AJGA Qualifier for the Judie Oppenheimer Memorial Junior
Tournament Page Qualifier Qualifier Field Tee Times Leaderboard
Note: Tee Times will appear 24 hours prior to the start of the qualifier. If Tee Times are not appearing below check back at a later date.
Sunday, July 14
Sunday, July 14
Time Hole Players Time Hole Players
08:30 AM 1B
Will Morlan*
79-79
Alpharetta, Ga. (2021)
Adam Hunt*
75-75
Columbia, S.C. (2023)
Rachata Winwon*
72-72
Bangkok, Thailand (2020)
Todd Moyer*
75-75
Cornelius, N.C. (2021)
08:30 AM 1A
Carson Bellish
76-76
Pickerington, Ohio (2022)
Will Baker
85-85
Statham, Ga. (2023)
Aaron Pha
75-75
Yangon, Myanmar (2020)
Aryaman Mohan
79-79
(India) Lusaka, Zambia (2020)
08:30 AM 2
Craig Long II
83-83
Cumming, Ga. (2023)
Daniel Adkins
74-74
Holly Springs, N.C. (2021)
John Logan
79-79
Wilmington, N.C. (2023)
Jack Tarzy
78-78
Medford, N.J. (2022)
08:30 AM 3B
Joonil Kim
78-78
(South Korea) Alajuela, Costa Rica (2020)
Drew Van Dyke
83-83
Charlotte, N.C. (2022)
Andrew Pearson
94-94
League City, Texas (2020)
William Masuhr
77-77
(Germany) Bradenton, Fla. (2021)
08:30 AM 3A
David Xu
85-85
Howey in the Hills, China (2020)
Ben Morehead
75-75
Charlotte, N.C. (2020)
Palmer Kahren
84-84
Suwanee, Ga. (2020)
Brian (Taehoon) Park
79-79
Seoul, South Korea (2022)
08:30 AM 4
Mclean Morton
81-81
Jupiter, Fla. (2021)
AJ Ford
79-79
Atlanta, Ga. (2020)
Thomas Ford
81-81
Hilton Head Island, S.C. (2023)
Trent Cade
81-81
Ocean Isle Beach, N.C. (2023)
08:30 AM 5
Alexander Colligan
72-72
Evans, Ga. (2020)
Tyler Allred
81-81
Crestwood, Ky. (2020)
Josh Newman
78-78
Charlotte, N.C. (2021)
Lewis Chaffin
82-82
Al Ain, United Arab Emirates (2020)
08:30 AM 6B
Jiaxin Xue
73-73
(China) Bradenton, Fla. (2021)
Timmy Gannon
72-72
Charlotte, N.C. (2021)
Kenny Nguyen
80-80
(Vietnam) Winter Garden, Fla. (2021)
Jack Bruening
72-72
Caseyville, Ill. (2020)
08:30 AM 6A
Zach Doyle
81-81
San Carlos, Calif. (2020)
Price Miller
76-76
Sandy Springs, Ga. (2022)
David (Dazhou) Wu
82-82
(China) Winter Garden, Fla. (2023)
Karsten Shields
78-78
Monroe, N.C. (2020)
08:30 AM 7
Trey Tesiero
72-72
Saint Johns, Fla. (2020)
Taylor Sweat
78-78
Blackshear, Ga. (2020)
Hughes Threlkeld
77-77
Savannah, Ga. (2021)
Jack Rotermund
76-76
Charleston , S.C. (2019)
08:30 AM 8
Tyler Kriney
80-80
Hilton Head, S.C. (2020)
Peter Garud
73-73
Macon, Ga. (2023)
Michael Boer
77-77
Cothen, Netherlands (2020)
Oliver Rotermund
78-78
Charleston , S.C. (2021)
08:30 AM 9B
Echo Wu
80-80
(Canada) Surrey, British Columbia (2020)
Cason Cavalier
93-93
St Simons Island, Ga. (2021)
Max Rotermund
80-80
Charleston , S.C. (2023)
08:30 AM 9A
Andrew Swanson
79-79
Bluffton, S.C. (2021)
Kenneth Okins
73-73
Anniston, Ala. (2021)
Trey Kelly
90-90
Thomaston, Ga. (2021)
Mitchell Soma
81-81
Gahanna, Ohio (2021)
08:30 AM 10A
Kimberly Shen*
75-75
Johns Creek, Ga. (2022)
Camila *
76-76
Bluffton, S.C. (2022)
Mackenzie Gallagher*
73-73
Orlando, Fla. (2021)
08:30 AM 10B
Morgan Ellison*
82-82
Peachtree City, Ga. (2021)
Ava Merrill*
75-75
Johns Creek, Ga. (2023)
Catie Craig*
78-78
Sautee Nacoochee, Ga. (2021)
08:30 AM 11
Ava Marano
76-76
Jupiter, Fla. (2021)
Ava Zeng
83-83
Orlando, Fla. (2023)
Mimi (Xiaoyi) Chen
74-74
(China) Longwood, Fla. (2020)
08:30 AM 12
Wenlu Su
79-79
Guangzhou, China (2021)
Natalii Gupta
73-73
(India) Dubai, United Arab Emirates (2022)
Hyeonji Kang
76-76
(South Korea) Dubai, United Arab Emirates (2021)
08:30 AM 13B
Savannah Weyrauch
78-78
Bloomington, Ill. (2020)
Tori Mouton
75-75
Saint Johns, Fla. (2022)
Aleks Golde
75-75
Atlanta, Ga. (2019)
08:30 AM 13A
Vivian Kuang
76-76
Lakewood Ranch, Fla. (2021)
Lianna Amoruso
85-85
Pleasantville, N.Y. (2021)
Autumn Carey
74-74
(Bahamas) Manning, S.C. (2022)
08:30 AM 14
Mary Miller
77-77
Savannah, Ga. (2024)
Anna Claire Bridge
83-83
Raleigh, N.C. (2021)
Vasundhara Thiara
73-73
Chandigarh, India (2021)
08:30 AM 15
Charlie Miller
72-72
Savannah, Ga. (2023)
Chanc Willis
90-90
Cartersville, Ga. (2020)
Ryan Macri
72-72
Wake Forest, N.C. (2021)
Miles Patterson
81-81
Wilmette, Ill. (2020)
08:30 AM 16B
Camden Goldknopf
71-71
Ponte Vedra, Fla. (2024)
Eduardo Garcia Cepeda
79-79
Mexico City, Mexico (2022)
Garret Ebbert
79-79
Longwood, Fla. (2023)
Jake Maddaloni
70-70
Newtown Square, Pa. (2021)
08:30 AM 16A
Ronnie Howard
93-93
North Huntingdon, Pa. (2021)
Boland Grayson
77-77
Louisville, Ky. (2021)
Frank Bellino
78-78
Sarasota, Fla. (2023)
Sam McMillan
79-79
Mount Pleasant, S.C. (2023)
08:30 AM 17
Landon Painter
84-84
Dalton, Ga. (2022)
Sam Davis
76-76
Jacksonville, Fla. (2022)
Joseph Scaturro
84-84
Boca Raton, Fla. (2020)
Jantai Malataev
72-72
(Kyrgyzstan) Bluffton, S.C. (2020)
08:30 AM 18
Cheng-Yu Hsu
79-79
Taipei, Taiwan (2021)
Will McCowan
74-74
Birmingham, Ala. (2020)
Jaydan Morgan
77-77
Barberton, Ohio (2020)
Chapman Painter
90-90
Dalton, Ga. (2019)