AJGA Senior Showcase
Main Schedule Field Tee Times Leaderboard
Monday, February 18
Monday, February 18
Time Hole Players Time Hole Players
07:30 AM 1A
Patrick Deardorff
74-74
Clarkston, Mich. (2019)
Bryce Honeck
83-83
Tomball, Texas (2019)
John Fischer
73-73
Waconia, Minn. (2019)
07:30 AM 1B
Leif Sinclair
74-74
Stuart, Fla. (2019)
Nicolas Quintero
77-77
Cali, Colombia (2019)
Brandon Valvano
76-76
Franklin Lakes, N.J. (2019)
07:30 AM 2
Tomy Kim
81-81
(Argentina) Asuncion, Paraguay (2019)
Jason Howe
89-89
(Canada) Toronto, Ontario (2019)
Crosby Guercio
82-82
Frisco, Texas (2019)
07:30 AM 3A
Stephen Foernsler
76-76
Cumming, Ga. (2019)
Rasmus Eriksson
78-78
(Sweden) Suwanee, Ga. (2019)
Alex Hong
85-85
Los Angeles, Calif. (2019)
07:30 AM 3B
Aidan Lafferty
80-80
Downers Grove, Ill. (2019)
Will Ellegard
71-71
Scottsdale, Ariz. (2019)
Ryan Gorman
74-74
Greenville, S.C. (2019)
07:30 AM 4
Luis Felipe Forero
82-82
(Colombia) Fort Lauderdale, Fla. (2019)
J. Cabot Fowler
77-77
Phoenix, Ariz. (2019)
Esteban Jaramillo
83-83
Bogota, Colombia (2019)
07:30 AM 5
Alessandro Lamarca
80-80
(Switzerland) Bluffton, S.C. (2019)
Hasee Nazir
80-80
Orange, Calif. (2019)
Derek Hamilton
81-81
Plano, Texas (2019)
07:30 AM 6
Ethan Wilkins
85-85
Sussex, Wis. (2019)
Reindl Weaver
81-81
Deerfield, Ill. (2019)
Ryan Esparza
78-78
Hideaway, Texas (2019)
07:30 AM 7A
Thomas Christensen III
77-77
Coral Springs, Fla. (2019)
Hunter Holson
86-86
Green Oaks, Ill. (2019)
Matthew Ferrari
75-75
Croton On Hudson, N.Y. (2019)
07:30 AM 7B
George Schmid
83-83
Prospect, Ky. (2019)
Grant Jabenis
76-76
Omaha, Neb. (2019)
07:30 AM 8
Angus McHolme
77-77
Elizabeth Twp., Pa. (2019)
Dylan MacDonald
82-82
(Canada) Markham, Ontario (2019)
Jake Sitterle
75-75
Dripping Springs, Texas (2019)
07:30 AM 9
Schuyler Peterson
84-84
Huntington Beach, Calif. (2019)
Jaxon Shelton
82-82
(Canada) Sarnia, Ontario (2019)
Sean Vowells
82-82
Chatham, N.J. (2019)
07:30 AM 10A
Ke(Coco) Yang
75-75
(China) Irvine, Calif. (2020)
Katherine Sung
74-74
Palo Alto, Calif. (2020)
Tianyi Zhuang
74-74
(China) Windermere, Fla. (2020)
07:30 AM 10B
Gabriella Gilrowski
75-75
Westfield, Ind. (2020)
Jennifer Cai
77-77
Irvine, Calif. (2020)
Hunter Nugent
77-77
(Canada) Oakville, Ontario (2019)
07:30 AM 11
Aishvarya Bedi
74-74
San Jose, Calif. (2020)
Madyson Moy
69-69
Clermont, Fla. (2019)
Lisa Colee
87-87
DeLand, Fla. (2020)
07:30 AM 12
Lillian Berry
77-77
Dover, Fla. (2020)
Emily Romancew
73-73
(Canada) Pierrefonds, Quebec (2019)
Michelle Zhou
72-72
Keller, Texas (2020)
07:30 AM 13
Sora Kim
75-75
Houston, Texas (2020)
Alyssa Cong
82-82
Germantown, Md. (2020)
Claire Jeon
77-77
Clermont, Fla. (2019)
07:30 AM 14
Anne Walsh
95-95
Jamaica Plain, Mass. (2020)
Maika Llarena Cervantes
82-82
Puebla, Mexico (2020)
07:30 AM 15A
Paola Rosario-Sauri
80-80
Crestview, Fla. (2020)
Catherine Zhang
77-77
(Canada) Toronto, Ontario (2020)
07:30 AM 15B
Georgy Voronov
87-87
Moscow, Russian Federation (2019)
Liam Stout
77-77
Honeoye Falls, N.Y. (2019)
Jed Durda
87-87
Tampa, Fla. (2019)
07:30 AM 16
Eric Taekyoung Yun
77-77
(Canada) Richmond Hill, Ontario (2019)
Ryan Stankewicz
78-78
Mount Airy, Md. (2019)
Antonio Berlanga Berchelmann
86-86
Saltillo, Mexico (2019)
07:30 AM 17
Tanner Griffith
86-86
Broken Arrow, Okla. (2019)
Matthew Jackson
90-90
Williamsville, N.Y. (2019)
Matt Kelly
79-79
Winston Salem, N.C. (2019)
07:30 AM 18
Calvin Hong
90-90
Port St Lucie, Fla. (2019)
Mason Mastropaolo
101-101
Moores Hill, Ind. (2019)