AJGA Qualifier for the Circle K Junior Championship hosted by Otter Creek
Tournament Page Qualifier Applications Received Qualifier Field
Estimated tournament spots to be filled through AJGA Qualifier:
Boys - 8
Girls -2

Click to view the AJGA Open Qualifier Entry Criteria

Players need to take action in the Player Center to confirm participation.
Qualifier Field
Qualifier Field
Boys
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 James Ahern Winnetka, Ill. 2021
2 Logan Anderson Greenwood, Ind. 2019
3 John Barce Fort Wayne, Ind. 2021
4 Max Barr Winnetka, Ill. 2021
5 Jack Bartuch Clarendon Hills, Ill. 2020
6 Riley Bender Louisville, Ky. 2022
7 Rowan Bhagar Carmel, Ind. 2021
8 Michael Boer Cothen, Netherlands 2020
9 Joe Bonelli Elmhurst, Ill. 2021
10 Sam Booth Carmel, Ind. 2021
11 Jamison Boykins Reynoldsburg, Ohio 2021
12 Alexander Casey Franklin, Tenn. 2020
13 AJ Cherubini Centerville, Ohio 2019
14 James Chong Katy, Texas 2021
15 Chase Claymier Evansville, Ind. 2020
16 Gavin Clutts Hazard, Ky. 2023
17 Benjamin Cors Wooster, Ohio 2021
18 Clark Davis Elmhurst, Ill. 2020
19 Jace Day Bloomington, Ind. 2020
20 Jackson Derks Oak Park, Ill. 2020
21 Brock Dickson Barrington, Ill. 2022
22 Sam Duan Bangkok, Thailand 2019
23 Jack Dumas Le Claire, Iowa 2021
24 Shoji Fujita Carmel, Ind. 2021
25 Nikko Ganas Schaumburg, Ill. 2021
26 Oakley Gee Carmi, Ill. 2022
27 Ty Gingerich Carmel, Ind. 2019
28 Eli Gonas Nashville, Tenn. 2020
29 Danny Greenhill Elmore, Ohio 2021
30 Nolan Griggs Brentwood, Tenn. 2022
31 Matthew Grudzinski (Canada) Toronto, Ontario 2021
32 Will Herman Prospect, Ky. 2020
33 Thomas Hicks Greenwood Village, Colo. 2021
34 Tarun Hoskere Jonesborough, Tenn. 2020
35 Cheng-Yu Hsu Taipei, Taiwan 2021
36 Edward Hull Nashville, Tenn. 2022
37 Jack Inabnit Clarendon Hills, Ill. 2022
38 Avery Irwin Belleville, Ill. 2021
39 Matt Kelley Tinley Park, Ill. 2021
40 Joonil Kim (South Korea) Alajuela, Costa Rica 2020
41 Charlie Larkins Winnetka, Ill. 2021
42 Dori Lee Buffalo Grove, Ill. 2022
43 Paulius Malcius Lemont, Ill. 2022
44 Rayce Mathews Payson, Ariz. 2019
45 Samuel Maylee Glenview, Ill. 2020
46 Christian McIntosh Floyds Knobs, Ind. 2021
47 Chandler McLaughlin New Haven, Ky. 2020
48 Logan Menning Dublin, Ohio 2021
49 Miles Miller Dublin, Ohio 2019
50 Aryaman Mohan (India) Lusaka, Zambia 2020
51 Matt Moloney Vienna, Va. 2024
52 Jake Naese Bradenton, Fla. 2021
53 Joey Perotti Wildwood, Mo. 2021
54 Tommy Philpot Saint John, Ind. 2022
55 Tommy Pitts Franklin, Tenn. 2020
56 Joseph Powers Louisville, Ky. 2022
57 Mac Purcell Winnetka, Ill. 2021
58 Michael Rudnick Glencoe, Ill. 2021
59 Joe Sawyer Westfield, Ind. 2022
60 Matthew Scheid Mason, Ohio 2020
61 Nolan Schuermann Cincinnati, Ohio 2021
62 Brady Smith Simpsonville, Ky. 2024
63 Camden Smith Windermere, Fla. 2023
64 Jack Sonne Maineville, Ohio 2020
65 Nick Stachler Cincinnati, Ohio 2021
66 Tommy Staruck Downers Grove, Ill. 2021
67 Lukas Stitle Carmel, Ind. 2020
68 Zachary Sutter Elmhurst, Ill. 2021
69 Brion Tinsley Louisville, Ky. 2020
70 Drew Todd Bloomington, Ind. 2021
71 Arjun Vyas Aurora, Ill. 2022
72 Jonathan Waugh (Canada) Bristol, Ill. 2021
73 Ryan Waugh (Canada) Bristol, Ill. 2022
74 Jonathan Willenborg Effingham, Ill. 2023
75 David Xu Howey in the Hills, China 2020
76 Reece Yakubov Columbus, Ohio 2021
77 John Yavari Wayne, Ill. 2021
78 Jason Zehala Galena, Ohio 2021
Girls
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Madison Dabagia Fort Wayne, Ind. 2022
2 Allyson Duan Buffalo Grove, Ill. 2025
3 Emily Duan Buffalo Grove, Ill. 2022
4 Joanna James Orland Park, Ill. 2021
5 Mara Janess Barrington, Ill. 2022
6 Lauren Le Evansville, Ind. 2021
7 Molly Lyne Cary, Ill. 2020
8 Kait Natividad Yorkville, Ill. 2020
9 Meha Pandya Centerville, Ohio 2021
10 Maria Perakis Glenview, Ill. 2021
11 Celia Schrecker Tucson, Ariz. 2022
12 Simone Senk Fort Wayne, Ind. 2022
13 Isabella Spinazze Saint Charles, Ill. 2021
14 Jacqueline Steier Louisville, Ky. 2020
15 Vilda Westh Blanc (Sweden) Wellington, Fla. 2022
16 Madelyn Young Mount Carmel, Ill. 2023
Qualifier Alternates
Qualifier Alternates
Boys
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Caden Cannon O'Fallon, Ill. 2022
2 Joe Mollica Columbus, Ohio 2020
3 Luke Gutschewski Omaha, Neb. 2021
4 Jack Mueller Cincinnati, Ohio 2021
5 Carl Williams Crestwood, Ky. 2022
6 Brian Moran Wheaton, Ill. 2020
7 Charlie Burke Batavia, Ill. 2022
8 Patrick Kahanek San Antonio, Texas 2021
9 Connor Kirkham Paducah, Ky. 2020
10 Ryan Hahaj Granger, Ind. 2022
11 Evan Bone Westfield, Ind. 2019
12 Jackson Naeger Keller, Texas 2021
13 Colin Nasser Zionsville, Ind. 2021
14 Garrison Hoyt Houston, Texas 2020
15 Justin Atkinson Brookfield, Ohio 2020
16 Dillon Burr Marion, Iowa 2021
17 Andrew White Westfield, Ind. 2021
18 Peyton Short Greenwood, Ind. 2020
19 Charlie Creamean Winnetka, Ill. 2021
20 Kobe Hill Hendersonville, Tenn. 2021
21 Bryce Beard Louisville, Ky. 2020
22 Dominic Wade Scottsdale, Ariz. 2020
23 John Wild Glen Ellyn, Ill. 2022
24 Stephen Sloan New York City, N.Y. 2020
25 Brian Joseph Wilmette, Ill. 2020
26 Carson Stohler Fort Wayne, Ind. 2019
Girls
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Katie Dzialga Greenwich, Conn. 2021
2 Haili Moore Prosper, Texas 2021
3 Thitaporn Saithip (Thailand) Bradenton, Fla. 2022
4 Bridget O'Keefe Palo Alto, Calif. 2022
5 Stephanie Su South Barrington, Ill. 2021
6 Ying Xian "Handa" Liu (China) Bradenton, Fla. 2021
7 Grace Clark Shelbyville, Ky. 2021
8 Lindsey Thiele Wahoo, Neb. 2020
9 Jessica Loera Tinley Park, Ill. 2020
10 Melanie Walker Burke, Va. 2022
11 Abigail Whittington Evansville, Ind. 2020
QUALIFIER ALTERNATES FROM THE TOURNAMENT FIELD
QUALIFIER ALTERNATES FROM THE TOURNAMENT FIELD
TOURNAMENT PARTICIPANTS IN QUALIFIER FIELD
TOURNAMENT PARTICIPANTS IN QUALIFIER FIELD
Girls
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Mary Chen Auckland, New Zealand 2021
2 Jiayin(Joy) Liu (China) Waterloo, Ontario 2021