AJGA Qualifier for the Scott Stallings Junior Championship
Tournament Page Qualifier Qualifier Field Tee Times Leaderboard
Applicants who are not in the tournament field are listed below.

A link will display at the bottom of this page if applications are received from players who are in the field for this tournament or another with overlapping dates.
Qualifier Applications
Qualifier Applications
Boys
56 Applications Received
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Clark Akers Nashville, Tenn. 2021
2 Reece Anderson Baxter, Tenn. 2020
3 Dylan Arthur Mckinney, Texas 2020
4 Peyton Balent Cumming, Ga. 2020
5 Cameron Bassel Lexington, Ky. 2021
6 Chandler Bell Springfield, Tenn. 2021
7 Joe Benton Ravenna, Ky. 2020
8 Lyman Brackett Goshen, Ky. 2020
9 Brady Brewer Crossville, Tenn. 2021
10 Jackson Brimfield Chapel Hill, N.C. 2021
11 Reece Britt Maryville, Tenn. 2021
12 Joe Carter Chattanooga, Tenn. 2021
13 Alexander Casey Franklin, Tenn. 2020
14 Garrett Chumley Auburntown, Tenn. 2021
15 Parker Clarke Lexington, Ky. 2020
16 Will Coffman Palmetto, Ga. 2024
17 Brett Cooper Hixson, Tenn. 2022
18 Jack Fitzgerald Hollis, N.H. 2020
19 Shoji Fujita Carmel, Ind. 2021
20 Tripp Gassie Old Hickory, Tenn. 2020
21 Nolan Griggs Brentwood, Tenn. 2022
22 Matthew Grudzinski (Canada) Toronto, Ontario 2021
23 Tyler Hart Lexington, Ky. 2019
24 Dalton Henson Rydal, Ga. 2020
25 Kobe Hill Hendersonville, Tenn. 2021
26 Jackson Hughey Lenoir City, Tenn. 2022
27 Carson Johnson Signal Mountain, Tenn. 2021
28 Nash Johnson Little Rock, Ark. 2022
29 Owen Kruschwitz North Manches, Ind. 2022
30 Grant Langford La Fayette, Ga. 2023
31 Beck Lewis Signal Mountain, Tenn. 2021
32 Bo Maradik Nashville, Tenn. 2022
33 Chandler McLaughlin New Haven, Ky. 2020
34 Teagan Miller Huntsville, Ala. 2021
35 Jaden Morrell Knoxville, Tenn. 2024
36 Jake Naese Bradenton, Fla. 2021
37 Jack Neville Cincinnati, Ohio 2020
38 Josh Newman Charlotte, N.C. 2021
39 James Nichols Lakeland, Tenn. 2020
40 Chapman Painter Dalton, Ga. 2019
41 Landon Painter Dalton, Ga. 2022
42 Yoshi Petersson Malmö, Sweden 2020
43 Grant Puckett Clay, Ky. 2021
44 Daniel Ratliff Pikeville, Ky. 2020
45 Jordan Ratliff Pikeville, Ky. 2020
46 Benjamin Seay Signal Mountain, Tenn. 2020
47 Reese Sexton Monticello, Ky. 2020
48 Peyton Short Greenwood, Ind. 2020
49 Lance Simpson Knoxville, Tenn. 2021
50 Sam Suppes Fargo, N.D. 2021
51 Brion Tinsley Louisville, Ky. 2020
52 Jackson Twerdahl Nolensville, Tenn. 2020
53 Ethan Whitaker Knoxville, Tenn. 2024
54 Jack Wilcox Franklin, Tenn. 2020
55 Si Xiong Xie (China) New York, N.Y. 2021
56 John Yavari Wayne, Ill. 2021
Girls
5 Applications Received
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Katie Carman Lexington, Ky. 2023
2 Claire Henson Jackson, Tenn. 2023
3 Egypt Hughes Myrtle Beach, S.C. 2020
4 Jessica Lan Bloomfield Hills, Mich. 2020
5 Emily Skowronski Naperville, Ill. 2020
Qualifier Applications from the Tournament Field
Qualifier Applications from the Tournament Field
Boys
12 Applications Received
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Hayden Adams Lexington, Ky. 2023
2 Alexander Bassel Lexington, Ky. 2020
3 Charlie Creamean Winnetka, Ill. 2021
4 John Thomas Estep Oak Ridge, Tenn. 2020
5 Alex Hadden Eminence, Ky. 2020
6 Cooper Hayes Strawberry Plains, Tenn. 2021
7 Thomas Henderson Cincinnati, Ohio 2021
8 Jeremy Jones Knoxville, Tenn. 2020
9 Ali Khan Westerville, Ohio 2020
10 Jake Newman Charlotte, N.C. 2020
11 Jack Tickle Bristol, Tenn. 2021
12 Jonathan Xoinis Chattanooga, Tenn. 2020
Girls
4 Applications Received
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Makayla Chau Parkland, Fla. 2020
2 Anna Heck Memphis, Tenn. 2023
3 Sora Kim Houston, Texas 2020
4 Thitaporn Saithip (Thailand) Bradenton, Fla. 2022