AJGA Qualifier for the Judie Oppenheimer Memorial Junior
Tournament Page Qualifier Qualifier Field Tee Times Leaderboard
Applicants who are not in the tournament field are listed below.

A link will display at the bottom of this page if applications are received from players who are in the field for this tournament or another with overlapping dates.
Qualifier Applications
Qualifier Applications
Boys
56 Applications Received
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Tyler Allred Crestwood, Ky. 2020
2 Will Baker Statham, Ga. 2023
3 Frank Bellino Sarasota, Fla. 2023
4 Carson Bellish Pickerington, Ohio 2022
5 Michael Boer Cothen, Netherlands 2020
6 Trent Cade Ocean Isle Beach, N.C. 2023
7 Cason Cavalier St Simons Island, Ga. 2021
8 Lewis Chaffin Al Ain, United Arab Emirates 2020
9 Alexander Colligan Evans, Ga. 2020
10 Sam Davis Jacksonville, Fla. 2022
11 Zach Doyle San Carlos, Calif. 2020
12 Garret Ebbert Lake Mary, Fla. 2023
13 AJ Ford Atlanta, Ga. 2020
14 Thomas Ford Hilton Head Island, S.C. 2023
15 Eduardo Garcia Cepeda Mexico City, Mexico 2022
16 Peter Garud Macon, Ga. 2023
17 Boland Grayson Louisville, Ky. 2021
18 Ronnie Howard North Huntingdon, Pa. 2021
19 Cheng-Yu Hsu Taipei, Taiwan 2021
20 Palmer Kahren Suwanee, Ga. 2020
21 Trey Kelly Thomaston, Ga. 2021
22 Joonil Kim (South Korea) Alajuela, Costa Rica 2020
23 Tyler Kriney Hilton Head, S.C. 2020
24 John Logan Wilmington, N.C. 2023
25 Craig Long II Cumming, Ga. 2023
26 William Masuhr (Germany) Bradenton, Fla. 2021
27 Will McCowan Birmingham, Ala. 2020
28 Sam McMillan Mount Pleasant, S.C. 2023
29 Price Miller Sandy Springs, Ga. 2022
30 Aryaman Mohan (India) Lusaka, Zambia 2020
31 Ben Morehead Charlotte, N.C. 2020
32 Jaydan Morgan Barberton, Ohio 2020
33 Mclean Morton Jupiter, Fla. 2021
34 Josh Newman Charlotte, N.C. 2021
35 Kenny Nguyen (Vietnam) Winter Garden, Fla. 2021
36 Chapman Painter Dalton, Ga. 2019
37 Landon Painter Dalton, Ga. 2022
38 Brian (Taehoon) Park Seoul, South Korea 2022
39 Miles Patterson Wilmette, Ill. 2020
40 Andrew Pearson League City, Texas 2020
41 Aaron Pha Yangon, Myanmar 2020
42 Jack Rotermund Charleston , S.C. 2019
43 Max Rotermund Charleston , S.C. 2023
44 Oliver Rotermund Charleston , S.C. 2021
45 Joseph Scaturro Boca Raton, Fla. 2020
46 Karsten Shields Monroe, N.C. 2020
47 Mitchell Soma Gahanna, Ohio 2021
48 Andrew Swanson Bluffton, S.C. 2021
49 Taylor Sweat Blackshear, Ga. 2020
50 Jack Tarzy Medford, N.J. 2022
51 Hughes Threlkeld Savannah, Ga. 2021
52 Drew Van Dyke Charlotte, N.C. 2022
53 Chanc Willis Cartersville, Ga. 2020
54 David (Dazhou) Wu (China) Winter Garden, Fla. 2023
55 Echo Wu (Canada) Surrey, British Columbia 2020
56 Yiwei (David) Xu Howey in the Hills, China 2020
Girls
16 Applications Received
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Lianna Amoruso Pleasantville, N.Y. 2021
2 Anna Claire Bridge Raleigh, N.C. 2021
3 Autumn Carey (Bahamas) Manning, S.C. 2022
4 Aleks Golde Atlanta, Ga. 2019
5 Madison Harwell Evans, Ga. 2019
6 Hyeonji Kang (South Korea) Dubai, United Arab Emirates 2021
7 Vivian Kuang Lakewood Ranch, Fla. 2021
8 Karlee Malone Marshall, Mich. 2020
9 Ava Marano Jupiter, Fla. 2021
10 Amaya Melendez Ann Arbor, Mich. 2021
11 Mary Miller Savannah, Ga. 2024
12 Tori Mouton Saint Johns, Fla. 2022
13 Wenlu Su Guangzhou, China 2021
14 Elle Webber Huntsville, Ala. 2023
15 Savannah Weyrauch Bloomington, Ill. 2020
16 Ava Zeng Orlando, Fla. 2023
Qualifier Applicants In the Tournament Field
Qualifier Applicants In the Tournament Field
Boys
5 Applications Received
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Cannon Crane Atlanta, Ga. 2020
2 Adam Hunt Columbia, S.C. 2023
3 Will Morlan Alpharetta, Ga. 2021
4 Todd Moyer Cornelius, N.C. 2021
5 Rachata Winwon Bangkok, Thailand 2020
Girls
6 Applications Received
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Camila Burnett Bluffton, S.C. 2022
2 Catie Craig Sautee Nacoochee, Ga. 2021
3 Morgan Ellison Peachtree City, Ga. 2021
4 Mackenzie Gallagher Hilton Head Island, S.C. 2021
5 Ava Merrill Johns Creek, Ga. 2023
6 Kimberly Shen Johns Creek, Ga. 2022