AJGA Qualifier for the AJGA Dana Incorporated Junior Open
Tournament Page Qualifier Qualifier Field Tee Times Leaderboard
Estimated tournament spots to be filled through AJGA Qualifier:
Boys - 8
Girls -3

Click to view the AJGA Open Qualifier Entry Criteria

Players need to take action in the Player Center to confirm participation.
Qualifier Field
Qualifier Field
Boys
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Vimal Alokam Ypsilanti, Mich. 2021
2 Nicholas Barros Bethesda, Md. 2021
3 Garrett Bartolec Ada, Mich. 2020
4 Christopher Bridge Shaker Heights, Ohio 2022
5 Bryce Brief Hartland, Mich. 2020
6 Sam Brita Fort Wayne, Ind. 2021
7 Maxwell Brown Bloomfield, Mich. 2021
8 Matthew Cammeyer Bexley, Ohio 2020
9 Liam Casey Northville, Mich. 2022
10 Tualatai Chamberlain Grand Haven, Mich. 2020
11 Chisen Chen (Taiwan) Wesley Chapel, Fla. 2021
12 Benjamin Cors Wooster, Ohio 2021
13 Charlie Creamean Winnetka, Ill. 2021
14 Domenic De Luca (Canada) Woodbridge, Ontario 2021
15 Brockton English Shelby Township, Mich. 2021
16 Matthew Flynn Marshall, Mich. 2020
17 Tommy Gebeck Grosse Pointe Farms, Mich. 2021
18 Zander Gibson Concord, Ohio 2021
19 Alex Gomia Monroe, Ohio 2020
20 Danny Greenhill Elmore, Ohio 2021
21 Zach Hay Lake Orion, Mich. 2020
22 Michael Hermann Canton, Mich. 2023
23 Braden Hilditch Avon, Ohio 2023
24 Cooper Hrabak Medina, Ohio 2020
25 Jack Hritsko Washington, Pa. 2020
26 Ieuan Jones (United Kingdom) Ann Arbor, Mich. 2024
27 Gaige Keane Temperance, Mich. 2021
28 Sawyer Kochan Ortonville, Mich. 2022
29 Spencer Kochan Ortonville, Mich. 2019
30 Jeffrey Krotche Grosse Pointe, Mich. 2020
31 Garrett Kuppler Macomb, Mich. 2021
32 Christopher Lee Ijamsville, Md. 2021
33 Marcus Lee Troy, Mich. 2023
34 Chris Li Shanghai, China 2022
35 Allan Lockwood Elizabethtown, Ky. 2021
36 Brian Marx Bloomfield Twp, Mich. 2020
37 Eric Marx Bloomfield Twp, Mich. 2019
38 Trevin Mault Portsmouth, Ohio 2021
39 Evan McDermott Spring Lake, Mich. 2022
40 Daniel Milo Mentor, Ohio 2020
41 Jack Mueller Cincinnati, Ohio 2021
42 Rory Myers Wayland, Mich. 2019
43 Grant Norman Fort Wayne, Ind. 2021
44 Colin O'Rourke Troy, Mich. 2021
45 Alex Oda Clarkston, Mich. 2021
46 Tyler Omness Wayland, Mich. 2021
47 Ryan Parker Fort Wayne, Ind. 2025
48 Joey Per South Lyon, Mich. 2021
49 Evan Rowane Erie, Pa. 2021
50 Jackson Schaeffer La Grange, Ill. 2020
51 Quinn Shanley La Grange Park, Ill. 2021
52 Edward Shen Ann Arbor, Mich. 2020
53 Ian Smith Canton, Mich. 2020
54 Jack Snyder Powell, Ohio 2022
55 Jack Sonne Maineville, Ohio 2020
56 Joshua Spiess New Albany, Ohio 2019
57 Tommy Staruck Downers Grove, Ill. 2021
58 Jordan Stuart Hartland, Mich. 2022
59 Connor Sullivan Portage, Mich. 2021
60 Jackson Vause San Marcos, Calif. 2020
61 Jack Vojtko Stow, Ohio 2024
62 Jason Wang Lexington, Ky. 2020
63 Andrew Wexler Orlando, Fla. 2023
64 Benjamin Wu Troy, Mich. 2022
65 Henry Wu Troy, Mich. 2021
66 Dylan Young Flat Rock, Mich. 2021
67 Jacob Zeng Downingtown, Pa. 2020
68 Eddie Zhang Shanghai, China 2022
69 Ian Zhu Northville, Mich. 2020
70 Neil Zhu Novi, Mich. 2022
Girls
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Bridget Boczar Canton, Mich. 2022
2 Grace Boczar Canton, Mich. 2022
3 Natalie Brosig Erie, Pa. 2021
4 Mary Chen Auckland, New Zealand 2021
5 Yufei Dai Beijing, China 2024
6 Caroline Dayton Ottawa Hills, Ohio 2019
7 Alyssa DiMarcantonio (Canada) Maple, Ontario 2021
8 Kelly Dong Buffalo Grove, Ill. 2021
9 Sufna Gill Northville, Mich. 2020
10 Becca Gorman Pepper Pike, Ohio 2020
11 Riley Hayden Troy, Mich. 2023
12 Secilia Ho Wadsworth, Ohio 2019
13 Rachel Hu Northville, Mich. 2022
14 Lauren Kaltenmark Zionsville, Ind. 2021
15 Ally Madden Mason, Ohio 2022
16 Grace Mitchell (Canada) Ingersoll, Ontario 2019
17 Kirsty Mitchell (Canada) Ingersoll, Ontario 2022
18 Kathryn Roth Waterville, Ohio 2019
19 Abby Thompson Heath, Ohio 2022
20 Katelyn Tokarz Northville, Mich. 2021
21 Sophia Ubaydi Rochester, Mich. 2020
22 Sarah White Erie, Pa. 2020
23 Meghan Zambruno Mount Pleasant, Pa. 2022
Qualifier Alternates
Qualifier Alternates
Boys
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Ryan Banas Winnetka, Ill. 2023
2 Carsten Judge Columbus, Ohio 2021
3 Kevin Jiang San Diego, Calif. 2021
4 Alejandro Murakami (Mexico) Cincinnati, Ohio 2021
5 Tyler Eedy West Branch, Mich. 2020
6 Aksel Moe Richville, Minn. 2023
7 Ian Fritz Las Vegas, Nev. 2022
8 Anish Reddy Duluth, Ga. 2021
9 Justin Sui Lake Orion, Mich. 2020
Girls
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Yulin Chen Guangzhou, China 2021
2 Kary Hollenbaugh New Albany, Ohio 2022
3 Yiting Pan Shanghai, China 2021
4 Shelly Jang Franklin, Tenn. 2022
5 Simone Senk Fort Wayne, Ind. 2022
Qualifier Alternates from the Tournament Field
Qualifier Alternates from the Tournament Field
Tournament Participants in Qualifier Field
Tournament Participants in Qualifier Field
Boys
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Ian Davis Howey in the Hills, Fla. 2022
2 Mitchell Hoey Alamo, Calif. 2021
3 Eli Kimche Park City, Utah 2020
4 Parker Shimp Charlotte, N.C. 2021
Girls
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Ashlesha Abhang Dublin, Ohio 2020
2 Kyleigh Dull Fremont, Ohio 2021
3 Morgan Jones Auburn, Ala. 2021
4 Sunbi Kwon (South Korea) Orland Park, Ill. 2021