2021
8 Dylan Bowerman Midland, Texas 2022
9 Huston Bryan Southlake, Texas 2020
10 Brandon Chan (Australia) Chicago, Ill. 2020
11 Ryan Choe Columbia, Mo. 2020
12 Brodey Claborn Bethany, Okla. 2020
13 Peter Clark McKinney, Texas 2021
14 Caden Conrad Amarillo, Texas 2021
15 Manuel Contreras Queretaro, Mexico 2022
16 Drew Covitt Pepper Pike, Ohio 2020
17 Mattey Davis Jr Plano, Texas 2020
18 Beck Duncan Castle Rock, Colo. 2020
19 Matthew Foster Dallas, Texas 2023
20 Zachary Frazer Coppell, Texas 2021
21 Daniel Fuller Southlake, Texas 2020
22 Dylan Fuller Southlake, Texas 2020
23 Seth Giesbrecht Seminole, Texas 2020
24 Alejandro Gomez Torreon, Mexico 2020
25 Jonas Habig Boise, Idaho 2021
26 Bond Heflin Monahans, Texas 2021
27 Connor Hendrick Carmel, Ind. 2023
28 Eric Hudson Decatur, Texas 2022
29 Edward Hull Nashville, Tenn. 2022
30 Sunay Jay Flower Mound, Texas 2022
31 Vaibhav Kaila New Delhi, India 2020
32 Rohan Kommineni Coppell, Texas 2022
33 Connor Kreppner (Canada) Toronto, Ontario 2021
34 Evan Kugle McKinney, Texas 2022
35 Matthew Lowell Keller, Texas 2020
36 Daniel Maurer Puebla, Mexico 2020
37 Mac McKenzie Dallas, Texas 2022
38 Sean Mello Plano, Texas 2022
39 Grant Mohesky Sulphur Springs, Texas 2021
40 Gavin Morrow Plano, Texas 2020
41 Malin Muckenfuss Charlotte, N.C. 2020
42 Jackson Naeger Keller, Texas 2021
43 Conner Nelson Mckinney, Texas 2020
44 Jeffrey Nelson II New Castle, Colo. 2021
45 Jackson Norwich El Paso, Texas 2021
46 Westin Pals Castle Rock, Colo. 2020
47 James Perry Salado, Texas 2020
48 Pierce Price Keller, Texas 2020
49 Bo Robbins Guthrie, Okla. 2020
50 Ari Saldana (Mexico) Arlington , Texas 2020
51 Hugo Sanchez (Spain) McKinney, Texas 2020
52 Ryan Schweitzer Coppell, Texas 2020
53 Sam Stanton Clarksville, Tenn. 2019
54 George Sweda Carrollton, Texas 2020
55 Sam Tandy Springdale, Ark. 2020
56 Garrett Townsend Pottsboro, Texas 2020
57 Knox Wagoner Dallas, Texas 2020
58 Jack Wiebe Willis, Texas 2022
59 Kevin Yang Coppell, Texas 2020
60 Anthony Zhang Allen, Texas 2021
Girls
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Vera Bohning Lee's Summit, Mo. 2021
2 Makayla Chau Parkland, Fla. 2020
3 Julianna Crow Odessa, Texas 2021
4 Madison DeBruin Houston, Texas 2021
5 Caroline Giocondo Kansas City, Mo. 2021
6 Isabel Gutierrez-Paillaud Mexico City, Mexico 2021
7 Madison Head Aledo, Texas 2020
8 Wriley Hiebert Springfield, Mo. 2020
9 Bridgett Joeris Highland Village, Texas 2021
10 Nitisha Manikandesh Plano, Texas 2022
11 Aidan McLachlan Dallas, Texas 2021
12 Emma Pittman Pike Road, Ala. 2020
13 Alexa Saldana Mexico, Mexico 2022
14 An Shelmire Dallas, Texas 2021
15 Lindsey Thiele Wahoo, Neb. 2020
16 Gracie Tribolet Lewisville, Texas 2021
17 Malia Uyeshiro Queen Creek, Ariz. 2021
18 Marsa Waite Chandler, Ariz. 2021
Alternates
Alternates
Boys
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Gage Doyle Colleyville, Texas 2023
2 Logan Johnson Dallas, Texas 2023
3 Eli Schmidly Charlotte, N.C. 2023
4 Ben Gregg Dallas, Texas 2023
5 Preston Cooper Dallas, Texas 2023
6 Jacob Pletcher Dallas, Texas 2023
7 Luke D'Alise Lubbock, Texas 2024
8 Tomy Kim (Argentina) Asuncion, Paraguay 2019
9 Eli Maxwell Memphis, Tenn. 2020
10 Hagen Sanchez Maumelle, Ark. 2020
11 Jay Pabin Lucas, Texas 2021
12 Julio Arronte Xalapa, Mexico 2021
13 Carson Enright Longboat Key, Fla. 2021
14 Easton Wolfe Graham, Texas 2021
15 Thomas Hicks Greenwood Village, Colo. 2021
16 Jack Sweda Carrollton, Texas 2022
17 Ben Slicker Leawood, Kan. 2023
18 Grant Yerger Driftwood, Texas 2024
Girls
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Madison Ude Keller, Texas 2023
2 Cassidy Kuiper Lantana, Texas 2023
3 Hunter Nugent (Canada) Oakville, Ontario 2019
4 Courtney Battieste Plano, Texas 2019
5 Paige Wood McKinney, Texas 2021
6 Ocean Park Dallas, Texas 2021
7 Jordan Dusckas Highland Village, Texas 2021
8 Tiffany Cao Midlothian, Texas 2021
9 Estelle Seon Trophy Club, Texas 2022
10 Torri Leung Plano, Texas 2022
11 Tillie Claggett (Canada) The Woodlands, Texas 2022
12 Talia Gutman Scottsdale, Ariz. 2022
13 Avery Owen Dallas, Texas 2023