AJGA Qualifier for the Kyle Stanley Championship by Transamerica
Tournament Page Qualifier Qualifier Field Tee Times Leaderboard
Applicants who are not in the tournament field are listed below.

A link will display at the bottom of this page if applications are received from players who are in the field for this tournament or another with overlapping dates.
Qualifier Applications
Qualifier Applications
Boys
45 Applications Received
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Matheaus Becker Coto De Caza, Calif. 2021
2 Oliver Berton Sammamish, Wash. 2020
3 Pierce Braun Phoenix, Ariz. 2020
4 Max Burns Lakewood, Wash. 2022
5 Jared Charbonneau Eugene, Ore. 2020
6 William Cornett Sammamish, Wash. 2020
7 Dalton Dean Lynnwood, Wash. 2021
8 Vladimir Dieffenbach (Kazakhstan) Jupiter, Fla. 2020
9 Giap Do (Vietnam) Sammamish, Wash. 2023
10 Zach Doyle San Carlos, Calif. 2020
11 Austin Duffy Everett, Wash. 2020
12 Ian Engstrom Lake Tapps, Wash. 2020
13 Will Gamroth Mercer Island, Wash. 2021
14 Trent Griessel Redmond, Wash. 2021
15 Burly Hildreth Eastsound, Wash. 2022
16 Alexander Iniakov Prunedale, Calif. 2021
17 Albert Jing Saratoga, Calif. 2021
18 Cameron Kahle Whitefish, Mont. 2021
19 Noah Karlgren (Canada) Surrey, British Columbia 2023
20 John Kim Yakima, Wash. 2022
21 Justin Kim Issaquah, Wash. 2021
22 Isaac Kinsman Vancouver, Wash. 2020
23 Alexander Knox Seattle, Wash. 2021
24 Pranav Kode Hyderabad, India 2020
25 James Lazar Medina, Wash. 2022
26 Matthew Lee Danville, Calif. 2020
27 Mats Lund Bellevue, Wash. 2022
28 Mason Mancasola Loomis, Calif. 2020
29 Ashay Manocha Redmond, Wash. 2021
30 Gabe Marmon Colorado Springs, Colo. 2020
31 Matt McGann Spokane, Wash. 2020
32 Branden McGinnis Gig Harbor, Wash. 2020
33 Arnav Mittal Redmond, Wash. 2022
34 Edward Nash Asheville, N.C. 2022
35 Hasee Nazir Orange, Calif. 2019
36 Saum Sabetian Medina, Wash. 2022
37 Ivan Sablan Dededo, Guam 2021
38 Jin Song (Canada) Irvine, Calif. 2021
39 Matt Titus Tacoma, Wash. 2021
40 Alex Tseng Portland, Ore. 2024
41 Ethan Tseng Portland, Ore. 2022
42 HanEn Wu Guangzhou, China 2022
43 Julius Yang Hong Kong, Hong Kong 2023
44 Bryan Yu Walnut, Calif. 2020
45 Colton Zehnder Puyallup, Wash. 2023
Girls
9 Applications Received
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Emily Cadwell Boise, Idaho 2021
2 Sanjana Chalasani Tumwater, Wash. 2022
3 Mary Beth Doss Litchfield Park, Ariz. 2021
4 Charlotte Giffin Woodinville, Wash. 2023
5 Bailey Lengfelder Renton, Wash. 2022
6 Amber Li Bellevue, Wash. 2024
7 Gigi Lund Bellevue, Wash. 2023
8 Brooklyn Millard Simi Valley, Calif. 2024
9 Johanna Nio Westlake Village, Calif. 2023
Applicants In the Tournament Field
Applicants In the Tournament Field
Boys
5 Applications Received
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Jahan Bains Olympia, Wash. 2021
2 Zach Carter Eagle, Idaho 2023
3 Justin Chen Arcadia, Calif. 2020
4 John Heckel San Jose, Calif. 2021
5 Max Herendeen Bellevue, Wash. 2023
Girls
6 Applications Received
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Carly Carter Eagle, Idaho 2021
2 Yewon Jang Roseville, Calif. 2021
3 Tina Jiang (China) Richmond, British Columbia 2023
4 Grace Lee Bellevue, Wash. 2022
5 Lily McCauley Olympia, Wash. 2022
6 Claire Xu (Canada) Federal Way, Wash. 2021