AJGA Qualifier for the Bishops Gate Golf Academy Junior Championship
Tournament Page Qualifier Field Leaderboard
Estimated tournament spots to be filled through AJGA Qualifier
Boys - 8
Girls - 3

Click to view the Open Qualifier Entry Criteria

Players need to take action in the Player Center to confirm participation.
Field
Field
Boys
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Michael Bell Edinburgh, United Kingdom 2021
2 Frank Bellino Sarasota, Fla. 2023
3 Jack Berl Victor, N.Y. 2022
4 Khai Buttner Boston, Mass. 2020
5 Ethan Chelf North Potomac, Md. 2021
6 Matt Cooper Tampa, Fla. 2020
7 Alexander Dalmau Coral Gables, Fla. 2022
8 Aaron DeWitt Winter Haven, Fla. 2025
9 Sumaer Dhalla Princeton, N.J. 2022
10 Juan Echeverri (Colombia) Windermere, Fla. 2022
11 Jordan Evans Sarasota, Fla. 2020
12 Ryan Feldman Rockville, Md. 2021
13 Reeve Felner Vienna, Va. 2020
14 Fynn Fenstermacher (Germany) Port St. Lucie, Fla. 2020
15 Harrison Freeze Howey in the Hills, Fla. 2022
16 Yunlong Gao Dalian, China 2019
17 Justin Greenberg Port St. Lucie, Fla. 2021
18 Trent Griessel Redmond, Wash. 2021
19 Johnny Gruninger Syracuse, N.Y. 2022
20 Jack Hamilton (Canada) Wayne, Pa. 2020
21 James Hassell Vero Beach, Fla. 2023
22 John Heckel San Jose, Calif. 2021
23 Thomas Henderson Cincinnati, Ohio 2021
24 Matthew Hicks Delray Beach, Fla. 2020
25 Ben Hirasawa (Canada) Toronto, Ontario 2021
26 Brock Hoover Woodstock, Ga. 2020
27 Royce Howley Jensen Beach, Fla. 2020
28 Zesen Hu Hong Kong, Hong Kong 2021
29 BK Kim (South Korea) Winter Garden, Fla. 2022
30 Junhwan Kim Busan, South Korea 2022
31 Min Jun Kim (South Korea) Port St. Lucie, Fla. 2020
32 Reece Kyle Fort Myers, Fla. 2020
33 Guogen(Lambert) Lan (China) Orlando, Fla. 2019
34 Thomas Latter (Canada) Mississauga, Ontario 2022
35 Christopher Lee Loxahatchee, Fla. 2021
36 Carter Lewis Ponte Vedra Beach, Fla. 2021
37 Jeffrey Liss Port St Lucie, Fla. 2019
38 Qi Liu (China) Tampa, Fla. 2021
39 Shuang Tony Liu (China) Lake Mary, Fla. 2019
40 Joey Maher Geneva, N.Y. 2021
41 Reece Massei Warrenton, Va. 2020
42 Philip Minnehan Rochester, N.Y. 2021
43 Michael Mitnick Linwood, N.J. 2020
44 Jonathan Mourin Miami, Fla. 2021
45 Ryan Moylan Vero Beach, Fla. 2020
46 Brian Murdock Wesley Chapel, Fla. 2020
47 Kevin Park (South Korea) Johns Creek, Ga. 2021
48 Minjae Park Lake mary, South Korea 2021
49 Yoshi Petersson Malmö, Sweden 2020
50 Andrew Petraco Setauket, N.Y. 2020
51 Nicholas Prieto Miami, Fla. 2023
52 Angel Rodriguez (Spain) Bradenton, Fla. 2020
53 Frederic Rousseau (Canada) Longueuil, Quebec 2020
54 Vijay Sakuru Port St. Lucie, Fla. 2020
55 Finn Sapp Vail, Colo. 2020
56 Hank Schaefer Orlando, Fla. 2020
57 Mac Suber Tampa, Fla. 2020
58 Cooper Tate Winter Garden, Fla. 2022
59 Jackson Thompson Dakota Dunes, S.D. 2020
60 Jizhou Tian (China) Boca Raton, Fla. 2025
61 James Tureskis Naples, Fla. 2020
62 Shutaro Umeuchi (Japan) Port St Lucie, Fla. 2020
63 Mike Wales Peoria, Ill. 2020
64 Adam Walker Clearwater, Fla. 2023
65 Andrew Wallace Narberth, Pa. 2020
66 Bradyn Wark (Canada) St Catharines, Ontario 2021
67 Maxwell White Tampa, Fla. 2019
68 Tyden Wilson Winchester, Mass. 2019
69 Kazuki Yamauchi Osaka, Japan 2020
70 Eric Taekyoung Yun (Canada) Richmond Hill, Ontario 2020
71 Zikang Zhan Beijing, China 2021
72 Tiger Zhang Shanghai, China 2020
Girls
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Arantza Armas Stenner Durango, Mexico 2020
2 Ashley Chow (Canada) North York, Ontario 2020
3 Loralie Cowart Winston, Ga. 2021
4 Alex Crafton Lake Mary, Fla. 2021
5 Arenui Faana Lake Mary, Fla. 2024
6 Maria Fedorowycz Kyiv, Ukraine 2021
7 Kayla Holden Coral Springs, Fla. 2020
8 Jenny Hua Boyds, Md. 2020
9 Jingxiu Huang (China) Lakewood Ranch, Fla. 2021
10 Loa Johannsson Championsgate, Fla. 2022
11 Natasha Kiel New Hope, Pa. 2021
12 Jessica Lan Bloomfield Hills, Mich. 2020
13 Mi Li Beijing, China 2025
14 Ying Xian "Handa" Liu (China) Bradenton, Fla. 2021
15 Hina Matsui (Japan) Port St Lucie, Fla. 2021
16 Chelsea Nguyen Oviedo, Fla. 2023
17 Amelia Novoa Coconut Creek, Fla. 2022
18 Paola Rosario-Sauri Crestview, Fla. 2020
19 Emma Rynn Wellington, Fla. 2025
20 Sae Saito Tokyo, Japan 2020
21 Marilyn Steed Shoal Creek, Ala. 2020
22 Tia Walker Clearwater, Fla. 2021
23 Savannah Weyrauch Bloomington, Ill. 2020
24 Yu Xia Beijing, China 2020
25 Jieming Yang (China) Brandenton, Fla. 2021
26 Toa Yokoyama Tokyo, Japan 2022
27 Taylor Zachary Land O' Lakes, Fla. 2022
28 Ava Zeng Orlando, Fla. 2023
Alternates
Alternates
Boys
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Marc DeJulio Waltham, Mass. 2019
2 Kevin Li Chong qing, China 2021
3 Alex Song (South Korea) Winter Garden, Fla. 2022
4 Brian (Taehoon) Park Seoul, South Korea 2022
5 Heliao Man (China) Wesley Chapel, Fla. 2022
6 Domenic De Luca (Canada) Woodbridge, Ontario 2021
7 Rekgabile Nyhonyha (South Africa) Bluffton, S.C. 2019
8 Patrick Sun Dalian, China 2022
9 Zaid Khan El Dorado, Calif. 2022
10 Isaac Slater New York, N.Y. 2020
11 Jose Pablo Pons Mexico City, Mexico 2020
12 Michael Walsh Shelburne, Vt. 2020
13 David Siwy Prague, Czech Republic 2019
14 Clay Tucker Atlantic Beach, Fla. 2021
15 Michael Mays Winter Park, Fla. 2021
16 Justin Ross Boca Raton, Fla. 2021
17 Leo Goosen (United Kingdom) Windermere, Fla. 2021
18 Cade Coffey Vero Beach, Fla. 2021
19 Luis Felipe Forero (Colombia) Fort Lauderdale, Fla. 2019
20 Jack Tharrington Boca Raton, Fla. 2019
21 Will Whittaker Jupiter, Fla. 2021
22 Xirong Cheng (China) Bradenton, Fla. 2021
23 Thomas McClellan Bradenton, Fla. 2019
24 Armand Loscalzo Tampa, Fla. 2022
25 Ariihau Faana Lake Mary, Fla. 2022
26 William Masuhr (Germany) Bradenton, Fla. 2021
27 Lucas Slayden Ponte Vedra Beach, Fla. 2023
28 Sebastian Sacristan Coral Springs, Fla. 2022
29 Neil Heinlein Ocala, Fla. 2021
30 Sebastian Kawas Doral, Fla. 2022
31 Tomas Amaya Singer Island, Fla. 2022
32 Alex Kim Port St. Lucie, Fla. 2021
33 Brian Stevens Venice, Fla. 2021
34 Chuhan Zhou (China) Bradenton, Fla. 2022
35 Charlie Kurtz Saint Augustine, Fla. 2022
36 Logan Eakins Fort Myers, Fla. 2022
37 Jiakai Chen Guangzhou, China 2022
38 Kyo Morishita Amagasaki, Japan 2022
39 Cade Kilkenny Centennial, Colo. 2019
40 Henri Nishiwaki Aiea, Hawaii 2021
41 Matthew Grudzinski (Canada) Toronto, Ontario 2021
42 Curtis Huber Sparks, Md. 2021
43 Stephen Hickham Orlando, Fla. 2021
44 Ian Ball Port Orange, Fla. 2021
45 Matthew Doyle Madison, Conn. 2021
46 Peter Blazevic (Canada) Mississauga, Ontario 2021
47 Sebastian Moss Houston, Texas 2021
48 Keita Okada (Japan) Bradenton, Fla. 2020
49 Junfan Wang (China) Clermont, Fla. 2020
50 Papon Sawatyanon Bangkok, Thailand 2021
51 Hyunho Cho (South Korea) Irvine, Calif. 2020
52 Kiko Francisco Coelho (Portugal) Lake Mary, Fla. 2021
Girls
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Ocean Park Dallas, Texas 2021
2 Viktoria Krnacova Zilina, Slovak Republic 2020
3 Aaron Whitley Sarasota, Fla. 2021
4 Caroline Patterson Jupiter, Fla. 2021
5 Ka Yee Kwok (Hong Kong) Tianjin, China 2021
6 Jordyn Hodgson Orlando, Fla. 2021
7 Annie Huaxin Zhang (China) Winter Garden, Fla. 2021
8 Kokoro Ouchi Tokyo, Japan 2022
9 Tori Mouton Saint Johns, Fla. 2022
10 Lily Celentano Weston, Fla. 2022
11 Amelie Alcantara Boca Raton, Fla. 2022
12 Jiayi Chen (China) Bradenton, Fla. 2021
13 Vivian Kuang Lakewood Ranch, Fla. 2021
14 Darby Nuxol Lake Mary, Fla. 2021
15 Julia McLaughlin Princeton, N.J. 2019
16 Kristin Jamieson Hillsboro, Ohio 2019
17 Andie Smith Hobe Sound, Fla. 2022
18 Alyssa Cong Germantown, Md. 2020