AJGA Junior at Naples
Main Qualifier Schedule Field
Boys initial tournament field required a status of 9 Performance Stars or more to gain entry.

Girls initial tournament field required a status of 8 Performance Stars or more to gain entry; 2 Girls with 7 Performance Stars gained entry via PBE Tiebreaker.

Players need to take action in the Player Center to confirm participation.
Boys
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Andres Barraza (Mexico) Parkland, Fla. 2022
2 Joshua Braverman Naples, Fla. 2019
3 Jay Brooks Boca Raton, Fla. 2023
4 Remi Chartier (Canada) Naples, Fla. 2019
5 Xirong Cheng (China) Bradenton, Fla. 2021
6 Austin Cherichella Orlando, Fla. 2020
7 Luke Clanton Miami Lakes, Fla. 2022
8 Andrew Clark Winter Park, Fla. 2021
9 Caleb Davern Grove City, Ohio 2019
10 Matthew Doyle Madison, Conn. 2021
11 Fynn Fenstermacher (Germany) Port St. Lucie, Fla. 2020
12 Nick Gabrelcik Trinity, Fla. 2020
13 Micheal Hauer Naples, Fla. 2020
14 Parker Highsmith Valdosta, Ga. 2021
15 Sam Hogan (Canada) Burlington, Ontario 2020
16 Logan Jerrells Windermere, Fla. 2020
17 Campbell Kennedy Green Cove Springs, Fla. 2022
18 Jude Kim Plantation, Fla. 2020
19 Min Jun Kim (South Korea) Port St. Lucie, Fla. 2020
20 Allan Kournikova Palm Beach, Fla. 2023
21 Jackson Kustin Plantation, Fla. 2021
22 Reece Kyle Fort Myers, Fla. 2020
23 Shawn Lalmoni Orlando, Fla. 2022
24 Grayson Maddox Tampa, Fla. 2019
25 Bobby Manion Framingham, Mass. 2020
26 Daniel Maurer Puebla, Mexico 2020
27 Kenny Nguyen (Vietnam) Winter Garden, Fla. 2021
28 James Nieporte Boca Raton, Fla. 2019
29 Harrison Ornstein Naples, Fla. 2019
30 Brian (Taehoon) Park Seoul, South Korea 2022
31 Cameron Piedra Coral Gables, Fla. 2020
32 Wit Pitipat Nakhonphanom, Thailand 2022
33 Angus Ricks Arlington, Va. 2020
34 Andrew Riley St. Johns, Fla. 2021
35 Justin Ross Boca Raton, Fla. 2021
36 Thomas Salanito Palm Harbor, Fla. 2020
37 Jordan Sarhaddi Land O Lakes, Fla. 2019
38 Jaxon Shelton (Canada) Sarnia, Ontario 2019
39 Micah Stangebye Montrose, Colo. 2020
40 Griffin Steutel Miami, Fla. 2020
41 Wanxi Sun (China) Danville, Calif. 2020
42 Cooper Tate Winter Garden, Fla. 2022
43 Jack Tharrington Boca Raton, Fla. 2019
44 James Tureskis Naples, Fla. 2020
45 Bryce Walker Bartow, Fla. 2020
46 Zikang Zhan Beijing, China 2021
Girls
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Amelie Alcantara Boca Raton, Fla. 2022
2 Juliana Camargo (Colombia) Winter Garden, Fla. 2021
3 Rachel Carlson Bradenton, Fla. 2022
4 Lily Celentano Weston, Fla. 2022
5 Jenna Fonda Wellington, Fla. 2020
6 Mackenzie Gallagher Orlando, Fla. 2021
7 Jordyn Hodgson Orlando, Fla. 2021
8 Jingxiu Huang (China) Lakewood Ranch, Fla. 2021
9 Addison Klonowski Naples, Fla. 2023
10 Mi Li Beijing, China 2025
11 Hina Matsui (Japan) Port St. Lucie, Fla. 2021
12 Emily McLatchey Winter Park, Fla. 2021
13 Amelia Novoa Coconut Creek, Fla. 2022
14 Catherine Reisinger Park Ridge, Ill. 2021
15 Jacqueline Steier Louisville, Ky. 2020
16 Bella Tushaj Bronxville, N.Y. 2020
17 Mayumi Umezu Port St Lucie, Fla. 2021
18 Jiayi Wang Shanghai, China 2022
19 Aaron Whitley Sarasota, Fla. 2021
20 Meiyi Yan (China) Windermere, Fla. 2019