AJGA Senior Showcase
Main Schedule Field Tee Times Leaderboard
Boys initial tournament field required a status of 4 Performance Stars or more to gain entry; 9 Boys with 3 Performance Stars gained entry via PBE tiebreaker.

Girls initial tournament field: All 2019 graduates who applied gained entry. 2020 graduates with a status of 21 Performance Stars or more gained entry.

Players need to take action in the Player Center to confirm participation.
Field
Field
Boys
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Jace Arko Cornelius, N.C. 2019
2 Antonio Berlanga Berchelmann Saltillo, Mexico 2019
3 Thomas Christensen III Coral Springs, Fla. 2019
4 Patrick Deardorff Clarkston, Mich. 2019
5 Jed Durda Tampa, Fla. 2019
6 Will Ellegard Scottsdale, Ariz. 2019
7 Rasmus Eriksson (Sweden) Suwanee, Ga. 2019
8 Ryan Esparza Hideaway, Texas 2019
9 Matthew Ferrari Croton On Hudson, N.Y. 2019
10 John Fischer Waconia, Minn. 2019
11 Stephen Foernsler Cumming, Ga. 2019
12 Luis Felipe Forero (Colombia) Fort Lauderdale, Fla. 2019
13 J. Cabot Fowler Phoenix, Ariz. 2019
14 Ryan Gorman Greenville, S.C. 2019
15 Tanner Griffith Broken Arrow, Okla. 2019
16 Crosby Guercio Frisco, Texas 2019
17 Derek Hamilton Plano, Texas 2019
18 Hunter Holson Green Oaks, Ill. 2019
19 Bryce Honeck Tomball, Texas 2019
20 Alex Hong Los Angeles, Calif. 2019
21 Calvin Hong Port St Lucie, Fla. 2019
22 Jason Howe (Canada) Toronto, Ontario 2019
23 Grant Jabenis Omaha, Neb. 2019
24 Matthew Jackson Williamsville, N.Y. 2019
25 Esteban Jaramillo Bogota, Colombia 2019
26 Matt Kelly Winston Salem, N.C. 2019
27 Tomy Kim (Argentina) Asuncion, Paraguay 2019
28 Aidan Lafferty Downers Grove, Ill. 2019
29 Alessandro Lamarca (Switzerland) Bluffton, S.C. 2019
30 Dylan MacDonald (Canada) Markham, Ontario 2019
31 Mason Mastropaolo Moores Hill, Ind. 2019
32 Angus McHolme Elizabeth Twp., Pa. 2019
33 Hasee Nazir Orange, Calif. 2019
34 Schuyler Peterson Huntington Beach, Calif. 2019
35 Nicolas Quintero Cali, Colombia 2019
36 George Schmid Prospect, Ky. 2019
37 Jaxon Shelton (Canada) Sarnia, Ontario 2019
38 Leif Sinclair Stuart, Fla. 2019
39 Jake Sitterle Dripping Springs, Texas 2019
40 Ryan Stankewicz Mount Airy, Md. 2019
41 Liam Stout Honeoye Falls, N.Y. 2019
42 Brandon Valvano Franklin Lakes, N.J. 2019
43 Georgy Voronov Moscow, Russian Federation 2019
44 Sean Vowells Chatham, N.J. 2019
45 Reindl Weaver Deerfield, Ill. 2019
46 Ethan Wilkins Sussex, Wis. 2019
47 Eric Taekyoung Yun (Canada) Richmond Hill, Ontario 2020
Girls
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Aishvarya Bedi San Jose, Calif. 2020
2 Lillian Berry Dover, Fla. 2020
3 Jennifer Cai Irvine, Calif. 2020
4 Lisa Colee DeLand, Fla. 2020
5 Alyssa Cong Germantown, Md. 2020
6 Gabriella Gilrowski Westfield, Ind. 2020
7 Claire Jeon Clermont, Fla. 2019
8 Sora Kim Houston, Texas 2020
9 Maika Llarena Cervantes Puebla, Mexico 2020
10 Madyson Moy Orlando, Fla. 2019
11 Hunter Nugent (Canada) Oakville, Ontario 2019
12 Emily Romancew (Canada) Pierrefonds, Quebec 2020
13 Paola Rosario-Sauri Crestview, Fla. 2020
14 Katherine Sung Palo Alto, Calif. 2020
15 Anne Walsh Jamaica Plain, Mass. 2020
16 Ke(Coco) Yang (China) Irvine, Calif. 2020
17 Catherine Zhang (Canada) Toronto, Ontario 2020
18 Michelle Zhou Keller, Texas 2020
19 Tianyi Zhuang (China) Windermere, Fla. 2020
Alternates
Alternates
Boys
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Brandon Barnes Desoto, Texas 2019
2 Emiliano Hernandez Saltillo,Coahuila, Mexico 2019
3 Shaun Wixson Fayetteville, N.C. 2019
4 Juan Cots (Spain) Hilton Head, S.C. 2019
Girls
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Jessica Aguirre Grapevine, Texas 2020
2 Aayushi Sarkar Woodbury, Minn. 2020
3 Kathryn Gleason Katy, Texas 2020
4 Mariana Vega Reynoldsburg, Ohio 2020
5 Ashley Chow (Canada) North York, Ontario 2020
6 Madeline Ananthasane Auburn, Ga. 2020
7 Arantza Armas Stenner Durango, Mexico 2020
8 Mary Hunt Murray Augusta, Ga. 2020
9 Naomi Wiranatha West Covina, Calif. 2020
10 Faith Hedges Lawrence, Kan. 2020
11 Mackenzie Morrison (Canada) Toronto, Ontario 2020
12 Kendall Matrisian Clayton, Calif. 2020
13 Jordan Karrh Frisco, Texas 2020
14 Mika Miyata Chandler, Ariz. 2020
15 Grace Hay Santa Barbara, Calif. 2020
16 Rachel Burrell Suwanee, Ga. 2020
17 Makayla Chau Parkland, Fla. 2020
18 Claire Yioulos Honeoye Falls, N.Y. 2020
19 Kallie Pavlish Charlotte, N.C. 2020
20 Janeyce McCray Union, N.J. 2020
21 Sophia Ubaydi Rochester, Mich. 2020
22 Ling (Sarah) Ji Shanghai, China 2020
23 Rachel Lee Sparks, Md. 2020
24 Alyssa Yaggie Brighton, Mich. 2020
25 Francisca Ibanez Santiago, Chile 2020
26 Ella Siegenthaler Mansfield, Ohio 2020
27 Chloe Morrissey Gurnee, Ill. 2020