AJGA Preview at Ocala
Tournament Schedule of Events Field Tee Times Leaderboard
Boys initial tournament field: All 2020-2022 graduates with 0 tournament opportunities gained entry.

Girls initial tournament field: All 2021 & 2022 graduate applicants with 0 tournament opportunities gained entry. Five 2023 graduates gained entry via tiebreaker.

In addition, all applicants from the April 3 – 5, 2020 AJGA Preview at Ocala field who chose to re-apply to this event gained entry.

Players need to take action in the Player Center to confirm participation.
Field
Field
Print
Boys
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Tejas Alandur Cumming, Ga. 2022
2 Frank Bellino Sarasota, Fla. 2023
3 Tomas Borquez Miami, Fla. 2022
4 BoYoung Chang (South Korea) Tokyo, Japan 2022
5 Tyler Chapman Palm Beach Gardens, Fla. 2025
6 Dalton Chuba Hixson, Tenn. 2020
7 Will Cooper Lakeland, Fla. 2023
8 Shawn Coultoff Winter Garden, Fla. 2025
9 Jackson Crawford El Dorado Hills, Calif. 2020
10 Preston Davis Jupiter, Fla. 2023
11 Carter Dill Tampa, Fla. 2022
12 Spencer Fusz St. Louis, Mo. 2022
13 Anthony Garcia Miami, Fla. 2022
14 Jose Gonzalez Santo Domingo, Dominican Republic 2022
15 Jack Hardy St. Johns, Fla. 2022
16 Sloan Henggeler Fort Worth, Texas 2022
17 Oscar Huang Taipei, Taiwan 2021
18 Peerapol Huangching (Thailand) Howey in the Hills, Fla. 2021
19 Lucas Jinglov Alpharetta, Ga. 2023
20 Zane Johnson Nolensville, Tenn. 2021
21 Yamato Kimura (Japan) Howey-in-the-Hills, Fla. 2023
22 David Kite Wellington, Fla. 2020
23 Ryoma Kumazawa (Japan) Bluffton, S.C. 2022
24 Fabrice Laude Wesley Chapel, Fla. 2021
25 Jackson Lehner Boston, Mass. 2021
26 Zhengxuan Liu Qingdao, China 2021
27 Akshay Mandadapu Lake Mary, Fla. 2023
28 Daniel Medellin Bogota, Colombia 2021
29 Williamson Mosher Saint Simons Island, Ga. 2023
30 Peter Nusbaum Pittsboro, N.C. 2022
31 Thomas O'Neill Oradell, N.J. 2022
32 Jhon Jairo Ojeda Gonzalez cali, Colombia 2021
33 Minjae Park (South Korea) Lake mary, Fla. 2021
34 Tommy Piper Saint Johns, Fla. 2022
35 Wyatt Plattner Sarasota, Fla. 2022
36 Connor Pope Tampa, Fla. 2022
37 Gavin Redpath Lake Oswego, Ore. 2022
38 Nicky Riscica Windermere, Fla. 2023
39 Anthony Rivera St. Augustine, Fla. 2023
40 Xavier Sahajpal Ocala, Fla. 2025
41 Rafli Sati Medan, Indonesia 2022
42 Taishi Shigaki Tokyo, Japan 2022
43 Reinaldo Simoni Orlando, Fla. 2021
44 Bennett Stone West Palm Beach, Fla. 2023
45 Jack Stracuzzi Stuart, Fla. 2021
46 Sam Suppes Fargo, N.D. 2021
47 Sadaharu Takagi Yokohama, Japan 2021
48 Adam Walker Clearwater, Fla. 2023
49 Adam Waller Jacksonville, Fla. 2022
50 Lucas Walsh Carrollton, Texas 2022
51 Brett White Plantation, Fla. 2022
52 Jonah Winter Sarasota, Fla. 2021
53 Ethan Yang Irvine, Calif. 2022
54 Egor Zubov Moscow, Russian Federation 2021
Girls
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Hibiki Adachi (Japan) Howey-in-the-Hills, Fla. 2024
2 Shanya Arasu St. Johns, Fla. 2023
3 Thanya Arasu Saint Johns, Fla. 2021
4 Dilyara Bulambayeva (Kazakhstan) Howey-in-the-Hills, Fla. 2022
5 Emma Conway Saint Petersburg, Fla. 2021
6 Isabella Dolan St. Petersburg, Fla. 2022
7 Tiana Eldem Ocala, Fla. 2021
8 Posie Farrelly Lutz, Fla. 2021
9 Alexandra Gazzoli Palm Coast, Fla. 2024
10 Megan Griggs Ocala, Fla. 2023
11 Tabitha Hanely Bradenton, Fla. 2022
12 Naomi Huang (China) Orlando, Fla. 2022
13 McKenzie Kane Lutz, Fla. 2021
14 Jordan Knox Fort Myers, Fla. 2023
15 Jia Ying Lai Huizhou, China 2023
16 Cynthia Liu Parkland, Fla. 2023
17 Yingqi Cindy Luo (China) Howey-in-the-Hills, Fla. 2022
18 Sara Meneses Bogota, Colombia 2022
19 Sakurako Tanaka (Japan) Bluffton, S.C. 2022
20 Tia Walker Clearwater, Fla. 2021
21 Xinyu Catherine Wang (China) Howey-in-the-Hills, Fla. 2022
22 Ningxin Xie (China) Howey In The Hills, Fla. 2025
23 Taylor Zachary Land O' Lakes, Fla. 2022
24 XiMiao Zhai (China) Cambridge, Mass. 2023

Boys
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Tejas Alandur Cumming, Ga. 2022
2 Frank Bellino Sarasota, Fla. 2023
3 Tomas Borquez Miami, Fla. 2022
4 BoYoung Chang (South Korea) Tokyo, Japan 2022
5 Tyler Chapman Palm Beach Gardens, Fla. 2025
6 Dalton Chuba Hixson, Tenn. 2020
7 Will Cooper Lakeland, Fla. 2023
8 Shawn Coultoff Winter Garden, Fla. 2025
9 Jackson Crawford El Dorado Hills, Calif. 2020
10 Preston Davis Jupiter, Fla. 2023
11 Carter Dill Tampa, Fla. 2022
12 Spencer Fusz St. Louis, Mo. 2022
13 Anthony Garcia Miami, Fla. 2022
14 Jose Gonzalez Santo Domingo, Dominican Republic 2022
15 Jack Hardy St. Johns, Fla. 2022
16 Sloan Henggeler Fort Worth, Texas 2022
17 Oscar Huang Taipei, Taiwan 2021
18 Peerapol Huangching (Thailand) Howey in the Hills, Fla. 2021
19 Lucas Jinglov Alpharetta, Ga. 2023
20 Zane Johnson Nolensville, Tenn. 2021
21 Yamato Kimura (Japan) Howey-in-the-Hills, Fla. 2023
22 David Kite Wellington, Fla. 2020
23 Ryoma Kumazawa (Japan) Bluffton, S.C. 2022
24 Fabrice Laude Wesley Chapel, Fla. 2021
25 Jackson Lehner Boston, Mass. 2021
26 Zhengxuan Liu Qingdao, China 2021
27 Akshay Mandadapu Lake Mary, Fla. 2023
28 Daniel Medellin Bogota, Colombia 2021
29 Williamson Mosher Saint Simons Island, Ga. 2023
30 Peter Nusbaum Pittsboro, N.C. 2022
31 Thomas O'Neill Oradell, N.J. 2022
32 Jhon Jairo Ojeda Gonzalez cali, Colombia 2021
33 Minjae Park (South Korea) Lake mary, Fla. 2021
34 Tommy Piper Saint Johns, Fla. 2022
35 Wyatt Plattner Sarasota, Fla. 2022
36 Connor Pope Tampa, Fla. 2022
37 Gavin Redpath Lake Oswego, Ore. 2022
38 Nicky Riscica Windermere, Fla. 2023
39 Anthony Rivera St. Augustine, Fla. 2023
40 Xavier Sahajpal Ocala, Fla. 2025
41 Rafli Sati Medan, Indonesia 2022
42 Taishi Shigaki Tokyo, Japan 2022
43 Reinaldo Simoni Orlando, Fla. 2021
44 Bennett Stone West Palm Beach, Fla. 2023
45 Jack Stracuzzi Stuart, Fla. 2021
46 Sam Suppes Fargo, N.D. 2021
47 Sadaharu Takagi Yokohama, Japan 2021
48 Adam Walker Clearwater, Fla. 2023
49 Adam Waller Jacksonville, Fla. 2022
50 Lucas Walsh Carrollton, Texas 2022
51 Brett White Plantation, Fla. 2022
52 Jonah Winter Sarasota, Fla. 2021
53 Ethan Yang Irvine, Calif. 2022
54 Egor Zubov Moscow, Russian Federation 2021
Girls
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Hibiki Adachi (Japan) Howey-in-the-Hills, Fla. 2024
2 Shanya Arasu St. Johns, Fla. 2023
3 Thanya Arasu Saint Johns, Fla. 2021
4 Dilyara Bulambayeva (Kazakhstan) Howey-in-the-Hills, Fla. 2022
5 Emma Conway Saint Petersburg, Fla. 2021
6 Isabella Dolan St. Petersburg, Fla. 2022
7 Tiana Eldem Ocala, Fla. 2021
8 Posie Farrelly Lutz, Fla. 2021
9 Alexandra Gazzoli Palm Coast, Fla. 2024
10 Megan Griggs Ocala, Fla. 2023
11 Tabitha Hanely Bradenton, Fla. 2022
12 Naomi Huang (China) Orlando, Fla. 2022
13 McKenzie Kane Lutz, Fla. 2021
14 Jordan Knox Fort Myers, Fla. 2023
15 Jia Ying Lai Huizhou, China 2023
16 Cynthia Liu Parkland, Fla. 2023
17 Yingqi Cindy Luo (China) Howey-in-the-Hills, Fla. 2022
18 Sara Meneses Bogota, Colombia 2022
19 Sakurako Tanaka (Japan) Bluffton, S.C. 2022
20 Tia Walker Clearwater, Fla. 2021
21 Xinyu Catherine Wang (China) Howey-in-the-Hills, Fla. 2022
22 Ningxin Xie (China) Howey In The Hills, Fla. 2025
23 Taylor Zachary Land O' Lakes, Fla. 2022
24 XiMiao Zhai (China) Cambridge, Mass. 2023
Alternate List
Alternate List
Print
Boys
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Preston Severs Lakewood Ranch, Fla. 2023
2 Siddhartha Somani (India) Howey-in-the-Hills, Fla. 2023
3 Eugene Kang Howey-in -the -Hills, Fla. 2023
4 Jules Gentil limoges, France 2023
5 Joshua Massena Anaheim, Calif. 2023
6 Christian Figueredo Miami, Fla. 2023
7 Tripp Schuessler Stillwater, Okla. 2023
8 Clarence Chapman Memphis, Tenn. 2023
9 Kelvin Hernandez Gurabo, P.R. 2023
10 Peter Garud Macon, Ga. 2023
11 Rayan Benqlilou Marrakech, Morocco 2024
12 Carson Baez Windermere, Fla. 2024
13 Carter Allison Murrells Inlet, S.C. 2024
14 Sebastian Navarro (Venezuela) Winter Garden, Fla. 2024
15 Hudson Lawson Haleyville, Ala. 2025
16 Parker Severs Lakewood Ranch, Fla. 2025
17 Justin Wen (China) Lake Mary, Fla. 2025
18 Harrison Zipfel St. Louis, Mo. 2025
19 Harrison Harper Tampa, Fla. 2021
20 Henri Nishiwaki Aiea, Hawaii 2021
21 Kevin Li Chong qing, China 2021
22 Cheng-Yu Hsu Taipei, Taiwan 2021
23 Jack Flittner Boca Raton, Fla. 2022
24 Gabriel Zhang Lake Mary, Fla. 2022
25 Zachary Robertson Lake Charles, La. 2022
26 Jackson Hiller Vero Beach, Fla. 2023
27 Suviir Dhalla Windermere, Fla. 2023
28 Aydan Downer (Canada) Cabarete, Dominican Republic 2023
29 George Aguilera Kissimmee, Fla. 2024
30 Cooper Russell Knoxville, Tenn. 2025
Girls
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Sabrina Kim (Brazil) Jensen Beach, Fla. 2023
2 Alessandra Lorenz Weston, Fla. 2024
3 Madison Moman Palm Beach Gardens, Fla. 2025
4 Sophia Hong Windermere, Fla. 2025
5 Gabriella Albert Delray Beach, Fla. 2025
6 Remi Bacardi Miami, Fla. 2025
7 Sahana Mantha Charlotte, N.C. 2025
8 Katelyn Huber Gainesville, Fla. 2025
9 Giovanna Fernandez Asuncion, Paraguay 2021
10 Laetitia Roegner (Germany) Greenwich, Conn. 2021
11 McKensey Kaseta Marietta, Ga. 2021
12 Grace Grant Bradenton, Fla. 2021
13 Jonna Hubbs Palm Beach Gardens, Fla. 2022
14 Sirui (Susan) Chen (China) Lake Mary, Fla. 2022
15 Carmella Carlisi Flagler Beach, Fla. 2024
16 Chloe Chang Sarasota, Fla. 2025
17 Sydney Young Naples, Fla. 2025
18 Angela Yiting Wang (Canada) Windermere, Fla. 2026
19 Madison Glisson Boaz, Ky. 2026
20 Kayla Bryant Boca Raton, Fla. 2026

Boys
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Preston Severs Lakewood Ranch, Fla. 2023
2 Siddhartha Somani (India) Howey-in-the-Hills, Fla. 2023
3 Eugene Kang Howey-in -the -Hills, Fla. 2023
4 Jules Gentil limoges, France 2023
5 Joshua Massena Anaheim, Calif. 2023
6 Christian Figueredo Miami, Fla. 2023
7 Tripp Schuessler Stillwater, Okla. 2023
8 Clarence Chapman Memphis, Tenn. 2023
9 Kelvin Hernandez Gurabo, P.R. 2023
10 Peter Garud Macon, Ga. 2023
11 Rayan Benqlilou Marrakech, Morocco 2024
12 Carson Baez Windermere, Fla. 2024
13 Carter Allison Murrells Inlet, S.C. 2024
14 Sebastian Navarro (Venezuela) Winter Garden, Fla. 2024
15 Hudson Lawson Haleyville, Ala. 2025
16 Parker Severs Lakewood Ranch, Fla. 2025
17 Justin Wen (China) Lake Mary, Fla. 2025
18 Harrison Zipfel St. Louis, Mo. 2025
19 Harrison Harper Tampa, Fla. 2021
20 Henri Nishiwaki Aiea, Hawaii 2021
21 Kevin Li Chong qing, China 2021
22 Cheng-Yu Hsu Taipei, Taiwan 2021
23 Jack Flittner Boca Raton, Fla. 2022
24 Gabriel Zhang Lake Mary, Fla. 2022
25 Zachary Robertson Lake Charles, La. 2022
26 Jackson Hiller Vero Beach, Fla. 2023
27 Suviir Dhalla Windermere, Fla. 2023
28 Aydan Downer (Canada) Cabarete, Dominican Republic 2023
29 George Aguilera Kissimmee, Fla. 2024
30 Cooper Russell Knoxville, Tenn. 2025
Girls
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Sabrina Kim (Brazil) Jensen Beach, Fla. 2023
2 Alessandra Lorenz Weston, Fla. 2024
3 Madison Moman Palm Beach Gardens, Fla. 2025
4 Sophia Hong Windermere, Fla. 2025
5 Gabriella Albert Delray Beach, Fla. 2025
6 Remi Bacardi Miami, Fla. 2025
7 Sahana Mantha Charlotte, N.C. 2025
8 Katelyn Huber Gainesville, Fla. 2025
9 Giovanna Fernandez Asuncion, Paraguay 2021
10 Laetitia Roegner (Germany) Greenwich, Conn. 2021
11 McKensey Kaseta Marietta, Ga. 2021
12 Grace Grant Bradenton, Fla. 2021
13 Jonna Hubbs Palm Beach Gardens, Fla. 2022
14 Sirui (Susan) Chen (China) Lake Mary, Fla. 2022
15 Carmella Carlisi Flagler Beach, Fla. 2024
16 Chloe Chang Sarasota, Fla. 2025
17 Sydney Young Naples, Fla. 2025
18 Angela Yiting Wang (Canada) Windermere, Fla. 2026
19 Madison Glisson Boaz, Ky. 2026
20 Kayla Bryant Boca Raton, Fla. 2026