Rome Junior Classic presented by State Mutual Insurance Company
Main Schedule Field Tee Times Leaderboard
Boys initial tournament field required a status of 27 Performance Stars or more to gain entry.

Girls initial tournament field required a status of 26 Performance Stars or more to gain entry; 1 Girl with 23 Performance Stars, the next highest status level, gained entry via PBE tiebreaker.

Players need to take action in the Player Center to confirm participation.
Boys
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Gray Albright Ocala, Fla. 2020
2 Carter Anderson Rome, Ga. 2020
3 Buck Brumlow Cartersville, Ga. 2021
4 Beck Burnette Blairsville, Ga. 2019
5 Eric (Joohyung) Byun (Canada) Richmond Hill, Ontario 2019
6 Joe Carter Chattanooga, Tenn. 2021
7 Trip Carter Dallas, Texas 2019
8 Cooper Cates Rome, Ga. 2021
9 Will Chambless Culloden, Ga. 2019
10 Lindsey Cordell Rome, Ga. 2020
11 Johnathan Ellis Baton Rouge, La. 2020
12 Rasmus Eriksson (Sweden) Suwanee, Ga. 2019
13 Andrew Garger Sharpsburg, Ga. 2022
14 Connor Gaunt Cabot, Ark. 2019
15 Gabe Hunter Alcoa, Tenn. 2019
16 Hogan Ingram Rome, Ga. 2021
17 Anmol Jhangra Lawrenceville, Ga. 2020
18 Myles Jones Suwanee, Ga. 2021
19 Aidan Kramer Oviedo, Fla. 2020
20 Matias La Grutta (Argentina) Cary, N.C. 2020
21 Alessandro Lamarca (Switzerland) Bluffton, S.C. 2019
22 Jaron Leasure Nashville, Tenn. 2020
23 Josh Lendach Raleigh, N.C. 2021
24 Tyler Lipscomb Carrollton, Ga. 2019
25 Daniel Love Owensboro, Ky. 2020
26 Sheldon McKnight Ooltewah, Tenn. 2022
27 CM Mixon Bowling Green, Ky. 2019
28 Narayan Mohan Charlotte, N.C. 2021
29 Jack Morris Franklin, Tenn. 2020
30 Jake Newman Charlotte, N.C. 2020
31 Alec Patterson South Bend, Ind. 2020
32 Carter Pendley Dalton, Ga. 2019
33 Luke Phillips Peachtree City, Ga. 2020
34 Calum Ross Johns Creek, Ga. 2019
35 Parker Rostowsky Kennesaw, Ga. 2020
36 Luke Sample New York, N.Y. 2021
37 Redding Shaw Rome, Ga. 2022
38 Liam Shinn Norcross, Ga. 2020
39 Lance Simpson Knoxville, Tenn. 2021
40 Scott Spyra Spring Grove, Ill. 2019
41 Will Stakel Peachtree Corners, Ga. 2020
42 Nicklas Staub Boynton Beach, Fla. 2022
43 Reed Sweigart Roswell, Ga. 2022
44 Cohen Trolio West Point, Miss. 2021
45 John Updike Wayne, Pa. 2019
46 Braedon Wear Maryville, Tenn. 2020
47 Gage Winkler Chatsworth, Ga. 2021
Girls
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Madeline Ananthasane Auburn, Ga. 2020
2 Jillian Bourdage Tamarac, Fla. 2020
3 Iris Cao Duluth, Ga. 2022
4 Ainsley Cowart Winston, Ga. 2019
5 Loralie Cowart Winston, Ga. 2021
6 McKinley Cunningham Clarksville, Tenn. 2020
7 Lexanne Halama Knoxville, Tenn. 2021
8 Savannah Hylton Hilton Head Island, S.C. 2021
9 Taylor Kehoe (Canada) Strathroy, Ontario 2022
10 Shannon Kennedy Beverly Hills, Mich. 2021
11 Lynn Lim Gallatin, Tenn. 2022
12 Rylea Marcum Georgetown, Ky. 2020
13 Julia McLaughlin Princeton, N.J. 2019
14 Melissa Meng Blacksburg, Va. 2020
15 Alyssa Montgomery Knoxville, Tenn. 2019
16 Nathaly Munnicha Columbus, Ind. 2021
17 Megan Schofill Monticello, Fla. 2019
18 Kimberly Shen Johns Creek, Ga. 2022
19 Emily Staples Orlando, Fla. 2020
20 Aaron Whitley Sarasota, Fla. 2021
21 Jinyu Wu (China) Bradenton, Fla. 2020
22 Ke(Coco) Yang (China) Irvine, Calif. 2020
23 Victoria Zheng (Canada) Markham, Ontario 2021