AJGA Qualifier for the Circle K Junior Championship hosted by Otter Creek
Tournament Page Qualifier Qualifier Field Tee Times Leaderboard
Applicants who are not in the tournament field are listed below.

A link will display at the bottom of this page if applications are received from players who are in the field for this tournament or another with overlapping dates.
Qualifier Applications
Qualifier Applications
Boys
63 Applications Received
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Logan Anderson Greenwood, Ind. 2019
2 John Barce Fort Wayne, Ind. 2021
3 Max Barr Winnetka, Ill. 2021
4 Jack Bartuch Clarendon Hills, Ill. 2020
5 Bryce Beard Louisville, Ky. 2020
6 Rowan Bhagar Carmel, Ind. 2021
7 Michael Boer Cothen, Netherlands 2020
8 Joe Bonelli Elmhurst, Ill. 2021
9 Jamison Boykins Reynoldsburg, Ohio 2021
10 Charlie Burke Batavia, Ill. 2022
11 Alexander Casey Franklin, Tenn. 2020
12 AJ Cherubini Centerville, Ohio 2019
13 Gavin Clutts Hazard, Ky. 2023
14 Benjamin Cors Wooster, Ohio 2021
15 Clark Davis Elmhurst, Ill. 2020
16 Jackson Derks Oak Park, Ill. 2020
17 Brock Dickson Barrington, Ill. 2022
18 Sam Duan Bangkok, Thailand 2019
19 Shoji Fujita Carmel, Ind. 2021
20 Nikko Ganas Schaumburg, Ill. 2021
21 Ty Gingerich Carmel, Ind. 2019
22 Eli Gonas Nashville, Tenn. 2020
23 Danny Greenhill Elmore, Ohio 2021
24 Matthew Grudzinski (Canada) Toronto, Ontario 2021
25 Will Herman Prospect, Ky. 2020
26 Thomas Hicks Greenwood Village, Colo. 2021
27 Garrison Hoyt Houston, Texas 2020
28 Cheng-Yu Hsu Taipei, Taiwan 2021
29 Jack Inabnit Clarendon Hills, Ill. 2022
30 Avery Irwin Belleville, Ill. 2021
31 Matt Kelley Tinley Park, Ill. 2021
32 Connor Kirkham Paducah, Ky. 2020
33 Charlie Larkins Winnetka, Ill. 2021
34 Dori Lee Buffalo Grove, Ill. 2022
35 Paulius Malcius Lemont, Ill. 2022
36 Rayce Mathews Payson, Ariz. 2019
37 Samuel Maylee Glenview, Ill. 2020
38 Christian McIntosh Floyds Knobs, Ind. 2021
39 Chandler McLaughlin New Haven, Ky. 2020
40 Joe Mollica Columbus, Ohio 2020
41 Jack Mueller Cincinnati, Ohio 2021
42 Jake Naese Bradenton, Fla. 2021
43 Joey Perotti Wildwood, Mo. 2021
44 Tommy Philpot Saint John, Ind. 2022
45 Tommy Pitts Franklin, Tenn. 2020
46 Joseph Powers Louisville, Ky. 2022
47 Mac Purcell Winnetka, Ill. 2021
48 Michael Rudnick Glencoe, Ill. 2021
49 Joe Sawyer Westfield, Ind. 2022
50 Nolan Schuermann Cincinnati, Ohio 2021
51 Camden Smith Windermere, Fla. 2023
52 Nick Stachler Cincinnati, Ohio 2021
53 Lukas Stitle Carmel, Ind. 2020
54 Zachary Sutter Elmhurst, Ill. 2021
55 Brion Tinsley Louisville, Ky. 2020
56 Drew Todd Bloomington, Ind. 2021
57 Arjun Vyas Aurora, Ill. 2022
58 Jonathan Waugh (Canada) Bristol, Ill. 2021
59 Ryan Waugh (Canada) Bristol, Ill. 2022
60 Carl Williams Crestwood, Ky. 2022
61 Yiwei (David) Xu Howey in the Hills, China 2020
62 John Yavari Wayne, Ill. 2021
63 Jason Zehala Galena, Ohio 2021
Girls
11 Applications Received
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Allyson Duan Buffalo Grove, Ill. 2025
2 Emily Duan Buffalo Grove, Ill. 2022
3 Mara Janess Barrington, Ill. 2022
4 Jessica Loera Tinley Park, Ill. 2020
5 Kait Natividad Yorkville, Ill. 2020
6 Meha Pandya Centerville, Ohio 2021
7 Maria Perakis Glenview, Ill. 2021
8 Celia Schrecker Tucson, Ariz. 2022
9 Isabella Spinazze Saint Charles, Ill. 2021
10 Melanie Walker Burke, Va. 2022
11 Abigail Whittington Evansville, Ind. 2020
Applicants In the Tournament Field
Applicants In the Tournament Field
Boys
14 Applications Received
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Justin Atkinson Brookfield, Ohio 2020
2 Dillon Burr Marion, Iowa 2021
3 Charlie Creamean Winnetka, Ill. 2021
4 Kobe Hill Hendersonville, Tenn. 2021
5 Brian Joseph Wilmette, Ill. 2020
6 Jackson Naeger Keller, Texas 2021
7 Colin Nasser Zionsville, Ind. 2021
8 Peyton Short Greenwood, Ind. 2020
9 Stephen Sloan New York City, N.Y. 2020
10 Carson Stohler Fort Wayne, Ind. 2019
11 Dominic Wade Scottsdale, Ariz. 2020
12 Andrew White Westfield, Ind. 2021
13 John Wild Glen Ellyn, Ill. 2022
14 Reece Yakubov Columbus, Ohio 2021
Girls
7 Applications Received
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Mary Chen Auckland, New Zealand 2021
2 Grace Clark Shelbyville, Ky. 2021
3 Katie Dzialga Greenwich, Conn. 2021
4 Jiayin(Joy) Liu (China) Waterloo, Ontario 2021
5 Ying Xian "Handa" Liu (China) Bradenton, Fla. 2021
6 Thitaporn Saithip (Thailand) Bradenton, Fla. 2022
7 Stephanie Su South Barrington, Ill. 2021