AJGA Qualifier for the Kyle Stanley Championship by Transamerica
Tournament Page Qualifier Qualifier Field Tee Times Leaderboard
Estimated tournament spots to be filled through AJGA Qualifier:
Boys - 6
Girls - 2

Click to view the AJGA Open Qualifier Entry Criteria

Players need to take action in the Player Center to confirm participation.
Qualifier Field
Qualifier Field
Boys
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Matheaus Becker Coto De Caza, Calif. 2021
2 Oliver Berton Sammamish, Wash. 2020
3 Ben Borgida Shoreline, Wash. 2022
4 Pierce Braun Phoenix, Ariz. 2020
5 Max Burns Lakewood, Wash. 2022
6 Jared Charbonneau Eugene, Ore. 2020
7 William Cornett Sammamish, Wash. 2020
8 Dalton Dean Lynnwood, Wash. 2021
9 Vladimir Dieffenbach (Kazakhstan) Jupiter, Fla. 2020
10 Giap Do (Vietnam) Sammamish, Wash. 2023
11 Zach Doyle San Carlos, Calif. 2020
12 Austin Duffy Everett, Wash. 2020
13 Ian Engstrom Lake Tapps, Wash. 2020
14 Will Gamroth Mercer Island, Wash. 2021
15 Trent Griessel Redmond, Wash. 2021
16 William Halbert Sammamish, Wash. 2020
17 Burly Hildreth Eastsound, Wash. 2022
18 Alexander Iniakov Prunedale, Calif. 2021
19 Albert Jing Saratoga, Calif. 2021
20 Geoffrey Jing Saratoga, Calif. 2021
21 Cameron Kahle Whitefish, Mont. 2021
22 Noah Karlgren (Canada) Surrey, British Columbia 2023
23 John Kim Yakima, Wash. 2022
24 Justin Kim Issaquah, Wash. 2021
25 Isaac Kinsman Vancouver, Wash. 2020
26 Alexander Knox Seattle, Wash. 2021
27 Pranav Kode Hyderabad, India 2020
28 Matthew Kress Saratoga, Calif. 2021
29 James Lazar Medina, Wash. 2022
30 Matthew Lee Danville, Calif. 2020
31 Mats Lund Bellevue, Wash. 2022
32 Mason Mancasola Loomis, Calif. 2020
33 Ashay Manocha Redmond, Wash. 2021
34 Gabe Marmon Colorado Springs, Colo. 2020
35 Matt McGann Spokane, Wash. 2020
36 Branden McGinnis Gig Harbor, Wash. 2020
37 Arnav Mittal Redmond, Wash. 2022
38 Edward Nash Asheville, N.C. 2022
39 Hasee Nazir Orange, Calif. 2019
40 Angus O'Brien Barwon Heads, Australia 2021
41 Jacob Ponce San Ramon, Calif. 2022
42 Saum Sabetian Medina, Wash. 2022
43 Ivan Sablan Dededo, Guam 2021
44 Jin Song (Canada) Irvine, Calif. 2021
45 Matt Titus Tacoma, Wash. 2021
46 Alex Tseng Portland, Ore. 2024
47 Ethan Tseng Portland, Ore. 2022
48 Colby Watkins Maple Valley, Wash. 2020
49 Jordan Werner Sammamish, Wash. 2020
50 Kyle Wesolowski Penryn, Calif. 2020
51 HanEn Wu Guangzhou, China 2022
52 Julius Yang Hong Kong, Hong Kong 2023
53 Bryan Yu Walnut, Calif. 2020
54 Colton Zehnder Puyallup, Wash. 2023
Girls
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Emily Cadwell Boise, Idaho 2021
2 Sanjana Chalasani Tumwater, Wash. 2022
3 Mary Beth Doss Litchfield Park, Ariz. 2021
4 Hannah Elaimy Seattle, Wash. 2021
5 Charlotte Giffin Woodinville, Wash. 2023
6 Anastacia Johnson Tacoma, Wash. 2021
7 Bailey Lengfelder Renton, Wash. 2022
8 Amber Li Bellevue, Wash. 2024
9 Gigi Lund Bellevue, Wash. 2023
10 Brooklyn Millard Simi Valley, Calif. 2024
11 Johanna Nio Westlake Village, Calif. 2023
12 Leica Shen (China) Bellevue, Wash. 2021
13 Chloe Tarkany Scottsdale, Ariz. 2022
14 Jieming Yang (China) Brandenton, Fla. 2021
TOURNAMENT PARTICIPANTS IN QUALIFIER FIELD
TOURNAMENT PARTICIPANTS IN QUALIFIER FIELD
Boys
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Jahan Bains Olympia, Wash. 2021
2 Zach Carter Eagle, Idaho 2023
3 Justin Chen Arcadia, Calif. 2020
4 John Heckel San Jose, Calif. 2021
5 Max Herendeen Bellevue, Wash. 2023
Girls
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Carly Carter Eagle, Idaho 2021
2 Yewon Jang Roseville, Calif. 2021
3 Tina Jiang (Canada) Richmond, British Columbia 2023
4 Grace Lee Bellevue, Wash. 2022
5 Lily McCauley Olympia, Wash. 2022
6 Claire Xu (Canada) Federal Way, Wash. 2021
Qualifier Alternates
Qualifier Alternates