Qualifier - GreatLIFE Junior Challenge by Sanford Health
Qualifier Tournament Applications Received Field Tee Times Leaderboard
Sunday, June 28
Sunday, June 28
Print Tee Times
Time Hole Players Time Hole Players
07:00 AM 1
Nicole Iniakov
69-69
Prunedale, Calif. (2025)
Zoe Newell
75-75
Oro Valley, Ariz. (2023)
Kate Rahfeldt
85-85
Story City, Iowa (2021)
07:10 AM 1
Yue Xu
79-79
Green Township, N.J. (2021)
Lucy Newell
79-79
Oro Valley, Ariz. (2025)
Carla Kay Hickam
87-87
Olive Branch, Miss. (2021)
07:20 AM 1
Katherine Lemke*
82-82
Geneva, Ill. (2021)
Allie Santos
81-81
Hawthorn Woods, Ill. (2023)
Shannon Abitago
78-78
Los Banos, Calif. (2022)
07:30 AM 1
Kali Lantis
102-102
Spearfish, S.D. (2023)
Marcella Mercer
85-85
Bigfork, Mont. (2021)
Nicole Reineke
89-89
Chaska, Minn. (2023)
07:40 AM 1
Ella Slicker
87-87
Leawood, Kan. (2026)
Katie Ruge
71-71
Omaha, Neb. (2022)
07:50 AM 1
Zachary Loninger
72-72
Crosswicks, N.J. (2023)
Ben Daane
73-73
Rapid City, S.D. (2020)
Burly Hildreth
80-80
Eastsound, Wash. (2022)
08:00 AM 1
Jahan Bains
75-75
Olympia, Wash. (2021)
Will King
73-73
Olathe, Kan. (2022)
Andrew Ramos
70-70
Blaine, Minn. (2024)
08:10 AM 1
Kevin Jiang
74-74
San Diego, Calif. (2021)
Drew Mabrey
71-71
Tulsa, Okla. (2022)
Ethan Bridges
73-73
Montgomery, Texas (2022)
08:20 AM 1
Easton Johnson
76-76
Kansas City, Mo. (2022)
Jayme French
86-86
West Fargo, N.D. (2021)
Trey Ruge
79-79
Omaha, Neb. (2024)
08:30 AM 1
Zach Carter
80-80
Eagle, Idaho (2023)
Jacob Aaron
75-75
Napa, Calif. (2021)
Ben Slicker
74-74
Leawood, Kan. (2023)
08:40 AM 1
Jarek Shepherd
81-81
Conrad, Mont. (2021)
Billy Smith
79-79
Dallas, Texas (2023)
Trey Kirschner
82-82
Arvada, Colo. (2021)
08:50 AM 1
Will Kates
74-74
Centennial, Colo. (2022)
Will Kuster
84-84
Westlake, Texas (2022)
Brendan Archer
80-80
Cherry Hills Village, Colo. (2022)
09:00 AM 1
James Ruberg
73-73
Scottsdale, Ariz. (2021)
Noah Kirsch
75-75
Lancaster, Wis. (2022)
Will Ireland
77-77
Webster Groves, Mo. (2021)
09:10 AM 1
Thomas Hicks
76-76
Greenwood Village, Colo. (2021)
Jake Gilbert
86-86
Strasburg, Colo. (2022)
Jackson Eggebraaten
77-77
Sioux Falls, S.D. (2021)
09:20 AM 1
Jayce Johnson
82-82
Fargo, N.D. (2022)
Corbin Walker
71-71
Ankeny, Iowa (2021)
Luke Tedford
Lake Forest, Ill. (2021)
09:30 AM 1
Andrew Wexler
81-81
Orlando, Fla. (2023)
Nolan Johnson
84-84
Gretna, Neb. (2022)
Trevor Garus
75-75
Boise, Idaho (2024)
09:40 AM 1
Gabe Post
74-74
Southlake, Texas (2022)
Cyrus Behinia
77-77
Duluth, Minn. (2021)
Mason Weeks
79-79
Spirit Lake, Iowa (2021)
09:50 AM 1
Joe Stover
75-75
Cockeysville, Md. (2022)
Benjamin Solum
85-85
Ham Lake, Minn. (2023)
Mason Burger
90-90
Papillion, Neb. (2021)
10:00 AM 1
Skyler Gish
79-79
Andovor, Minn. (2020)
Sam Suppes
78-78
Fargo, N.D. (2021)
James Ackerman
73-73
Leawood, Kan. (2024)
10:10 AM 1
Weston Walker
74-74
Peoria, Ill. (2023)
Thomas Gogel
75-75
Mission Hills, Kan. (2023)
Drew Determan
87-87
Sioux City, Iowa (2021)
10:20 AM 1
Charlie Wang
75-75
Fort Collins, Colo. (2021)
Gage Messingham
84-84
Arvada, Colo. (2022)
Teddy Peterson
82-82
Omaha, Neb. (2023)
10:30 AM 1
Nick Fallin
87-87
Highlands Ranch, Colo. (2021)
Gabriel Hegerstrom
Parkland, Fla. (2022)
Aiden Sanders
79-79
Phoenix, Ariz. (2021)
10:40 AM 1
Colin Keith
80-80
Alamo, Calif. (2024)
Brooks Morrell
80-80
Houston, Texas (2022)
Jonah Swartz
79-79
Rapid City, S.D. (2021)
10:50 AM 1
Josh Carlson
92-92
Prior Lake, Minn. (2021)
Carson Baker
74-74
Overland Park, Kan. (2023)
Ross Anderson
74-74
Lake Charles, La. (2023)
11:00 AM 1
Teddy Freking
79-79
Milton, Mass. (2021)
Jack Kray
80-80
Sioux Falls, S.D. (2021)
Grant Beichley
84-84
Prairie Village, Kan. (2021)
11:10 AM 1
Ashton Martens
80-80
Grundy Center, Iowa (2022)
Cade McLaughlin
76-76
Princeton, N.J. (2021)
Deitrek Gill
77-77
Wellington, Kansas (2022)

Time Hole Players Time Hole Players
07:00 AM 1
Nicole Iniakov
69-69
Prunedale, Calif. (2025)
Zoe Newell
75-75
Oro Valley, Ariz. (2023)
Kate Rahfeldt
85-85
Story City, Iowa (2021)
07:10 AM 1
Yue Xu
79-79
Green Township, N.J. (2021)
Lucy Newell
79-79
Oro Valley, Ariz. (2025)
Carla Kay Hickam
87-87
Olive Branch, Miss. (2021)
07:20 AM 1
Katherine Lemke*
82-82
Geneva, Ill. (2021)
Allie Santos
81-81
Hawthorn Woods, Ill. (2023)
Shannon Abitago
78-78
Los Banos, Calif. (2022)
07:30 AM 1
Kali Lantis
102-102
Spearfish, S.D. (2023)
Marcella Mercer
85-85
Bigfork, Mont. (2021)
Nicole Reineke
89-89
Chaska, Minn. (2023)
07:40 AM 1
Ella Slicker
87-87
Leawood, Kan. (2026)
Katie Ruge
71-71
Omaha, Neb. (2022)
07:50 AM 1
Zachary Loninger
72-72
Crosswicks, N.J. (2023)
Ben Daane
73-73
Rapid City, S.D. (2020)
Burly Hildreth
80-80
Eastsound, Wash. (2022)
08:00 AM 1
Jahan Bains
75-75
Olympia, Wash. (2021)
Will King
73-73
Olathe, Kan. (2022)
Andrew Ramos
70-70
Blaine, Minn. (2024)
08:10 AM 1
Kevin Jiang
74-74
San Diego, Calif. (2021)
Drew Mabrey
71-71
Tulsa, Okla. (2022)
Ethan Bridges
73-73
Montgomery, Texas (2022)
08:20 AM 1
Easton Johnson
76-76
Kansas City, Mo. (2022)
Jayme French
86-86
West Fargo, N.D. (2021)
Trey Ruge
79-79
Omaha, Neb. (2024)
08:30 AM 1
Zach Carter
80-80
Eagle, Idaho (2023)
Jacob Aaron
75-75
Napa, Calif. (2021)
Ben Slicker
74-74
Leawood, Kan. (2023)
08:40 AM 1
Jarek Shepherd
81-81
Conrad, Mont. (2021)
Billy Smith
79-79
Dallas, Texas (2023)
Trey Kirschner
82-82
Arvada, Colo. (2021)
08:50 AM 1
Will Kates
74-74
Centennial, Colo. (2022)
Will Kuster
84-84
Westlake, Texas (2022)
Brendan Archer
80-80
Cherry Hills Village, Colo. (2022)
09:00 AM 1
James Ruberg
73-73
Scottsdale, Ariz. (2021)
Noah Kirsch
75-75
Lancaster, Wis. (2022)
Will Ireland
77-77
Webster Groves, Mo. (2021)
09:10 AM 1
Thomas Hicks
76-76
Greenwood Village, Colo. (2021)
Jake Gilbert
86-86
Strasburg, Colo. (2022)
Jackson Eggebraaten
77-77
Sioux Falls, S.D. (2021)
09:20 AM 1
Jayce Johnson
82-82
Fargo, N.D. (2022)
Corbin Walker
71-71
Ankeny, Iowa (2021)
Luke Tedford
Lake Forest, Ill. (2021)
09:30 AM 1
Andrew Wexler
81-81
Orlando, Fla. (2023)
Nolan Johnson
84-84
Gretna, Neb. (2022)
Trevor Garus
75-75
Boise, Idaho (2024)
09:40 AM 1
Gabe Post
74-74
Southlake, Texas (2022)
Cyrus Behinia
77-77
Duluth, Minn. (2021)
Mason Weeks
79-79
Spirit Lake, Iowa (2021)
09:50 AM 1
Joe Stover
75-75
Cockeysville, Md. (2022)
Benjamin Solum
85-85
Ham Lake, Minn. (2023)
Mason Burger
90-90
Papillion, Neb. (2021)
10:00 AM 1
Skyler Gish
79-79
Andovor, Minn. (2020)
Sam Suppes
78-78
Fargo, N.D. (2021)
James Ackerman
73-73
Leawood, Kan. (2024)
10:10 AM 1
Weston Walker
74-74
Peoria, Ill. (2023)
Thomas Gogel
75-75
Mission Hills, Kan. (2023)
Drew Determan
87-87
Sioux City, Iowa (2021)
10:20 AM 1
Charlie Wang
75-75
Fort Collins, Colo. (2021)
Gage Messingham
84-84
Arvada, Colo. (2022)
Teddy Peterson
82-82
Omaha, Neb. (2023)
10:30 AM 1
Nick Fallin
87-87
Highlands Ranch, Colo. (2021)
Gabriel Hegerstrom
Parkland, Fla. (2022)
Aiden Sanders
79-79
Phoenix, Ariz. (2021)
10:40 AM 1
Colin Keith
80-80
Alamo, Calif. (2024)
Brooks Morrell
80-80
Houston, Texas (2022)
Jonah Swartz
79-79
Rapid City, S.D. (2021)
10:50 AM 1
Josh Carlson
92-92
Prior Lake, Minn. (2021)
Carson Baker
74-74
Overland Park, Kan. (2023)
Ross Anderson
74-74
Lake Charles, La. (2023)
11:00 AM 1
Teddy Freking
79-79
Milton, Mass. (2021)
Jack Kray
80-80
Sioux Falls, S.D. (2021)
Grant Beichley
84-84
Prairie Village, Kan. (2021)
11:10 AM 1
Ashton Martens
80-80
Grundy Center, Iowa (2022)
Cade McLaughlin
76-76
Princeton, N.J. (2021)
Deitrek Gill
77-77
Wellington, Kansas (2022)